vytisknout velikost písma Recept na chutney z mirabelek nebo špendlíků. Skvěle se hodí pod maso i k zelenině

Žluté, drobné plody, které když se urodí, strom se pod jejich tíhou prohýbá. Jsou sladké, výrazné, přesto na ně v kuchyni často zapomínáme. Dejte jim šanci a vyzkoušejte prvotřídní chutney.

Chutney nebo také čatní je druh omáčky, která svou výraznou chutí doplňuje základní jídlo. Původem pochází z Indie, kde se používá k dochucování nejčastěji vegetariánských pokrmů, které právě svou výraznou chutí ozvláštňuje. Jde však použít i ke všem druhům masa, záleží jen na tom, z čeho je právě uvařené. Podle použitých ingrediencí může být ostré, pikantní nebo třeba sladké. 

Tři okrasné keře, které udělají parádu, přitom plodí výborné ovoce

Tři okrasné keře, které udělají parádu, přitom plodí výborné ovoce

Mirabelka není špendlík a už vůbec ne myrobalán

Mirabelky a špendlíky si lidé často pletou, nejde však o stejné plody. Mirabelka je plodem slivoně mirabelky, má kulaté zlatožluté plody a sladkou chuť. Myrobalány jsou kulaté, barvu mají nazelenalou, žlutou či červenou a jdou špatně vypeckovat. Oproti tomu špendlík vypadá jako malá švestka, je žlutý a vypeckovat jde snadno.

Právě mirabelky a špendlíky, tohle drobné a přehlížené ovoce, se k výrobě chutney skvěle hodí. Jen je třeba při jeho přípravě prokázat jistou dávku trpělivosti, chutney se totiž vaří tak dlouho, dokud se jednotlivé složky nerozvaří a nespojí. Klidně to může trvat několik hodin.

Špendlíky: Polozapomenuté ovoce

Špendlíky: Polozapomenuté ovoce

Potřebujete:

kilo mirabelek nebo špendlíků

300 gramů cukru (může být i méně)

150 ml jablečného octa

červenou a hnědou cibuli

5 stroužků česneku

5 kuliček nového koření

5 kuliček pepře

2 bobkové listy

skořici

sůl

Vařte pomalu a dlouho

Příprava je základ, proto si vyvařte sklenice, do kterých chutney nakonec přijde. Vyvařením sklenic ochráníte výslednou omáčku před plesnivěním.

Mirabelky pečlivě omyjeme, zbavíme stopek a vypeckujeme, dáme do hlubšího hrnce a přidáme nakrájenou cibuli. Na mírném plameni začneme dusit, aby ovoce pustilo šťávu. Po nějaké době přidáme vinný ocet a koření. Dusíme, dokud nevznikne hustá hmota. Česnek je možné přidat buď s cibulí, ale pak je potřeba počítat s tím, že se jeho ostrá chuť vyvaří. Nebo jej přidejte později, omáčka bude výraznější. I s cukrem je to složitější. Když ho přidáte nakonec, nebudete omáčku muset tak často míchat, protože právě cukr má tendence chytat se u dna a pálit se. Na druhou stranu, když jej přidáte včas, budete sice míchat, ale cukr během vaření bude i karamelizovat a omáčce tak přidá na chuti.

Jak na špendlíkovou marmeládu: Zkuste kořeněnou, anglickou nebo rychlou bez odpeckování

Jak na špendlíkovou marmeládu: Zkuste kořeněnou, anglickou nebo rychlou bez odpeckování

I s kořením se vyplatí experimentovat. Vyzkoušet můžete badyán, kardamom, tymián a další aromatické koření. Pokud u vaření nevydržíte, dokud se vše nerozvaří na kaši, což může u mirabelek a špendlíků trvat klidně několik hodin, můžete hmotu propasírovat přes sítko. Pak ji opět ohřejte a ještě horkou plňte do skleniček, které stejně jako u marmelády obrátíte dnem vzhůru.

Meruňkové čatný a meruňky ve sladkokyselém nálevu

Meruňkové čatný a meruňky ve sladkokyselém nálevu

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Clona na balkon vás ochrání před sluncem i poskytne soukromí. Jak ji vybrat?

Clona na balkon vás ochrání před sluncem i po…

Jak slunce postupně nabírá na intenzitě, začínáme vyhledávat stín. Na balkoně či terase nám pomohou zástěny, které lze instalovat z různých stran. Díky nim se navíc odcloníte od nežádoucích pohledů a získáte nenahraditelný pocit soukromí na čerstvém vzduchu. Na trhu jsou zástěny ratanové, dřevěné, bambusové i plastové. Jak vybrat?

1.  5.  2021 |
Kateřina Hradová
Domácnost
Barevné okrasné kopřivy rozzáří byt i zahradu. Jak je pěstovat

Barevné okrasné kopřivy rozzáří byt i zahradu…

Pestré listy, jimiž se okrasné kopřivy, zvané také barevné či africké kopřivy, pyšní, upoutají vaši pozornost, ať už je spatříte za oknem bytu nebo venku jako nádobové či záhonové rostliny. Přičteme-li k tomu nenáročnost pěstování a snadné množení, je jasné, proč se těší takové oblibě.

24.  4.  2021 |
Kateřina Hradová
Zahrada
15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petunie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

3.  3.  2021 |
Irena Forejtová
Balkon
Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na zahradě a co na terase?

Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na za…

Pro hortenzie jsou charakteristické velké nádherné květy nejrůznějších barev a typů. Jedna z nejoblíbenějších rostlin vám bude přinášet pouze radost, dokážete-li si s ní poradit. Jak na to?

29.  7.  2020 |
Petra Nachtmanová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyVýživa a hnojeníTrvalkyOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáčeChoroby a škůdciBalkonové rostliny
Výsadba brambor: Správný postup ovlivní kvalitu a množství úrody

Výsadba brambor: Správný postup ovlivní kvali…

Pokud vám nechutnají kupované brambory a máte k dispozici dostatečný prostor na zahradě či na poli, vypěstujte si je sami. Poradíme vám, jak sázet brambory, abyste se dočkali bohaté úrody.

7.  4.  2021 |
Jaromír MalichLenka Chvostová
Brambory