vytisknout velikost písma Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Již více než sto let patří růže mezi nejoblíbenější zahradní rostliny. Pro svou ušlechtilost, krásu, bohatství květů a výjimečnou rozmanitost druhů a barev jsou považovány za královny květin. Růže však nejsou jen krásné, ale jako pravé královny také patřičně náročné. Aby nám přinášely radost co nejdéle, je potřeba jim dopřát pravidelnou a správnou péči.
Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Jen zdravé růže nám mohou ukázat svoji pravou krásu. A jen správně vyživované rostliny mohou zůstat zdravé. Abychom zajistili  jejich silný růst a bujné květenství, musíme je během vegetačního období především dostatečné zaopatřit živinami a v létě pak zaručit potřebné množství vláhy.

Důležitá je správná výživa

Růže spotřebují ke svému růstu a především k tvorbě květů velké množství živin. Živiny pak  musí být do půdy vráceny zpět hnojením. Optimální hnojení posiluje zároveň obranyschopnost rostlin proti nemocem a škůdcům.

Klepněte pro větší obrázek

Na pravidelné přihnojování by se nemělo zapomínat především u růží pěstovaných v květináčích nebo kontejnerech, neboť obsah  živin v takovýchto nádobách je omezen množstvím substrátu. Pro růže pěstované v nádobách doporučujeme COMPO tekuté hnojivo pro růže. Toto hnojivo se přidává do zálivky, působí okamžitě, dodává rostlinám všechny základní živiny i důležité stopové prvky, stimuluje růst kořenů a zajišťuje optimální vývoj rostliny.

Klepněte pro větší obrázek

Pro růže pěstované na záhonech se skvěle hodí COMPO hnojivo pro růže s dlouhodobým účinkem. Při jeho použití budou mít růže zaručený plynulý, dostatečný a kontrolovaný přísun živin po dobu 6 měsíců! Znamená to pro vás jistotu, že po celou sezónu budou vaše růže optimálně zabezpečeny.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomínejme na zálivku

V případě suchého léta bychom měli růžím zabezpečit dostatečnou zálivku. Zalévejte je raději méně častěji , za to ale důkladně, než často a málo. Vzhledem k tomu, že růže mají hluboké kořeny, měla by i zálivka proniknout do nižších vrstev půdy. Pokud bychom zalévali jen málo na povrchu, pak by růže tvořily pouze jemné kořeny v této vrstvě půdy a byly by pak choulostivější.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování. Za pár korun, bez chemie

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování.…

Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.

6.  8.  2018 |
Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na zahradě a co na terase?

Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na za…

Pro hortenzie jsou charakteristické velké nádherné květy nejrůznějších barev a typů. Jedna z nejoblíbenějších rostlin vám bude přinášet pouze radost, dokážete-li si s ní poradit. Jak na to?

7.  8.  2018 |
Jak ostříhat levanduli, aby byla příští rok obsypaná květy

Jak ostříhat levanduli, aby byla příští rok o…

Právě teď je ten pravý čas. Levandule odkvétá a správný řez ovlivní nejen její tvar a vzhled, ale i to, kolik květů a v jaké kvalitě bude napřesrok mít.

17.  7.  2018 |
Je meloun ovoce, nebo zelenina? Plus jak poznat, že je opravdu zralý?

Je meloun ovoce, nebo zelenina? Plus jak pozn…

Meloun je nadupaný vitamíny a minerály, přitom má navzdory své sladké chuti minimum kalorií. Skvěle tak uspokojí chuť na sladké, pomůže doplnit tekutiny, aniž by zruinoval vaši postavu. Jak se to s ním ale má, je to ovoce, nebo zelenina?

9.  8.  2018 |
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

24.  7.  2018 |