vytisknout velikost písma Rozkládací sedačky nejen na každodenní spaní. Kterou si pořídíte?

Nevejde se vaše celá rodina na gauč, aby mohla pohodlně sledovat film? Žádný problém, rozložte ho a užijte si ten prostor navíc, který vám nabízí. Ať už si pořídíte rozkládací pohovku na každodenní spaní nebo prostě na pohodlné sledování televize, je třeba ohlídat pár věcí. A pak si vybrat – tady jsou ty nejhezčí z aktuální nabídky obchodů.

Sedací souprava bývá dominantou celého obývacího pokoje. Nejvíc místa celé rodině nabídne rozkládací, která se v případě potřeby promění na lůžko pro návštěvy. Rozkládací sedací soupravy často obsahují křeslo či taburet, takže místa k sezení bude ještě víc. V malých domácnostech, kde chybí úložné prostory, se zase bude hodit úložný prostor, do něhož lze uložit například polštář či peřinu, ale i sezónní oblečení či sportovní náčiní. 

Úvodní foto: iStock 

Paletovou postel zvládnete vyrobit i vy. Inspiraci najdete ve fotogalerii

Paletovou postel zvládnete vyrobit i vy. Inspiraci najdete ve fotogalerii

Jak sedačku dobře vybrat

Než sedačku koupíte, je třeba znát rozměry a prostorové možnosti vaší místnosti. Kolem sedačky musí zůstat dostatečný prostor, pokud ji budete pravidelně rozkládat, musí být o to větší.

Při výběru nepodceňujte kvalitu potahového materiálu, opět se přizpůsobte svým možnostem. Dobře zvolený materiál může i u levného kusu vyvolat dojem luxusního nábytku. Pokud ale například máte v rodině domácí zvíře, které také na sedačce bude trávit čas, určitě volte potahy odolné. S dětmi zase přijdou vhod potahy omyvatelné.

Nábytek z bedýnek je levný a sexy. Inspirujte se v galerii, co vše lze vyrobit

Nábytek z bedýnek je levný a sexy. Inspirujte se v galerii, co vše lze vyrobit

Dobrá konstrukce je základ

Konstrukce sedačky rozhoduje nejen o tom, jak pohodlně se vám bude sedět, ale má vliv i na to, jak dlouho daný kus nábytku vydrží a jak dobře se s ním bude manipulovat. Pokud máte v úmyslu sedačku rozkládat často, nebo ji dokonce používat k pravidelnému spaní, zaměřte se na to, aby konstrukce byla kombinací masivu a kovu. Také by měla mít pohodlnou matraci. Při nákupu si pak rozhodně vyzkoušejte rozložení sedačky, které by mělo být rychlé a snadné. Měla by je zvládnout jedna osoba. V galerii v úvodu článku si prohlédněte aktuální nabídku rozkládacích sedaček z českých obchodů.

Nábytek z kartonu si snadno vyrobíte sami. Rozdíl nikdo nepozná. Inspirujte se

Nábytek z kartonu si snadno vyrobíte sami. Rozdíl nikdo nepozná. Inspirujte se

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby