vytisknout velikost písma Proti hmyzu chrání okenní sítě. Jak je vybrat?

Dotěrné vosy a hejno much dokážou pěkně znepříjemnit běžný život v domácnosti. Síť v okně či dveřích vás dostatečně a účinně ochrání. Vybrat si lze z několika typů.
Proti hmyzu chrání okenní sítě. Jak je vybrat?

Pevná síť na okna je tradičně nejpoužívanější a finančně nejméně náročný způsob ochrany proti hmyzu. Rám tvoří hliníkový profil vyplněný síťovinou z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Síť se na okna umístí zevnitř místnosti, bez nutnosti vrtání do okenního rámu a upevní pomocí otočných nebo pružinových držáků. Demontáž je stejně snadná jako instalace.

Jsou lepší dřevěná nebo plastová okna?

Jsou lepší dřevěná nebo plastová okna?

Síť proti hmyzu na suchý zip

Nejrychlejší řešení poskytují okenní sítě s upevněním na suchý zip, který se lepí na rám okna. Nejmenší rozměr sítě je metr na metr, největší pak pro větší okno 1,00 x 1,50. Na trhu existují dvě možnosti: levnější varianta je řešením nastálo, zatímco dražší varianta umožňuje síť i suchý zip odstranit, když síť nechcete používat, například na zimu. Suchý zip se dá po sezóně snadno odstranit bez zanechání zbytků lepidla, síť vymáchat ve vlažné vodě, usušit a uložit na příští rok. Často balení, ve kterých se síť prodává, obsahují navíc praktickou přítlačnou špachtli, kterou oceníte, především pokud sítě instalujete do více oken najednou – neotlačíte si bříška prstů při přitlačování sítí do zipu. Práci usnadní i přiložený řezací nožík pro snadné odříznutí přebytečné síťoviny či upravení správného rozměru sítě pro menší okna.

Repelentní rostliny

Repelentní rostliny

Nalepovací síť proti hmyzu

V nabídce nalepovacích sítí najdete i speciální ochranu proti hmyzu pro střešní okna. Síť je vyrobena z pružné síťoviny, která počítá s natažením, pokud je okno otevřené. Na rám se připevňuje pomocí rohových háčků, připevněných na zdi pomocí samolepících proužků, které se rovněž lehce beze stopy odstraní. Výhodou obou systémů je rychlá a čistá montáž bez jakéhokoliv zásahu do rámu okna.

Střešní okna bez chyb

Střešní okna bez chyb

Otevírací sítě proti hmyzu

Sítě v otočném rámu jsou výhodné pro často otevírané dveře, v případě potřeby ale existují i varianty do oken. Ovládají se magnetickým zavíráním  směrem ven. Odolná síťovina proti vlhkosti je z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Hliníkový rám je povrchově chráněn vypalovacím lakem a je v rozích spojen výztužnými plastovými prvky. Výhodou rámových sítí je snadná výměna poškozené výplně a možnost dodatečné montáže na jakýkoliv typ dveří i oken.

Když slunce začne pálit: Stínící technika v exteriéru

Když slunce začne pálit: Stínící technika v exteriéru

Rolovací sítě

Jsou určeny pro montáž do svislých oken a mohou být montované přímo na okno nebo na integrované prvky protisluneční ochrany – okenice, rolety a rafstory. Vyrábějí se na míru, což umožní připravit způsob montáže již při stavbě domu. Rolo sítě se instalují do připravených prostor nadokenních kapes pod omítku, do nadokenních překladů nebo mezi okenní špalety (dodatečná montáž).

Výhodou  je nezávislý pohyb sítě na roletovém systému, který se mechanicky ovládá po otevření okenního křídla. Díky pružině je manipulace při otvírání a zavírání velmi jednoduchá, síť se plynule navíjí a zůstává dostatečně vypnutá. Optimální utěsnění zajišťují kartáčky umístěné ve vodících lištách a v ukončovací lišt do roletových schránek.

