vytisknout velikost písma Samozavlažovací květináče na bylinky ušetří starosti se zaléváním. Jaké koupit?

Čerstvé bylinky dodávají jídlu nezapomenutelnou chuť, a tak se vyplatí mít ji vždy po ruce. Vypěstujte si je ze semínek a užijte si to potěšení, když sklízíte plody vlastní práce. V pěstování vám pomohou samozavlažovací květináče, díky kterým nebudete muset tak často zalévat. Kde je koupit a za kolik? Inspirujte se v galerii v úvodu článku.

Pěstování bylinek v domácích podmínkách není složité a zvládne to i zahradník začátečník. Aby se rostlinkám dařilo, potřebují totiž jen teplo, světlo a správnou péči. Ideální je pěstovat je poblíž okna, které směřuje na východ či na jih, ale ne úplně blízko skla, od kterého jde zejména teď v zimních měsících chlad. V letních měsících pak klidně postavte bylinky na balkon či terasu, u těch choulostivějších dejte pozor na přemíru slunce. K pěstování doma se hodí pažitka, petrželka, bazalka, tymián, rozmarýn, libeček, dobromysl, šalvěj, meduňka, máta, levandule nebo třeba saturejka.

Předpěstováváte si sazenice? S domácími skleníky, pařeništi a propagátory to půjde samo

Předpěstováváte si sazenice? S domácími skleníky, pařeništi a propagátory to půjde samo

S vybavením to půjde líp

K pěstování bylinek v podstatě nic nepotřebujete, ale se správnými pomocníky vypěstujete rostlinky dříve a budou silnější. Základem jsou truhlíky či květináče pro bylinky. Na trhu jich je velké množství, a tak můžete vybírat podle svých schopností. Nechcete-li například myslet na pravidelné zalévání, pořiďte si samozavlažovací truhlíky, kam stačí nalít vodu pouze jednou začas. Existují i chytré nádoby, které blikáním upozorní, že je třeba do nich doplnit vodu, takže vy nemusíte myslet vůbec na nic. Máte-li doma nedostatek světla, můžete si pořídit truhlíky s LED osvětlením. Dalším kritériem je velikost, v objemnějších nádobách budou mít bylinky víc místa a lépe porostou. Pak budete potřebovat kvalitní zeminu, nejlépe určenou přímo pro pěstování bylinek, materiál na drenáž (dobře poslouží písek či drobný štěrk) a kvalitní semena.

I v zimě můžete pěstovat bylinky

I v zimě můžete pěstovat bylinky

Sázíme

Semena bylinek je třeba nechat naklíčit. Až klíčky vzejdou, připravte truhlíky. Na dno přijde drenáž, pak substrát. Naklíčená semena zasaďte, přidejte hnojivo pro bylinky a dostatečně zalijte.

V zahradnictví či hobbymarketu můžete koupit i sazeničky bylinek. Důležité ale je tyto rostlinky přesadit a dodat jim hnojivo. Vzrostlé rostlinky zalévejte jednou až dvakrát týdně, jednou za 14 dní přidejte hnojivo. Navnadili jsme vás? Pěstování vám usnadní samozavlažovací květináče, díky kterým nebudete muset tak často zalévat. Kde je koupit a za kolik? Inspirujte se v galerii v úvodu článku.

Zahrádka na balkoně: Zelenina v truhlíku, na zemi i ve vzduchu

Zahrádka na balkoně: Zelenina v truhlíku, na zemi i ve vzduchu

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Myslíte si, že při chovu slepic či kachen nemůžete využít žádné zlepšováky? Prohledali jsme Pinterest a objevili nápady, jak udělat krmítko i pítko za pár minut, jak z pneumatiky vytvořit popeliště či jak vytvořit výběh pro kachny.

19.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
KachnyDrůbežChov slepic
Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, jak ji uspořádat a vylepšit

Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, …

Věděli jste, že můžete mít zelený tunel z dýní, že rajčata lze pěstovat ve výšce a že na vybarvený zeleninový záhon je stejně krásný pohled jako na květiny? Inspirujte se nejlepšími nápady pro zeleninové záhony, které jsme pro vás našli na Pinterestu, a vytvořte si letos ještě krásnější zeleninovou zahradu.

11.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Pěstování zeleninyZeleninová zahrádka
Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov či chatka. Inspirujte se!

Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov č…

Bydlení v maringotce či jiném malém prostoru naučí člověka rozpoznat, co z věcí opravdu potřebuje. Pokochejte se, jak krásně a útulně to může vypadat! Pokud koketujete s myšlenkou minimalismu, vyzkoušejte se třeba jen na pár dní zabydlet v maringotce, abyste zjistili, jestli je to pro vás to pravé.

10.  3.  2023 |
Kateřina Hradová
Maringotka
Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů, které vám zvýší úrodu!

Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů,…

Pěstební sezona ve skleníku už brzy začne, je tedy nejvyšší čas vyladit svůj skleník k dokonalosti! Udělejte si nový pracovní stůl, přidejte police a závěsné systémy, které zvýší množství zeleniny, které ve skleníku vypěstujete. Nezapomeňte na větrání a zalévání, aby se rostlinám dobře dařilo.

4.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Zahrada
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika