vytisknout velikost písma Tiffany lampy – šperk, který ozdobí vaši domácnost. Kde ji koupit a za kolik

Vitrážové Tiffany lampy jsou malým uměleckým dílem, kdy jsou jednotlivé kousky skla spojeny pomocí kovu – mědi či olova. Z tohoto spojení vzniká nádherné stínidlo, které po rozsvícení vytváří úžasnou mozaiku. Jakou si pořídit? Inspirujte se v galerii v úvodu článku.

První originální lampy vytvořil zhruba před 100 lety Louis Comfort Tiffany, který původně tvořil skleněné mozaiky, jež se objevovaly v nejvýznačnějších amerických domech, například i v Bílém domě. Tiffany byl také přítelem vynálezce žárovky Thomase Edisona a právě toto přátelství ho inspirovalo k nové práci. Stínidla byla vytvářena ručně a jednotlivé kousky skla Tiffany lepil pomocí měděné fólie. Po rozsvícení se dílko rozehrálo všemi barvami a originálně prozářilo prostor kolem sebe.

VIDEO: Jaké další dekorace volit do vašeho domova? Co je trendy? 

Šperk pro každou domácnost

Vitrážové lampy nesou jméno svého tvůrce a dodnes jsou synonymem luxusu. Zejména v případě, kdy byly vyrobeny tradiční technikou, ze skla a díky ruční práci. Lze říct, že zpracování takových stínidel je téměř dokonalé a každý kus je svým způsobem originál. V obchodech narazíte i na napodobeniny z plastu a umělého skla, ale provedení není tak dokonalé a výsledek vás možná tolik nepotěší. Přitom cenový rozdíl není tak zásadní, ty nejlevnější skleněné Tiffany lampy se dají pořídit už za několik tisíc korun.

Přemýšlíte o bodovkách? Poradíme vám, jak je vybrat!

Přemýšlíte o bodovkách? Poradíme vám, jak je vybrat!

Stínidla s vitrážemi najdete na stolních i podlahových lampách, stejně jako na závěsných lustrech i nástěnných svítidlech. Za zmínku pak určitě stojí stolní lampy v podobě různých sošek. Jakou si pořídit? Inspirujte se v galerii v úvodu článku.

Lampy na stůl i stojací: Pořiďte si dostatečné osvětlení, ať vám není smutno. Kde a za kolik?

Lampy na stůl i stojací: Pořiďte si dostatečné osvětlení, ať vám není smutno. Kde a za kolik?

Návrat klasiky: Tiffany lampy

Návrat klasiky: Tiffany lampy

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniček, které rozzáří vaši skalku

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniče…

Jarní dny jsou jako stvořené k založení nové skalky nebo projasnění skalky stávající. Seznamte se s několika zajímavými druhy skalniček, které svou zářivou žlutou barvou budou přitahovat pozornost nejenom vašich očí.

8.  5.  2023 |
Jiřina Sivcová hrk
ZahradaSkalka
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Svatý Jan nás čeká už za měsíc! Obstarejte si včas veškeré suroviny a vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

23.  5.  2023 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
Koriandr setý: Jaké má účinky a jak ho vypěstovat

Koriandr setý: Jaké má účinky a jak ho vypěst…

Koriandr patří k bylinám, které dodávají specifickou chuť mnoha asijským pokrmům, ale jako koření i léčivá rostlina se čím dál víc používá i u nás. Jeho plusem je, že jde snadno vypěstovat jak v záhonu, tak v truhlíku. Zkuste to i vy, poradíme vám, jak na to.

30.  5.  2023 |
Kateřina Hradová
Zahrada
Úložné prostory v garáži: Inspirujte se, jak je využít na maximum!

Úložné prostory v garáži: Inspirujte se, jak …

Jak využít prostory garáže? Kromě zahradního nářadí v ní uskladníte hromady dalších věcí, například sportovní náčiní či potraviny, které se vyplatí nakupovat ve velkém. Jak vše zorganizovat, aby v garáži nepanoval nepořádek? Prohledali jsme Pinterest a našli ta nejlepší úložná řešení pro každého.

21.  5.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
GarážÚložné prostory