vytisknout velikost písma Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Již více než sto let patří růže mezi nejoblíbenější zahradní rostliny. Pro svou ušlechtilost, krásu, bohatství květů a výjimečnou rozmanitost druhů a barev jsou považovány za královny květin. Růže však nejsou jen krásné, ale jako pravé královny také patřičně náročné. Aby nám přinášely radost co nejdéle, je potřeba jim dopřát pravidelnou a správnou péči.
Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Jen zdravé růže nám mohou ukázat svoji pravou krásu. A jen správně vyživované rostliny mohou zůstat zdravé. Abychom zajistili  jejich silný růst a bujné květenství, musíme je během vegetačního období především dostatečné zaopatřit živinami a v létě pak zaručit potřebné množství vláhy.

Důležitá je správná výživa

Růže spotřebují ke svému růstu a především k tvorbě květů velké množství živin. Živiny pak  musí být do půdy vráceny zpět hnojením. Optimální hnojení posiluje zároveň obranyschopnost rostlin proti nemocem a škůdcům.

Klepněte pro větší obrázek

Na pravidelné přihnojování by se nemělo zapomínat především u růží pěstovaných v květináčích nebo kontejnerech, neboť obsah  živin v takovýchto nádobách je omezen množstvím substrátu. Pro růže pěstované v nádobách doporučujeme COMPO tekuté hnojivo pro růže. Toto hnojivo se přidává do zálivky, působí okamžitě, dodává rostlinám všechny základní živiny i důležité stopové prvky, stimuluje růst kořenů a zajišťuje optimální vývoj rostliny.

Klepněte pro větší obrázek

Pro růže pěstované na záhonech se skvěle hodí COMPO hnojivo pro růže s dlouhodobým účinkem. Při jeho použití budou mít růže zaručený plynulý, dostatečný a kontrolovaný přísun živin po dobu 6 měsíců! Znamená to pro vás jistotu, že po celou sezónu budou vaše růže optimálně zabezpečeny.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomínejme na zálivku

V případě suchého léta bychom měli růžím zabezpečit dostatečnou zálivku. Zalévejte je raději méně častěji , za to ale důkladně, než často a málo. Vzhledem k tomu, že růže mají hluboké kořeny, měla by i zálivka proniknout do nižších vrstev půdy. Pokud bychom zalévali jen málo na povrchu, pak by růže tvořily pouze jemné kořeny v této vrstvě půdy a byly by pak choulostivější.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Hortenzie: Nejčastější chyby v pěstování

Hortenzie: Nejčastější chyby v pěstování

Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže.

6.  6.  2018 |
Samosběr jahod 2018: Kde si nasbírat jahody a ušetřit? Přehled míst v celé ČR

Samosběr jahod 2018: Kde si nasbírat jahody a…

Milujete čerstvé jahody? Pokud člověk nemá zahradu a nechce jahody kupovat v obchodě, nabízí se samosběr jahod. Přinášíme vám přehled míst v jednotlivých krajích České republiky, kde si můžete nasbírat jahody.

2.  6.  2018 |
Jak pěstovat rakytník řešetlákový, aby plodil co nejvíc?

Jak pěstovat rakytník řešetlákový, aby plodil…

O rakytníku je známo, že jeho plody mají obrovské množství vitaminu C, je velmi přizpůsobivý a snese téměř jakékoliv podmínky. Přesto se některým pěstitelům nedaří donutit keř k tomu, aby plodil pravidelně a vydatně. Co za tímto neúspěchem může stát a jak pěstovat rakytník tak, aby byla sklizeň vydatná?

13.  6.  2018 |
Mšice a boj proti nim

Mšice a boj proti nim

Mšice jsou nejčastěji se vyskytujícím škůdcem, který napadá téměř jakýkoliv rostlinný druh. Překvapit vás mohou nejen na zahradě, ale i v bytě. Z rostlin sají šťávu, tím je připravují o živiny a oslabují je, navíc se velmi rychle množí. Když už se na rostlinách objeví, je proto nutné urychleně zakročit. Jak je poznáte a jak s nimi bojovat?

včera |
Které bylinky mít na záhoně a jak je využít na maximum?

Které bylinky mít na záhoně a jak je využít n…

Vybrali jsme pro vás bylinky, které by na záhonku nebo na balkoně určitě neměly chybět, poradíme vám, jak se o ně co nejlépe starat a na co všechno je můžete využít. Víte například, které léčivky pomohou při odvodnění organismu, které jsou na kašel a které poslouží jako dekorace?

12.  6.  2018 |