vytisknout velikost písma Přemýšlíte o zastřešení terasy? Zvolte nejvhodnější řešení

Jaké jsou důležité detaily, na které je dobré si dát pozor při výběru nevhodnějšího terasového zastřešení? Záleží vždy, za jakým účelem si terasové zastřešení pořizujeme. Někdo hledá pouze částečný přístřešek proti dešti, větru, další chce mít zcela zateplenou novou místnost pro pěstování citrusů. Vždy platí, že zastřešení terasy si ideálně pořizujeme na několik dekád.
Přemýšlíte o zastřešení terasy? Zvolte nejvhodnější řešení | ALUKOV a.s.

Klepněte pro větší obrázek

Na evropském trhu terasových zastřešení se v současné době nabízí nepřeberné množství rozličných zastřešovacích systémů, protože terasová zastřešení jsou hitem posledních let. Zdají se být moderním a elegantním způsobem, jak dotvořit okolí domu, který spojuje funkčnost, design a přírodní prvky.

Jednou z oblíbených možností zastřešení terasy je lamelová pergola. Běžné lamelové pergoly jsou složeny z několika vrstev tenkých lamel, které jsou umístěny na speciální nosné konstrukci. Lamely lze ovládat ručně nebo elektronicky, aby se umožnilo regulovat množství slunečního světla a větrání pod pergolou. Mnoho odborníků toto uspořádání střešní části vnímá jako limitující. Naprostá většina lamelových pergol montovaných v Evropě je osazena pouze otočnými lamelami. To je také zároveň jedna z nevýhod lamelových pergol, protože klasické otočné lamely se neposouvají, pouze se natáčejí v rozsahu 0–140°, takže v létě je slunění na terase omezeno.

Pokud je pergola přisazena k domu, např. k obývacímu pokoji, znamená zatažená pergola razantní zatemnění světla v místnosti, které není především v zimě právě žádoucí. Otevření lamel sice přinese dostatek světla v místnosti, na druhou stranu přestává být chráněn vnitřní prostor pergoly před deštěm či sněhem. Toto se může neblaze odrazit na stavu nábytku či vybavení, které se na pergole nachází.

V případě spadu hrubších nečistot na lamelovou střechu se mohou tyto nečistoty dostat mezi lamely a způsobit netěsnost lamel. Při otevření lamel např. po zimě, tyto nečistoty padají dovnitř.

Pečlivost se vyplácí

Při výběru dodavatele lamelové pergoly se doporučuje pečlivě se před podepsáním smlouvy seznámit s návodem na používání a s rozsahem záruky. Není výjimkou, že někteří dodavatelé doporučují při prudkém dešti nebo sněžení z preventivních důvodů lamely otevřít, aby nedošlo k deformaci střešních lamel. Často bývá problémem již vítr o rychlosti 60 km/h.

Pergola VENTI je řešením bez kompromisů

Nikdo nestojí o praskání či slepení lamel, o prolomení sněhem či poškození větrem. Proto společnost Alukov vyvinula pergolu, která všechna tato negativa minimalizuje na nulu. Jedná se o bioklimatickou pergolu nové generace. Prosklená střecha, kterou Pergola VENTI disponuje, přináší klientovi mnohem větší využití v průběhu roku, než dovoluje lamelová pergola. Díky tomu, že Venti otevře cca 50 % plochy své střechy, vzniká dostatek místa na lehátko a slunění bez nežádoucích proužků či různého přemísťování.

Na kvalitě záleží

Je důležité dbát na kvalitní materiály, které jsou odolné proti povětrnostním vlivům a mají delší životnost. Profesionální montáží a následným pečlivým zacházením se zajistí, že pergola vydrží dlouholeté užívání. Díky vynikající odolnosti střechy vůči sněhu lze tento systém zastřešení využívat po celý rok.

Bezplatný předprodejní servis

Alukov poskytuje rozsáhlý, bezplatný, profesionální předprodejní servis. „Máme to přesvědčení, že výrobek tohoto typu takto rozsáhlý předprodejní servis vyžaduje. Setkáváme se s praxí mnohých našich konkurentů, kdy jsou ochotni jet ke klientovi na posouzení místa instalace až po zaplacení vysoké zálohy,“ doplňuje obchodní ředitel Alukovu pan Pavel Tuček. Samozřejmostí je i kvalitní poprodejní záruční i pozáruční servis.

A co když …?

Pokud se v průběhu let zákazník rozhodne, že by si chtěl pobyt na pergole prodloužit na delší časové období, ale jeho varianta pergoly tomu neodpovídá, je možné jednotlivé komponenty Pergoly VENTI jednoduše dokoupit. Ať už se jedná o pevné prosklení, posuvné prosklení, screeny, látkové závěsy, posuvné slunolamy, infrazářiče, LED osvětlení s proměnlivou chromatičností, postupné doplňování výbavy nabízí Alukov jako standardní službu.

Celkově je Pergola VENTI vynikající volbou pro každého, kdo hledá moderní a kvalitní pergolu s vysokou funkcionalitou a množstvím doplňků.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniček, které rozzáří vaši skalku

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniče…

Jarní dny jsou jako stvořené k založení nové skalky nebo projasnění skalky stávající. Seznamte se s několika zajímavými druhy skalniček, které svou zářivou žlutou barvou budou přitahovat pozornost nejenom vašich očí.

8.  5.  2023 |
Jiřina Sivcová hrk
ZahradaSkalka
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Svatý Jan nás čeká už za měsíc! Obstarejte si včas veškeré suroviny a vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

23.  5.  2023 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
Koriandr setý: Jaké má účinky a jak ho vypěstovat

Koriandr setý: Jaké má účinky a jak ho vypěst…

Koriandr patří k bylinám, které dodávají specifickou chuť mnoha asijským pokrmům, ale jako koření i léčivá rostlina se čím dál víc používá i u nás. Jeho plusem je, že jde snadno vypěstovat jak v záhonu, tak v truhlíku. Zkuste to i vy, poradíme vám, jak na to.

30.  5.  2023 |
Kateřina Hradová
Zahrada
Úložné prostory v garáži: Inspirujte se, jak je využít na maximum!

Úložné prostory v garáži: Inspirujte se, jak …

Jak využít prostory garáže? Kromě zahradního nářadí v ní uskladníte hromady dalších věcí, například sportovní náčiní či potraviny, které se vyplatí nakupovat ve velkém. Jak vše zorganizovat, aby v garáži nepanoval nepořádek? Prohledali jsme Pinterest a našli ta nejlepší úložná řešení pro každého.

21.  5.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
GarážÚložné prostory