vytisknout velikost písma Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Již více než sto let patří růže mezi nejoblíbenější zahradní rostliny. Pro svou ušlechtilost, krásu, bohatství květů a výjimečnou rozmanitost druhů a barev jsou považovány za královny květin. Růže však nejsou jen krásné, ale jako pravé královny také patřičně náročné. Aby nám přinášely radost co nejdéle, je potřeba jim dopřát pravidelnou a správnou péči.
Růže: královny květin, vznešené ale náročné

Jen zdravé růže nám mohou ukázat svoji pravou krásu. A jen správně vyživované rostliny mohou zůstat zdravé. Abychom zajistili  jejich silný růst a bujné květenství, musíme je během vegetačního období především dostatečné zaopatřit živinami a v létě pak zaručit potřebné množství vláhy.

Důležitá je správná výživa

Růže spotřebují ke svému růstu a především k tvorbě květů velké množství živin. Živiny pak  musí být do půdy vráceny zpět hnojením. Optimální hnojení posiluje zároveň obranyschopnost rostlin proti nemocem a škůdcům.

Klepněte pro větší obrázek

Na pravidelné přihnojování by se nemělo zapomínat především u růží pěstovaných v květináčích nebo kontejnerech, neboť obsah  živin v takovýchto nádobách je omezen množstvím substrátu. Pro růže pěstované v nádobách doporučujeme COMPO tekuté hnojivo pro růže. Toto hnojivo se přidává do zálivky, působí okamžitě, dodává rostlinám všechny základní živiny i důležité stopové prvky, stimuluje růst kořenů a zajišťuje optimální vývoj rostliny.

Klepněte pro větší obrázek

Pro růže pěstované na záhonech se skvěle hodí COMPO hnojivo pro růže s dlouhodobým účinkem. Při jeho použití budou mít růže zaručený plynulý, dostatečný a kontrolovaný přísun živin po dobu 6 měsíců! Znamená to pro vás jistotu, že po celou sezónu budou vaše růže optimálně zabezpečeny.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomínejme na zálivku

V případě suchého léta bychom měli růžím zabezpečit dostatečnou zálivku. Zalévejte je raději méně častěji , za to ale důkladně, než často a málo. Vzhledem k tomu, že růže mají hluboké kořeny, měla by i zálivka proniknout do nižších vrstev půdy. Pokud bychom zalévali jen málo na povrchu, pak by růže tvořily pouze jemné kořeny v této vrstvě půdy a byly by pak choulostivější.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Blahokeř – popínavá liána na zahradu i do bytu. Jak ji pěstovat?

Blahokeř – popínavá liána na zahradu i do byt…

Klerodendron je rod exotických rostlin, které můžete pěstovat venku na zahradě nebo jako pokojovky. Na péči umí být poměrně náročné, ale odmění se záplavou květů.

6.  6.  2021 |
Lucie Kořistová
Blahokeř
Jak na mravence v domě i na zahradě: Vsaďte na osvědčené babské rady

Jak na mravence v domě i na zahradě: Vsaďte n…

Tenhle drobný hmyz dokáže pořádně znepříjemnit život a i napáchat řadu škod. Nezáleží příliš na tom, zda jde o mravence černé, zrzavé, lesní, nebo třeba mrňavé faraony. Jak se k vám jednou nastěhují, je těžké se jich zbavit. Zvlášť pokud si nechcete domácnost či zahradu zamořit chemií. Existuje však celá řada osvědčených babských triků, které vám boj s nepříjemným hmyzem pomohou vyhrát. Prozradíme vám je!

9.  6.  2021 |
Lenka Chvostová
MravenciBabské radyDomácí škůdciJak na to
Výplň do květináče, past na škůdce a další triky, jak využít pistáciové skořápky

Výplň do květináče, past na škůdce a další tr…

Pistácie jsou oblíbenou pochoutkou. Skořápky, které po oříšcích zbydou, už ode dneška raději schovejte. Máme pro vás sedm skvělých tipů, jak je v budoucnu využít.

13.  6.  2021 |
Lucie Kořistová
Pistácie
Rostliny na přímé slunce: Které druhy se hodí na zahradu i na balkon

Rostliny na přímé slunce: Které druhy se hodí…

Ať už jste majitelem zahrady, balkonu či terasy, při volbě rostlin k pěstování vyjděte z podmínek, jež máte. Jednou z nich je orientace: Pokud víte, že na rostliny bude svítit slunce téměř celý den, vybírejte druhy, které je milují a bez problémů si s takovým umístěním poradí.

5.  6.  2021 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahrada
Mátový sirup osvěží, ale také léčí. Udělejte jej zastudena, ať nezničíte účinné látky

Mátový sirup osvěží, ale také léčí. Udělejte …

Máta je tradiční bylinkou v českých zahrádkách, její pěstování je jednoduché a chuť výborná. Máte ještě pár týdnů, než zvadne a zaschne, tak si z ní udělejte skvělý sirup.

27.  9.  2020 |
Lucie Kořistová
Máta peprná