vytisknout velikost písma Připravte předsíň na podzimní plískanice, pořiďte rohožku i stojan na deštníky

Deštivé dny jsou tu dřív, než se nadějete. Abyste neměli vodu a bláto až v obýváku, je třeba svou předsíň pořádně vybavit. Co by vám určitě nemělo chybět?

Jedno pořekadlo říká, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení. Lze to ještě doplnit. Pokud totiž máte správné vybavení, podzimní plískanice vám vadit nebudou. Čím tedy vybavit svou předsíň, aby se vám déšť a bláto nedostaly domů? 

30+ nejkrásnějších háčků a věšáků, které ozdobí i vaši předsíň

30+ nejkrásnějších háčků a věšáků, které ozdobí i vaši předsíň

Stojan na deštníky

Stojany na deštníky v mnoha domácnostech chybí, ale je to škoda. Když ho totiž nemáte, nosíte deštníky okapat do vany, takže za vámi po celé chodbě zůstávají kapky vody. Stojan na deštníky navíc může posloužit nejen jako praktická pomůcka, ale i jako dekorace.

10 rostlin, které rozzáří podzimní zahradu, a přitom jsou nenáročné na pěstování

10 rostlin, které rozzáří podzimní zahradu, a přitom jsou nenáročné na pěstování

Kam s botami?

Po příchodu domů je třeba někam odložit mokré boty, k čemuž se nejvíc hodí odkapávací podložka. Pokud ji nemáte, vsaďte alespoň na pořádnou rohožku. Těch by mělo být hned několik. První před vstupními dveřmi do domu, na té očistíte nejhorší nečistoty. Druhou před vstupními dveřmi do bytu a třetí, nejčastěji z moderních materiálů, uvnitř bytu. Elegantním řešením je vinylová předložka, kterou lze natáhnout do předsíně i chodby – ochrání podlahu před vlhkem a blátem a navíc ozdobí interiér.

Jakmile boty uschnou, patří do botníku. Vedle něj, nebo dokonce nad ním pak bývá věšák na kabáty a bundy. V takovém případě volte raději uzavřený botník, aby voda z oblečení nekapala přímo do bot.

30 nápadů, jak si vyrobit háčky a věšáky ze starých příborů, kohoutků i nářadí

30 nápadů, jak si vyrobit háčky a věšáky ze starých příborů, kohoutků i nářadí

Každá věc má své místo

V zimě potřebujete obvykle více kousků oblečení než na jaře a v létě, je tedy možné, že váš běžný věšák nebude stačit. Pořiďte dodatečné věšáky, které se dají pověsit například na dveře. Hodit se určitě budou i různé krabice a boxy, do nichž uložíte rukavice, čepice, šály, ale třeba i pláštěnky.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na stromeček ze škrobu a jedlé sody

Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na strom…

Znáte studený porcelán? Je to lehká, tvárná hmota, která skvěle vypadá, a co je úžasné, připravíte ji doma za pár korun jen ze dvou ingrediencí ze spíže. Vyzkoušejte to! Poradíme vám, jak si ze studeného porcelánu vytvořit vánoční ozdoby.

15.  11.  2022 |
Lenka Chvostová
Studený porcelánDIYDekoraceVýrobaVánoce
Adventní výzdobu si letos vytvořte sami: Nejkrásnější dekorace z klacíků a větví

Adventní výzdobu si letos vytvořte sami: Nejk…

Vyrazte si do lesa na procházku a nasbírejte pár pěkných rovných větví. Prohledali jsme za vás Pinterest a našli ty nejkrásnější adventní dekorace, které z nich můžete vyrobit.

20.  11.  2022 |
Lucie Kořistová
Adventní výzdoba
Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte si ho za pár korun!

Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte…

Letos vychází začátek adventu na neděli 27. listopadu. Včas si proto nezapomeňte připravit adventní věnec, abyste na něm mohli zapálit první svíčku. Chtěli byste ho vytvořit sami, ale nevíte jak? Poradíme vám! Vyrobit ho můžete rychle a levně, navíc jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek adventních věnců v naší fotogalerii!

22.  11.  2022 |
Lenka Chvostová
Adventní věnecVánoce 2017VěnecDIYDekoraceVýrobaInteriérVánoce
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Každým rokem si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině bude jedna či více z pětice chyb, kterých se při pěstování poinsettie dopouštíte. Pusťte si video a přečtěte článek, abyste zjistili, co děláte špatně. Řiďte se našimi radami a uvidíte, že vánoční hvězda vám letos vydrží.

dnes |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářVýživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdci
Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dny

Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dn…

Muškáty neboli pelargonie patří k nejoblíbenějším květinám, které každoročně od května až do října zaplaví okna, balkony i terasy pestrou škálou barev. Aby nám však muškáty dělaly radost i několik let za sebou, musíme věnovat zvláštní pozornost jejich zazimování.

16.  11.  2022 |
Karolína Tomášková
Muškáty