vytisknout velikost písma Rozkládací sedačky nejen na každodenní spaní. Kterou si pořídíte?

Nevejde se vaše celá rodina na gauč, aby mohla pohodlně sledovat film? Žádný problém, rozložte ho a užijte si ten prostor navíc, který vám nabízí. Ať už si pořídíte rozkládací pohovku na každodenní spaní nebo prostě na pohodlné sledování televize, je třeba ohlídat pár věcí. A pak si vybrat – tady jsou ty nejhezčí z aktuální nabídky obchodů.

Sedací souprava bývá dominantou celého obývacího pokoje. Nejvíc místa celé rodině nabídne rozkládací, která se v případě potřeby promění na lůžko pro návštěvy. Rozkládací sedací soupravy často obsahují křeslo či taburet, takže místa k sezení bude ještě víc. V malých domácnostech, kde chybí úložné prostory, se zase bude hodit úložný prostor, do něhož lze uložit například polštář či peřinu, ale i sezónní oblečení či sportovní náčiní. 

Úvodní foto: iStock 

Paletovou postel zvládnete vyrobit i vy. Inspiraci najdete ve fotogalerii

Paletovou postel zvládnete vyrobit i vy. Inspiraci najdete ve fotogalerii

Jak sedačku dobře vybrat

Než sedačku koupíte, je třeba znát rozměry a prostorové možnosti vaší místnosti. Kolem sedačky musí zůstat dostatečný prostor, pokud ji budete pravidelně rozkládat, musí být o to větší.

Při výběru nepodceňujte kvalitu potahového materiálu, opět se přizpůsobte svým možnostem. Dobře zvolený materiál může i u levného kusu vyvolat dojem luxusního nábytku. Pokud ale například máte v rodině domácí zvíře, které také na sedačce bude trávit čas, určitě volte potahy odolné. S dětmi zase přijdou vhod potahy omyvatelné.

Nábytek z bedýnek je levný a sexy. Inspirujte se v galerii, co vše lze vyrobit

Nábytek z bedýnek je levný a sexy. Inspirujte se v galerii, co vše lze vyrobit

Dobrá konstrukce je základ

Konstrukce sedačky rozhoduje nejen o tom, jak pohodlně se vám bude sedět, ale má vliv i na to, jak dlouho daný kus nábytku vydrží a jak dobře se s ním bude manipulovat. Pokud máte v úmyslu sedačku rozkládat často, nebo ji dokonce používat k pravidelnému spaní, zaměřte se na to, aby konstrukce byla kombinací masivu a kovu. Také by měla mít pohodlnou matraci. Při nákupu si pak rozhodně vyzkoušejte rozložení sedačky, které by mělo být rychlé a snadné. Měla by je zvládnout jedna osoba. V galerii v úvodu článku si prohlédněte aktuální nabídku rozkládacích sedaček z českých obchodů.

Nábytek z kartonu si snadno vyrobíte sami. Rozdíl nikdo nepozná. Inspirujte se

Nábytek z kartonu si snadno vyrobíte sami. Rozdíl nikdo nepozná. Inspirujte se

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

11.  5.  2022 |
Irena Forejtová
Balkon
Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstování

Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstován…

Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.

19.  4.  2022 |
Irena Forejtová
RajčataUžitková zahradaZeleninaPěstování
Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.

10.  5.  2022 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyZahrádkářův diářOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáče
Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstovat?

Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstov…

Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?

24.  8.  2021 |
Zuzana Ottová
Okrasná zahradaUžitková zahradaZahradní rostlinyPokojové rostlinyPěstováníOkrasné rostlinyBylinkyBalkonové rostliny
Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich měli vědět

Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich m…

Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?

17.  5.  2022 | |9 N/A
Alena Menclová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyOkrasné rostlinyListnáče