vytisknout velikost písma Proč se staly nadzemní bazény bestsellerem a jak o ně pečovat, aby dlouho vydržely?

Nadzemní bazény zažívají v posledních letech boom. Proč to tak je? Jedná se o poměrně levné a geniální řešení, jak si užít v létě příjemné osvěžení ve vodě. Oproti zapuštěnému bazénu má nadzemní totiž řadu nesporných výhod.
Proč se staly nadzemní bazény bestsellerem a jak o ně pečovat, aby dlouho vydržely?

Proč je nadzemní bazén lepším řešením než zapuštěná varianta?

Jestli sníte o zahradním bazénu, ale představa bagrování zahrady se vám tak trochu příčí, bude vám vyhovovat nadzemní bazén. Menší variantu pro děti koupíte už od 2 000 Kč. Větší bazén například o rozměru 5,5 m x 3,66 m pak pořídíte okolo 30 000 Kč a může do něj naskákat celá rodina. Bazény seženete i v akci, podívejte se na stránky Hawaj.cz, kde najdete všechny druhy za neodolatelnou cenu. Proč hloubit jámu a řešit drahé zastřešení, když nadzemní zahradní bazén jednoduše nafouknete a vyfouknete. Neřešíte žádné zazimování a zahrada zůstane čistá, bez toho, abyste během zimy museli obcházet nefunkční zapuštěný bazén.

Klepněte pro větší obrázek

Kam ho postavit a jak zachovat teplotu?

Pro bazén vždy vybírejte místo na rovném povrchu, kde se se nenacházejí žádné travnaté drny. Při úpravě nepřihrnujte žádnou zem, raději nějakou odházejte, aby nedošlo k nerovnostem. Pod nádrž umístěte speciální podložku, její fólie zabrání poškození zahradního bazénu. Po celodenním koupání bazén zakryjte plachtou. Ta zabrání, aby se do vody dostaly nečistoty a aby se odpařovala chemie, která zabraňuje růstu mikroorganismů. Pokud chcete v bazénu udržet teplo, pořiďte si solární plachtu, která udrží vodu příjemně vyhřátou od sluníčka.

Jak na to, aby voda ke koupání zůstala čistá?

Aby voda během radovánek zůstala čistá a neměli jste s její údržbou příliš starostí, dodržujte pár pravidel:

  • Než se jdete koupat, vždy se opláchněte. Zamezíte tím nanášení nečistot a zároveň uchráníte vodu od mastných skvrn (například od opalovacích prostředků).
  • Do bazénu nikdy nepouštějte domácí zvířata. Nejenom, že vodu znečistí línající srstí, ale mohla by poškodit povrch bazénu ostrými drápy nebo zuby.
  • Chemii do vody používejte vždy v množství, které doporučuje výrobce. Nadměrným používáním chemie byste nejenom mohli poničit bazén, ale také si zadělat na případné podráždění kůže.
  • Případné nečistoty ze dna bazénu odstraníte pomocí bazénového vysavače. Skvěle vám poslouží i filtrace. Do menších bazénů postačí kartušová filtrace, do těch větších si pořiďte pískovou filtraci.

Pozor, ať při napouštění nejste trnem v oku sousedům

Bazén napouštějte vždy pod okraj nafouknutého prstence, aby stěny zahradního bazénu zůstaly stabilní. Pokud použijete vodu z vlastní studny, ještě před prvním použitím zkontrolujte kyselost a případně upravte pomocí chemických přípravků. Na stupnici pH by se mělo jednat o rozmezí 6,6 – 7. Veřejná pitná voda je již upravená, ale dejte si pozor na vyhlášky obcí, které v období sucha zakazují napouštění bazénů nebo zalévání zahrady. Zjistěte si, jaká pravidla platí u vás, anebo zavolejte do vodáren a zeptejte se, v které hodiny můžete bazén napustit, abyste neohrozili zásobu pitné vody pro sousedy. 

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že vzhledem k suchému létu a dlouhodobě nadprůměrným teplotám už letos houby možná vůbec neporostou? Pak asi budete překvapeni. V posledních dnech nosí houbaři domů plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké.

12.  10.  2018 |
Chcete dobré kyselé zelí? Naložte si je!

Chcete dobré kyselé zelí? Naložte si je!

Vepřo-knedlo-zelo nebo zelňačka, která spraví chuť po probdělé noci – máte rádi tyto pokrmy? Tak víte, že dobré kyselé zelí je jejich základ. A nejlepší zelí je domácí. Naložte si ho tedy podle následujících rad.

5.  9.  2018 |
Jak si vyrobit zimně laděný svícen ze zavařovačky

Jak si vyrobit zimně laděný svícen ze zavařov…

Chcete si pořídit netradiční dekoraci, která navodí tu správnou atmosféru a všichni hosté ji navíc budou obdivovat? Pak se pusťte do výroby zimního svícnu ze zavařovací sklenice.

7.  11.  2018 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

27.  1.  2018 |
Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořechy

Jak správně skladovat vyloupané vlašské ořech…

Skladování vyloupaných vlašských ořechů má své nesporné výhody, ale i nevýhody. Mají totiž tendenci brzy žluknout, rychle chytají plíseň a chutnají molům. Prozradíme vám proto, jak a kam je uložit, aby vydržely jako čerstvé až do příští sezóny.

19.  9.  2018 |