vytisknout velikost písma Recept na chutney z mirabelek nebo špendlíků. Skvěle se hodí pod maso i k zelenině

Žluté, drobné plody, které když se urodí, strom se pod jejich tíhou prohýbá. Jsou sladké, výrazné, přesto na ně v kuchyni často zapomínáme. Dejte jim šanci a vyzkoušejte prvotřídní chutney.

Chutney nebo také čatní je druh omáčky, která svou výraznou chutí doplňuje základní jídlo. Původem pochází z Indie, kde se používá k dochucování nejčastěji vegetariánských pokrmů, které právě svou výraznou chutí ozvláštňuje. Jde však použít i ke všem druhům masa, záleží jen na tom, z čeho je právě uvařené. Podle použitých ingrediencí může být ostré, pikantní nebo třeba sladké. 

Tři okrasné keře, které udělají parádu, přitom plodí výborné ovoce

Tři okrasné keře, které udělají parádu, přitom plodí výborné ovoce

Mirabelka není špendlík a už vůbec ne myrobalán

Mirabelky a špendlíky si lidé často pletou, nejde však o stejné plody. Mirabelka je plodem slivoně mirabelky, má kulaté zlatožluté plody a sladkou chuť. Myrobalány jsou kulaté, barvu mají nazelenalou, žlutou či červenou a jdou špatně vypeckovat. Oproti tomu špendlík vypadá jako malá švestka, je žlutý a vypeckovat jde snadno.

Právě mirabelky a špendlíky, tohle drobné a přehlížené ovoce, se k výrobě chutney skvěle hodí. Jen je třeba při jeho přípravě prokázat jistou dávku trpělivosti, chutney se totiž vaří tak dlouho, dokud se jednotlivé složky nerozvaří a nespojí. Klidně to může trvat několik hodin.

Špendlíky: Polozapomenuté ovoce

Špendlíky: Polozapomenuté ovoce

Potřebujete:

kilo mirabelek nebo špendlíků

300 gramů cukru (může být i méně)

150 ml jablečného octa

červenou a hnědou cibuli

5 stroužků česneku

5 kuliček nového koření

5 kuliček pepře

2 bobkové listy

skořici

sůl

Vařte pomalu a dlouho

Příprava je základ, proto si vyvařte sklenice, do kterých chutney nakonec přijde. Vyvařením sklenic ochráníte výslednou omáčku před plesnivěním.

Mirabelky pečlivě omyjeme, zbavíme stopek a vypeckujeme, dáme do hlubšího hrnce a přidáme nakrájenou cibuli. Na mírném plameni začneme dusit, aby ovoce pustilo šťávu. Po nějaké době přidáme vinný ocet a koření. Dusíme, dokud nevznikne hustá hmota. Česnek je možné přidat buď s cibulí, ale pak je potřeba počítat s tím, že se jeho ostrá chuť vyvaří. Nebo jej přidejte později, omáčka bude výraznější. I s cukrem je to složitější. Když ho přidáte nakonec, nebudete omáčku muset tak často míchat, protože právě cukr má tendence chytat se u dna a pálit se. Na druhou stranu, když jej přidáte včas, budete sice míchat, ale cukr během vaření bude i karamelizovat a omáčce tak přidá na chuti.

Jak na špendlíkovou marmeládu: Zkuste kořeněnou, anglickou nebo rychlou bez odpeckování

Jak na špendlíkovou marmeládu: Zkuste kořeněnou, anglickou nebo rychlou bez odpeckování

I s kořením se vyplatí experimentovat. Vyzkoušet můžete badyán, kardamom, tymián a další aromatické koření. Pokud u vaření nevydržíte, dokud se vše nerozvaří na kaši, což může u mirabelek a špendlíků trvat klidně několik hodin, můžete hmotu propasírovat přes sítko. Pak ji opět ohřejte a ještě horkou plňte do skleniček, které stejně jako u marmelády obrátíte dnem vzhůru.

Meruňkové čatný a meruňky ve sladkokyselém nálevu

Meruňkové čatný a meruňky ve sladkokyselém nálevu

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

11.  5.  2022 |
Irena Forejtová
Balkon
Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstování

Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstován…

Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.

19.  4.  2022 |
Irena Forejtová
RajčataUžitková zahradaZeleninaPěstování
Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.

10.  5.  2022 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyZahrádkářův diářOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáče
Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich měli vědět

Rododendrony a azalky: Vše, co byste o nich m…

Rododendrony, česky zvané pěnišníky, jsou stejně jako azalky stvořené k tomu, aby svými bohatými květy rozzářily stinná místa zahrady. Patří proto k nejcennějším zahradním dřevinám – v době květu je nelze přehlédnout. Jak si ale mezi všemi vybrat a jak o ně pečovat?

17.  5.  2022 | |9 N/A
Alena Menclová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyOkrasné rostlinyListnáče
Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstovat?

Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstov…

Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?

24.  8.  2021 |
Zuzana Ottová
Okrasná zahradaUžitková zahradaZahradní rostlinyPokojové rostlinyPěstováníOkrasné rostlinyBylinkyBalkonové rostliny