Botanická zahrada hlavního města Prahy se zvolna začíná připravovat na výstavu orchidejí, jež se uskuteční v měsíci březnu. U příležitosti jejího konání se rozhodla vyhlásit výtvarnou soutěž
Moje orchidej určenou pro děti do patnácti let. A jaká má soutěž probíhající od 14. ledna do 24. února pravidla?
Co musíte dodržet
- technika libovolná (kresba, malba, koláž, foto)
- výtvarná práce musí být opatřena jménem a adresou
- věkové kategorie:
- do 6 let
- 7 až 10 let
- 11 až 15 let
- v každé věkové kategorii bude vyhlášeno 1. až. 3. místo
- další 3 ceny získají bez ohledu na věkové kategorie:
- nejmladší autor
- nejoriginálnější autor
- absolutní vítěz
- ceny:
- absolutní vítěz získá živou orchidej
- všichni vítězové na 1. až 3. místě dostanou upomínkové předměty
- ocenění autoři budou o svém úspěchu informováni (telefonicky, mailem)
- ceny budou k vyzvednutí v botanické zahradě po telefonické dohodě
Výtvarné práce svých dětí můžete posílat až do 24. února 2008 (do šestnácti hodin) na adresu Botanická zahrada hl. města Prahy, Nádvorní 134, 171 00 Praha 7 – Troja – obálku je třeba označit heslem MOJE ORCHIDEJ. Výtvory lze přinést i osobně do skleníku Fata Morgana (v době od 4. do 5. února, kdy bude z technických důvodů uzavřen, je odevzdejte ve výstavním sále – venkovní expozice, Areál Jih).
První březnový den uvidíte orchideje živé i umělecky zobrazené
Výsledky soutěže, na nichž se dohodnou porotci Eduard Chvosta, kurátor Výstavy orchidejí, Lenka Prokopová, produkční Výstavy orchidejí, Pavel Florian, grafik BZ a Marcela Uhlíková, tisková mluvčí BZ, budou vyhlášeny 1. března 2008 při otevření orchidejové výstavy.
Všechny práce budou během Výstavy orchidejí vystaveny jednak ve štole, jednak ve vstupní hale tropického skleníku Fata Morgana, a to v termínu od 1. do 16. března 2008.