Typ sušáku, který v našich zahradách vídáme nejčastěji. Moc krásy nepobral, ale k jeho výhodám patří, že jde otáčet a z rozloženého stavu stáhnout, takže nezabírá příliš místa. Postavte ho do zákrytu, aby na něj nevedly hlavní výhledy z vašeho domu.
Klasika z kovu. Pro tento i jiné sušáky platí, že ideální pokryv půdy pod nimi je štěrk, písek, dlažba apod. Trávu byste, zvláště při téměř každodenním věšení prádla, měli postupně vyšlapanou.
I sušák může mít hravý design. Kaktusy se budou hodit především do moderní zahrady.
Je-li vaším oblíbeným materiálem dřevo, volba bude jasná. Praktickým tipem je věšáček na nádobu s kolíky. Oceníte, že se k nim nebudete muset ohýbat.
Ještě víc vám vaše záda poděkují, když se nebudete muset ohnout ani pro prádlo samotné!
Do zahrady v anglickém stylu se bude hodit zdobnější konstrukce v bílé barvě.
Jde to ovšem udělat i úplně jinak, v jednodušší podobě.
Přenosný sušák je sice výrazně menší, zato najde uplatnění i na balkoně.
Další z dřevěných variant.
Pokud už se dřevem umíte pracovat, vyzkoušejte tento hravý styl sušáku. Rozhodně zaujme.
Máte na pozemku zeď vhodnou k instalaci sušáku? Využijte ji a sušák vymyslete tak, aby se dal sklopit, když jej nepotřebujete.
Větší množství prádla? Navyšte i prostor k sušení!
Ne, nevypadá to úplně nejlépe, ale jako provizorní varianta se dá použít i konstrukce z PVC trubek.
Kdo jednou zkusí sušit prádlo na čerstvém vzduchu, ale pod střechou, nechce už jinak! Nemusíte sledovat, má-li začít pršet, a můžete kdykoliv odejít pryč.
Navíc je takový sušák víceúčelová záležitost! Když nebudete právě sušit prádlo, můžete si v něm zavěsit houpací síť a dopřát si relax.
Výběr materiálu jak na sušák, tak na střechu záleží jen na vás.
Co dělat, máte-li spoustu prádla a několikero sušáků původně na domácí využití, které by ale vítr snadno odnesl? A na pohled taky nejsou nic moc? Vyneste je ven a schovejte!