vytisknout velikost písma Přesazujte rostliny snadno, rychle a čistě s COMPO SANA 2 v 1

Ať už se chystáte vysazovat kvetoucí balkonové rostliny, zeleninu nebo bylinky – s COMPO SANA 2 v 1 velmi snadno proměníte váš balkon či terasu v rozkvetlou oázu.

Prodlužující se dny a prozpěvující si ptáci snad v každém z nás na jaře probouzejí opět chuť do práce na zahradě a neodolatelnou touhu si  po zimě opět zkrášlit naše balkony a terasy. Při této činnosti se lidské fantazii meze nekladou. Rostliny různých druhů, barev a velikostí se mohou skvěle doplňovat a společně tak vytvářet překrásné kombinace.

Klepněte pro větší obrázek

Vysazování a přesazování rostlin má ale také  mnoho z nás velmi často spjato s časovou náročností a  nepořádkem, jež po něm zůstává.  Společnost COMPO pro letošní sezónu přináší ideální řešení: COMPO SANA 2 v 1. Jedná se o kvalitní květináč v moderní břidlicové barvě, který již obsahuje perfektně odměřené množství prémiového květinového substrátu. S tímto výrobkem se přesazování rostlin  stane  pro každého hračkou. Zvládne jej opravdu každý -  snadno, rychle, ale hlavně čistě -  bez zbytků přebytečného substrátu! Stačí jen odstranit víčko a etiketu, vytvořit jamku, zasadit rostlinu do kyprého substrátu, v případě potřeby zvolit vhodný obal a  je hotovo!

Klepněte pro větší obrázek

V nádobách grafitové barvy, které jsou k dostání ve dvou velikostech o průměru 22 a 26 cm, překrásně vyniknou například všechny kvetoucí rostliny. Především pak květináč větší velikosti se rovněž výborně hodí ke kombinaci různých druhů trvalek v jedné nádobě. Zde je ale jen potřeba přihlížet k tomu, aby kombinované rostliny měly stejné nároky na umístění, zálivku a živiny. Jen tak vám totiž budou moci přinášet radost po celou sezónu.

Klepněte pro větší obrázek

Nádherné kombinace dosáhnete například sesazením bílých kopretin se žlutými sanvitaliemi a modrými zvonky – takto vytvoříte pestrobarevnou směs květů na malém prostoru. Podobným způsobem  si můžete vytvořit dokonce i malou  bylinkovou  zahrádku: jednoduše společně zasaďte do jednoho květináče tymián a saturejku nebo šalvej s oregánem.

Klepněte pro větší obrázek

COMPO SANA 2 v 1 se také skvěle hodí  pro přesazování pokojových rostlin a i bez dalšího obalu může být ozdobou vašeho domova. Pokojové rostliny by se měly přesazovat každé dva roky nebo pokud kořeny zcela prorostou prostor květináče. Nový květináč prProdlužující se dny a prozpěvující si ptáci snad  v každém z nás na jaře probouzejí opět chuť do práce na zahradě a neodolatelnou touhu si  po zimě opět zkrášlit naše balkony a terasy. Při této činnosti se  lidské fantazii meze nekladou. Rostliny různých druhů, barev a velikostí se mohou skvěle doplňovat a společně  tak vytvářet  překrásné kombinace.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Vistárie: Popínavá krása, která vyrazí dech. Jak ji pěstovat?

Vistárie: Popínavá krása, která vyrazí dech. …

Až půlmetrové hrozny bílých, fialových či růžových květů, z nichž zrak přechází. Takové jsou vistárie, které patří k nejkrásnějším popínavým rostlinám.

5.  5.  2019 |
15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petunie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

30.  4.  2019 |
Reveň rebarbora: Nepropásněte dobu sklizně, je tu!

Reveň rebarbora: Nepropásněte dobu sklizně, j…

Roste vám na zahradě reveň? Pak byste neměli zapomenout, že nastalo období, kdy sklízíme její mohutné řapíky. Poradíme vám, jak při sklizni správně postupovat, a pro vás, kteří rebarboru neznáte, máme zase tipy, jak si ji snadno vypěstovat.

7.  5.  2019 | | 1 N/A
Mandevila: Pěstování od A do Z

Mandevila: Pěstování od A do Z

Každou sezonu se v sortimentu balkonovek objevuje mnoho novinek. Některé jsou brzy zapomenuty, jiné si získají oblibu – k takovým patří mandevila, jejíž nároky vám přiblížíme. Pokud se vám zalíbí, na jaře můžete zahájit její pěstování.

14.  5.  2019 |
Verbeny pro balkonové truhlíky: Pěstování, přezimování, množení

Verbeny pro balkonové truhlíky: Pěstování, př…

S jarem přichází i příjemná starost, čím letos osadit truhlíky a nádoby na balkonech. Jednou z variant může být verbena neboli sporýš, rostlina milující slunce a kvetoucí v mnoha barvách bohatě od počátku léta až do října. Jak verbeny pěstovat?

8.  5.  2019 |