vytisknout velikost písma Proč se staly nadzemní bazény bestsellerem a jak o ně pečovat, aby dlouho vydržely?

Nadzemní bazény zažívají v posledních letech boom. Proč to tak je? Jedná se o poměrně levné a geniální řešení, jak si užít v létě příjemné osvěžení ve vodě. Oproti zapuštěnému bazénu má nadzemní totiž řadu nesporných výhod.
Proč se staly nadzemní bazény bestsellerem a jak o ně pečovat, aby dlouho vydržely?

Proč je nadzemní bazén lepším řešením než zapuštěná varianta?

Jestli sníte o zahradním bazénu, ale představa bagrování zahrady se vám tak trochu příčí, bude vám vyhovovat nadzemní bazén. Menší variantu pro děti koupíte už od 2 000 Kč. Větší bazén například o rozměru 5,5 m x 3,66 m pak pořídíte okolo 30 000 Kč a může do něj naskákat celá rodina. Bazény seženete i v akci, podívejte se na stránky Hawaj.cz, kde najdete všechny druhy za neodolatelnou cenu. Proč hloubit jámu a řešit drahé zastřešení, když nadzemní zahradní bazén jednoduše nafouknete a vyfouknete. Neřešíte žádné zazimování a zahrada zůstane čistá, bez toho, abyste během zimy museli obcházet nefunkční zapuštěný bazén.

Klepněte pro větší obrázek

Kam ho postavit a jak zachovat teplotu?

Pro bazén vždy vybírejte místo na rovném povrchu, kde se se nenacházejí žádné travnaté drny. Při úpravě nepřihrnujte žádnou zem, raději nějakou odházejte, aby nedošlo k nerovnostem. Pod nádrž umístěte speciální podložku, její fólie zabrání poškození zahradního bazénu. Po celodenním koupání bazén zakryjte plachtou. Ta zabrání, aby se do vody dostaly nečistoty a aby se odpařovala chemie, která zabraňuje růstu mikroorganismů. Pokud chcete v bazénu udržet teplo, pořiďte si solární plachtu, která udrží vodu příjemně vyhřátou od sluníčka.

Jak na to, aby voda ke koupání zůstala čistá?

Aby voda během radovánek zůstala čistá a neměli jste s její údržbou příliš starostí, dodržujte pár pravidel:

  • Než se jdete koupat, vždy se opláchněte. Zamezíte tím nanášení nečistot a zároveň uchráníte vodu od mastných skvrn (například od opalovacích prostředků).
  • Do bazénu nikdy nepouštějte domácí zvířata. Nejenom, že vodu znečistí línající srstí, ale mohla by poškodit povrch bazénu ostrými drápy nebo zuby.
  • Chemii do vody používejte vždy v množství, které doporučuje výrobce. Nadměrným používáním chemie byste nejenom mohli poničit bazén, ale také si zadělat na případné podráždění kůže.
  • Případné nečistoty ze dna bazénu odstraníte pomocí bazénového vysavače. Skvěle vám poslouží i filtrace. Do menších bazénů postačí kartušová filtrace, do těch větších si pořiďte pískovou filtraci.

Pozor, ať při napouštění nejste trnem v oku sousedům

Bazén napouštějte vždy pod okraj nafouknutého prstence, aby stěny zahradního bazénu zůstaly stabilní. Pokud použijete vodu z vlastní studny, ještě před prvním použitím zkontrolujte kyselost a případně upravte pomocí chemických přípravků. Na stupnici pH by se mělo jednat o rozmezí 6,6 – 7. Veřejná pitná voda je již upravená, ale dejte si pozor na vyhlášky obcí, které v období sucha zakazují napouštění bazénů nebo zalévání zahrady. Zjistěte si, jaká pravidla platí u vás, anebo zavolejte do vodáren a zeptejte se, v které hodiny můžete bazén napustit, abyste neohrozili zásobu pitné vody pro sousedy. 

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování. Za pár korun, bez chemie

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování.…

Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.

6.  8.  2018 |
Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na zahradě a co na terase?

Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na za…

Pro hortenzie jsou charakteristické velké nádherné květy nejrůznějších barev a typů. Jedna z nejoblíbenějších rostlin vám bude přinášet pouze radost, dokážete-li si s ní poradit. Jak na to?

7.  8.  2018 |
Jak ostříhat levanduli, aby byla příští rok obsypaná květy

Jak ostříhat levanduli, aby byla příští rok o…

Právě teď je ten pravý čas. Levandule odkvétá a správný řez ovlivní nejen její tvar a vzhled, ale i to, kolik květů a v jaké kvalitě bude napřesrok mít.

17.  7.  2018 |
Je meloun ovoce, nebo zelenina? Plus jak poznat, že je opravdu zralý?

Je meloun ovoce, nebo zelenina? Plus jak pozn…

Meloun je nadupaný vitamíny a minerály, přitom má navzdory své sladké chuti minimum kalorií. Skvěle tak uspokojí chuť na sladké, pomůže doplnit tekutiny, aniž by zruinoval vaši postavu. Jak se to s ním ale má, je to ovoce, nebo zelenina?

9.  8.  2018 |
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

24.  7.  2018 |