vytisknout velikost písma Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Již více než sto let patří růže mezi nejoblíbenější zahradní rostliny. Pro svou ušlechtilost, krásu, bohatství květů a výjimečnou rozmanitost druhů a barev jsou považovány za královny květin. Růže však nejsou jen krásné, ale jako pravé královny také patřičně náročné. Aby nám přinášely radost co nejdéle, je potřeba jim dopřát pravidelnou a správnou péči.
Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Jen zdravé růže nám mohou ukázat svoji pravou krásu. A jen správně vyživované rostliny mohou zůstat zdravé. Abychom zajistili  jejich silný růst a bujné květenství, musíme je během vegetačního období především dostatečné zaopatřit živinami a v létě pak zaručit potřebné množství vláhy.

Důležitá je správná výživa

Růže spotřebují ke svému růstu a především k tvorbě květů velké množství živin. Živiny pak  musí být do půdy vráceny zpět hnojením. Optimální hnojení posiluje zároveň obranyschopnost rostlin proti nemocem a škůdcům.

Klepněte pro větší obrázek

Na pravidelné přihnojování by se nemělo zapomínat především u růží pěstovaných v květináčích nebo kontejnerech, neboť obsah  živin v takovýchto nádobách je omezen množstvím substrátu. Pro růže pěstované v nádobách doporučujeme COMPO tekuté hnojivo pro růže. Toto hnojivo se přidává do zálivky, působí okamžitě, dodává rostlinám všechny základní živiny i důležité stopové prvky, stimuluje růst kořenů a zajišťuje optimální vývoj rostliny.

Klepněte pro větší obrázek

Pro růže pěstované na záhonech se skvěle hodí COMPO hnojivo pro růže s dlouhodobým účinkem. Při jeho použití budou mít růže zaručený plynulý, dostatečný a kontrolovaný přísun živin po dobu 6 měsíců! Znamená to pro vás jistotu, že po celou sezónu budou vaše růže optimálně zabezpečeny.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomínejme na zálivku

V případě suchého léta bychom měli růžím zabezpečit dostatečnou zálivku. Zalévejte je raději méně častěji , za to ale důkladně, než často a málo. Vzhledem k tomu, že růže mají hluboké kořeny, měla by i zálivka proniknout do nižších vrstev půdy. Pokud bychom zalévali jen málo na povrchu, pak by růže tvořily pouze jemné kořeny v této vrstvě půdy a byly by pak choulostivější.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas se v současnosti řadí mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač exotický, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny – na trhu se objevil jen před pár lety, ale rychle si vydobyl své místo na slunci.

24.  10.  2018 |
Fíkus: Pěstování od A do Z

Fíkus: Pěstování od A do Z

Pokojové fíkusy patří k oblíbeným rostlinám hlavně proto, že dokáží čistit vzduch a mají minimální nároky na péči. Přesto ale existují věci, na které si při pěstování těchto pokojovek musíte dát pozor. Které to jsou?

9.  1.  2019 |
Barva roku 2019 je medově hnědá i korálově růžová. Co dokáží s interiérem?

Barva roku 2019 je medově hnědá i korálově rů…

Zajímáte se o interiérový design a sledujete aktuální trendy? Pak už určitě netrpělivě čekáte na informaci, která z barev se letos stane tou nej. Na světe je několik společností, které určují trendy. Jejich volba tentokrát padla na medově hnědou, korálově růžovou, terakotovou a velmi tmavě zelenou. V naší velké fotogalerii si je můžete prohlédnout.

13.  1.  2019 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

28.  11.  2018 |
10 nejoblíbenějších pokojových rostlin. Okrasné listem, do stínu i sukulenty

10 nejoblíbenějších pokojových rostlin. Okras…

Vybrat pokojovou rostlinu není vždy jednoduché. Některé jsou vysoké či naopak nenápadné, jiné vyžadují náročnou péči. Nabízíme vám přehled deseti nejoblíbenějších, z nichž jednoznačně vítězí rostliny okrasné listem.

18.  1.  2019 |