vytisknout velikost písma Retro lednice: Moderní technologie v designu 50. a 60. let. Jaké koupit a za kolik?

Pokud toužíte ve své kuchyni po stylových spotřebičích, sáhněte po chladničkách v retro designu. Jsou krásné na pohled, ale nabízejí celou řadu šikovných funkcí.

Pro všechny, kteří mají rádi staré dobré časy, nabízejí výrobci kuchyňských spotřebičů své výrobky v retro stylu. Týká se to i chladniček, které jsou na trhu v kombinaci s mrazákem nebo v podobě velkých či malých přístrojů, dokonce i v podobě takzvané americké retro lednice, která vyniká svým nadstandardním objemem a většinou bývá dvoudvéřová.

Nechte si zhotovit zahradní kuchyň a užijte si nevšední vaření na čerstvém vzduchu

Nechte si zhotovit zahradní kuchyň a užijte si nevšední vaření na čerstvém vzduchu

Charakteristický tvar retro lednic má výrazně zaoblené tvary, k otvírání slouží mohutná kovová (nerezová či mosazná) klika či madla. Na lednicích je často kovové logo výrobce ve fontech charakteristických pro polovinu 20. století. Retro chladničky jsou k dostání ve více odstínech než klasické ledničky, vybírat můžete například mezi olivovou, zelenou, jasně červenou, měděnou, ale i žlutou či růžovou.

Funkce především

Lednice by sice měla být hezká na pohled, mnohem důležitější jsou ale její schopnosti. Především by neměla být příliš hlučná, zejména v případě, když bude stát v obytné kuchyni. Běžně se hlučnost pohybuje v rozmezí 40–45 decibelů, platí, že čím méně, tím lépe.

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Velikost lednice je důležitá, a proto volte podle počtu členů domácnosti. Na jednoho člověka by ideálně mělo být zhruba 70 litrů v chladicí části a 25 litrů v mrazicím prostoru. Z toho vyplývá, že pro čtyřčlennou rodinu je ideální užitný objem okolo 180–240 litrů.

Moderní lednice nabízí i další funkce, které se postarají o co nejdéle trvající čerstvost potravin, pohlcují pachy a zabraňují vzniku bakterií. Za zmínku stojí například ionizátor, který odstraní pachy a minimalizuje výskyt bakterií a plísní. Nebo systém AdaptTech analyzující způsob používání lednice a tím přizpůsobující teplotu uvnitř.

Vychytávky, díky kterým doma udržíte pořádek. Chaos zkrotíte praktickými organizéry a regály

Vychytávky, díky kterým doma udržíte pořádek. Chaos zkrotíte praktickými organizéry a regály

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro začátečníky

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro …

Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.

22.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Užitková zahradaZeleninaZahrádkářův diářÚroda
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

23.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
Jak připravit hravý třešňový likér

Jak připravit hravý třešňový likér

Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.

21.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
Hortenzie: Nejčastější chyby v pěstování

Hortenzie: Nejčastější chyby v pěstování

Záhonové i nádobové hortenzie mají podobné nároky. Pokud nekvetou, bývá příčinou pěstitelská chyba. Podívejte se na jejich přehled a zjistěte, co vaší rostlině pomůže. Další užitečné rady najdete i ve videu v úvodu článku.

11.  6.  2022 |
Alena Menclová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyVýživa a hnojeníTrvalkyOkrasné rostlinyOchrana a péčeChoroby a škůdciBalkonové rostliny
Bylinky a rostliny, které odpuzují komáry: Funguje levandule, vratič i afrikán

Bylinky a rostliny, které odpuzují komáry: Fu…

Posezení za vlahých letních večerů s lahvinkou vína a přáteli patří k radostem krásného léta. Kdyby ovšem kolem nebzučeli ti otravní komáři. Tady jsou bylinky, které proti nim fungují.

29.  6.  2022 |
Lucie Kořistová
Bylinky