vytisknout velikost písma S markýzou zastíníte malé i velké terasy. Kterou vybrat?

Přemýšlíte, jak efektivně zastínit váš balkón, terasu či předzahrádku? Stále oblíbenější volbou jsou markýzy, které se hodí prakticky kamkoliv, protože se dají vysunout až do délky 4 metrů. Díky speciálnímu složení zachytí až 95 % slunečního záření, takže se pod nimi budete cítit příjemně. V zimě je jednoduše stáhnete a skryjete do boxu. Pojďme se podívat na jednotlivé možnosti.
S markýzou zastíníte malé i velké terasy. Kterou vybrat?
Klepněte pro větší obrázek

Markýzy mají oproti slunečníkům řadu výhod. Nezabírají skoro žádné místo a zastíníte s nimi jak malé balkóny, tak velké terasy.  Existuje několik druhů, všechny mají ale jedno společné. Vyrábí se z textilie ze speciálních vláken, které chrání před UV zářením a poradí si až s 95 % slunečního světla a tepla. Vyznačují se barevnou stálostí, takže nevyšisují a ani se nezašpiní -  textilie je totiž naimpregnovaná ochranným přípravkem.

Čím se jednotlivé markýzy liší?

Nejlepší poměr cena výkon nabízí horizontální markýzy bez nosného profilu, které jsou elegantní, jednoduché a vhodné na terasy a balkóny rodinných domů. Do restaurací se již hodí robustnější markýza, která nosný profil má. Pokud markýzu umisťujete do volného prostoru na fasádu a hrozí, že box nebude ničím chráněn, zvolte raději kazetovou nebo polokazetovou markýzu. Do té markýzu v případě potřeby zatáhnete. Největší markýzu je možné vytáhnout až do 4 metrů, což umožňuje zastínit i velké plochy.

Klepněte pro větší obrázek

Design podle vašeho výběru

Markýzy se vyrábí jak jednobarevné, tak třeba vzorované, opatřené tradičními proužky. Můžete si tak vybrat, jaký design se vám nejvíce hodí k fasádě, zahradě či prostředí vaší restaurace – výběr barevných odstínů je doopravdy široký.

Markýzy můžete vytahovat a stahovat manuálně, pomocí kliky, ale pokud zastiňujete větší plochu, rozhodně doporučujeme vsadit na motorický pohon. Je jen na vás, zdali zvolíte ovládání vodotěsným vypínačem umístěným na stěně nebo dálkovým ovladačem. I zde však nechybí klika, se kterou můžete markýzu stáhnout v případě výpadku proudu či poruchy.

Drobný deštík nevadí

Pokud začne pršet, pod markýzou můžete zůstat sedět. Drobný deštík ji nevadí, díky mírnému sklonu a okapničkám voda odteče. Pokud se ale jedná o prudký déšť, bouřku nebo silný vítr, je lepší markýzu stáhnout, aby se nepoškodila.

Doporučujeme pořídit si k markýze čidlo slunce/vítr, které situaci vyhodnotí za vás a při bouřce a prudkém větru markýzu stáhne automaticky. Takže se o nic nemusíte starat a strachovat se, zdali jste náhodou markýzu nenechali vytaženou.

A nezapomeňte, pokud rekonstruujete a dodatečně zateplujete fasádu, můžete získat dotace na další druhy venkovního stínění, jako jsou rolety a žaluzie.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že letos houby možná vůbec neporostou? Pak budete překvapeni. V posledních dnech nosí houbaři domů plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké. Mrkněte se na galerii úlovků ze sezóny 2019.

28.  5.  2019 |
Samosběr jahod 2019: Kde si nasbírat jahody a ušetřit? Přehled míst v celé ČR

Samosběr jahod 2019: Kde si nasbírat jahody a…

Milujete čerstvé jahody? Pokud člověk nemá zahradu a nechce jahody kupovat v obchodě, nabízí se samosběr jahod. Přinášíme vám přehled míst v jednotlivých krajích České republiky, kde si můžete nasbírat jahody.

12.  6.  2019 |
Mšice a boj proti nim

Mšice a boj proti nim

Mšice jsou nejčastěji se vyskytujícím škůdcem, který napadá téměř jakýkoliv rostlinný druh. Překvapit vás mohou nejen na zahradě, ale i v bytě. Z rostlin sají šťávu, tím je připravují o živiny a oslabují je, navíc se velmi rychle množí. Když už se na rostlinách objeví, je proto nutné urychleně zakročit. Jak je poznáte a jak s nimi bojovat?

28.  5.  2019 |
Božská levandule: Podívejte se, na co všechno ji můžete využít

Božská levandule: Podívejte se, na co všechno…

Kdo by ji neznal. Levandule vás uchvátí nezaměnitelnou vůní i krásou drobných fialových kvítků, které se hodí k výrobě různých dekorací, kosmetických přípravků, ale i k přípravě pochutin. Podívejte se do naší velké fotogalerie a inspirujte se!

19.  6.  2019 |
Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro začátečníky

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro …

Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho ale neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.

4.  6.  2019 |