Samostatným typem svinovacích sítích jsou síťky na střešní okna, které také obsahují pružinový mechanismus, montují se však výhradně na ostění takovým způsobem, aby mohlo být okno až do hloubky ostění otevřené.

Stínění domu pro každého

Stínění domu pro každého

Samonavíjecí rolovací síť do dveří

Najde své využití tam, kde není dostatek místa pro klasicky otevíratelnou dveřní síť. Síťovina se pohybuje ve vodících lištách směrem do boku, kde se navíjí do boxu. V případě odsazení sítě od výplně se na rám sítě montuje vynášecí profil. Pro lepší uchycení se rolovací dveřní síť dodává s magnetickou lištou.

Jak vtisknout terasám a balkonům jednotný styl

Jak vtisknout terasám a balkonům jednotný styl

Okenní sítě pro atypická okna a dveře

Posuvné dveřní sítě se pohybují na integrovaných pojezdových kolečkách buď v rámu, nebo ve vodicích kolejnicích, což usnadňuje jejich manipulaci a zajišťuje velmi tichý chod. Kartáčové těsnění, které je umístěno v drážce profilu křídla, zajišťuje maximální těsnící efekt.

V případě potřeby lze posuvnou síť jednoduše vyjmout bez demontáže rámu. Proto je tento typ vhodný pro francouzská okna a dveře teras, ale i tam, kde je málo prostoru přede dveřmi, ale na druhé straně vyžaduje velký prostor vedle dveří.

Zbavte se nežádoucího hmyzu bez chemie

Zbavte se nežádoucího hmyzu bez chemie

Plisovaná síť - nová technologie, neotřelý vzhled

Špičková technologie a inovativní design vytvořili z čistě funkčního produktu velmi dekorativní doplněk oken a dveří. K výrobě plisovaných sítí se používá speciální síťovina v černé nebo šedé barvě z PVC vláken a vlákna kevlar. Speciální vlákno s nízkou hmotností, ale vysokou pevností mělo původně sloužit jako náhrada ocelových výztuží pneumatik pro závodní auta.

Velkou výhodou plisované sítě, oproti rolovacím, je přesné polohování. V horní části se síť posouvá ve vodicím profilu ve tvaru U, v dolní části je síť vedena velmi nízkým PVC profilem, který umožňuje prakticky bezbariérový přechod mezi exteriérem a interiérem. Jednou z dalších výhod plisovaných síti je možnost vzájemného spojování jednotlivých dveřních segmentů při řešení širokých fasádních otvorů, proto je vhodná do všech typů dveřních výplní včetně balkonů, teras i zimních zahrad.

Markýzy nejen na oknech

Markýzy nejen na oknech

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

V posledních dnech prší, není žádné extrémní vedro, a tak se můžeme těšit na první houby. V Česku už rostou hřiby i kozáky, nicméně pro některé druhy hub je pořád ještě sucho. Také v některých oblastech republiky je natolik suchá půda, že na houby nemá smysl vyrážet. Kde tedy už letos sbírat houby?

3.  6.  2020 |
Mšice útočí, braňte své rostliny. Pomůžou berušky, ocet či mléko

Mšice útočí, braňte své rostliny. Pomůžou ber…

Mšice dokáží svým urputným sáním rostlinu zcela zničit, takže když se objeví, je třeba proti nim okamžitě zakročit. Než sáhnete po chemii, vyzkoušejte tyhle ekologické prostředky.

5.  7.  2020 |
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

22.  6.  2020 |
Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro začátečníky

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro …

Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.

17.  6.  2020 |
Vypěstujte si chutné a zdravé plody muchovníku

Vypěstujte si chutné a zdravé plody muchovník…

Z téměř neznámého keře se u nás během posledních let stala oblíbená stálice našich zahrad. Muchovník je totiž velmi nenáročný a bude vám růst v podstatě kdekoli. Co byste o jeho pěstování i tak měli vědět a jak zpracovat jeho plody?

30.  6.  2020 |