vytisknout velikost písma Přesazujte rostliny snadno, rychle a čistě s COMPO SANA 2 v 1

Ať už se chystáte vysazovat kvetoucí balkonové rostliny, zeleninu nebo bylinky – s COMPO SANA 2 v 1 velmi snadno proměníte váš balkon či terasu v rozkvetlou oázu.

Prodlužující se dny a prozpěvující si ptáci snad v každém z nás na jaře probouzejí opět chuť do práce na zahradě a neodolatelnou touhu si  po zimě opět zkrášlit naše balkony a terasy. Při této činnosti se lidské fantazii meze nekladou. Rostliny různých druhů, barev a velikostí se mohou skvěle doplňovat a společně tak vytvářet překrásné kombinace.

Klepněte pro větší obrázek

Vysazování a přesazování rostlin má ale také  mnoho z nás velmi často spjato s časovou náročností a  nepořádkem, jež po něm zůstává.  Společnost COMPO pro letošní sezónu přináší ideální řešení: COMPO SANA 2 v 1. Jedná se o kvalitní květináč v moderní břidlicové barvě, který již obsahuje perfektně odměřené množství prémiového květinového substrátu. S tímto výrobkem se přesazování rostlin  stane  pro každého hračkou. Zvládne jej opravdu každý -  snadno, rychle, ale hlavně čistě -  bez zbytků přebytečného substrátu! Stačí jen odstranit víčko a etiketu, vytvořit jamku, zasadit rostlinu do kyprého substrátu, v případě potřeby zvolit vhodný obal a  je hotovo!

Klepněte pro větší obrázek

V nádobách grafitové barvy, které jsou k dostání ve dvou velikostech o průměru 22 a 26 cm, překrásně vyniknou například všechny kvetoucí rostliny. Především pak květináč větší velikosti se rovněž výborně hodí ke kombinaci různých druhů trvalek v jedné nádobě. Zde je ale jen potřeba přihlížet k tomu, aby kombinované rostliny měly stejné nároky na umístění, zálivku a živiny. Jen tak vám totiž budou moci přinášet radost po celou sezónu.

Klepněte pro větší obrázek

Nádherné kombinace dosáhnete například sesazením bílých kopretin se žlutými sanvitaliemi a modrými zvonky – takto vytvoříte pestrobarevnou směs květů na malém prostoru. Podobným způsobem  si můžete vytvořit dokonce i malou  bylinkovou  zahrádku: jednoduše společně zasaďte do jednoho květináče tymián a saturejku nebo šalvej s oregánem.

Klepněte pro větší obrázek

COMPO SANA 2 v 1 se také skvěle hodí  pro přesazování pokojových rostlin a i bez dalšího obalu může být ozdobou vašeho domova. Pokojové rostliny by se měly přesazovat každé dva roky nebo pokud kořeny zcela prorostou prostor květináče. Nový květináč prProdlužující se dny a prozpěvující si ptáci snad  v každém z nás na jaře probouzejí opět chuť do práce na zahradě a neodolatelnou touhu si  po zimě opět zkrášlit naše balkony a terasy. Při této činnosti se  lidské fantazii meze nekladou. Rostliny různých druhů, barev a velikostí se mohou skvěle doplňovat a společně  tak vytvářet  překrásné kombinace.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že letos už je sezóna hub za námi? Pak budete překvapeni. Z některých lokalit nosí houbaři domů stále plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké. Mrkněte se v galerii nejen na poslední úlovky z října 2019.

17.  10.  2019 |
Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné.

5.  10.  2019 |
Poslední sklizeň rajčat: I zelené plody můžete zpracovat

Poslední sklizeň rajčat: I zelené plody můžet…

Začínající podzim s sebou přináší sklizeň plodové zeleniny. Rajčata zrají, ale ne všechna stihnou dozrát venku – co s nimi? Nevěšte hlavu, není třeba je vyhazovat. Nazmar nemusí přijít nic z toho, co jste vypěstovali.

1.  10.  2019 |
Kana bez zazimování uhyne, postarejte se o ni!

Kana bez zazimování uhyne, postarejte se o ni…

Jak přezimovat kanu neboli dosnu? Není to nic složitého, hlízy vyjměte ze země, jen pozor, hlínu z nich neoklepávejte. Pokud jste kanu pěstovali v květináči, nemusíte ji z hlíny vyndavat, jen ji i s květináčem dejte dovnitř na studené místo. Jakou potřebuje teplotu?

9.  10.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |