vytisknout velikost písma Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Již více než sto let patří růže mezi nejoblíbenější zahradní rostliny. Pro svou ušlechtilost, krásu, bohatství květů a výjimečnou rozmanitost druhů a barev jsou považovány za královny květin. Růže však nejsou jen krásné, ale jako pravé královny také patřičně náročné. Aby nám přinášely radost co nejdéle, je potřeba jim dopřát pravidelnou a správnou péči.
Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Jen zdravé růže nám mohou ukázat svoji pravou krásu. A jen správně vyživované rostliny mohou zůstat zdravé. Abychom zajistili  jejich silný růst a bujné květenství, musíme je během vegetačního období především dostatečné zaopatřit živinami a v létě pak zaručit potřebné množství vláhy.

Důležitá je správná výživa

Růže spotřebují ke svému růstu a především k tvorbě květů velké množství živin. Živiny pak  musí být do půdy vráceny zpět hnojením. Optimální hnojení posiluje zároveň obranyschopnost rostlin proti nemocem a škůdcům.

Klepněte pro větší obrázek

Na pravidelné přihnojování by se nemělo zapomínat především u růží pěstovaných v květináčích nebo kontejnerech, neboť obsah  živin v takovýchto nádobách je omezen množstvím substrátu. Pro růže pěstované v nádobách doporučujeme COMPO tekuté hnojivo pro růže. Toto hnojivo se přidává do zálivky, působí okamžitě, dodává rostlinám všechny základní živiny i důležité stopové prvky, stimuluje růst kořenů a zajišťuje optimální vývoj rostliny.

Klepněte pro větší obrázek

Pro růže pěstované na záhonech se skvěle hodí COMPO hnojivo pro růže s dlouhodobým účinkem. Při jeho použití budou mít růže zaručený plynulý, dostatečný a kontrolovaný přísun živin po dobu 6 měsíců! Znamená to pro vás jistotu, že po celou sezónu budou vaše růže optimálně zabezpečeny.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomínejme na zálivku

V případě suchého léta bychom měli růžím zabezpečit dostatečnou zálivku. Zalévejte je raději méně častěji , za to ale důkladně, než často a málo. Vzhledem k tomu, že růže mají hluboké kořeny, měla by i zálivka proniknout do nižších vrstev půdy. Pokud bychom zalévali jen málo na povrchu, pak by růže tvořily pouze jemné kořeny v této vrstvě půdy a byly by pak choulostivější.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Chcete dobré kyselé zelí? Naložte si je!

Chcete dobré kyselé zelí? Naložte si je!

Vepřo-knedlo-zelo nebo zelňačka, která spraví chuť po probdělé noci – máte rádi tyto pokrmy? Tak víte, že dobré kyselé zelí je jejich základ. A nejlepší zelí je domácí. Naložte si ho tedy podle následujících rad.

5.  9.  2018 |
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že vzhledem k suchému létu a dlouhodobě nadprůměrným teplotám už letos houby možná vůbec neporostou? Pak asi budete překvapeni. V posledních dnech nosí houbaři domů plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké.

12.  10.  2018 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

27.  1.  2018 |
Jak pěstovat vřes na zahradě i v truhlíku na balkoně?

Jak pěstovat vřes na zahradě i v truhlíku na …

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

28.  8.  2018 |
Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořech…

Skladování vyloupaných vlašských ořechů má své nesporné výhody, ale i nevýhody. Mají totiž tendenci brzy žluknout, rychle chytají plíseň a chutnají molům. Prozradíme vám proto, jak a kam je uložit, aby vydržely jako čerstvé až do příští sezóny.

19.  9.  2018 |