vytisknout velikost písma Před a po: Nádherná rekonstrukce kuchyně pro rodinu, které tátu vzal covid

Chcete moderní kuchyň, přitom máte příborník nebo sekretář po babičce, který byste rádi zachovali. Tuhle situaci řešila asi řada rodin. Podívejte se na rekonstrukci, kde se podařilo do moderní kuchyně elegantně zakomponovat starý sekretář i stůl.

Těšte se na: Proměnu kuchyně, která krásně spojuje staré a nové. Nádherné obklady a dlažbu

(Po kliknutí na fotku se vám načte v plné velikosti.)

Tato rekonstrukce přinesla alespoň trochu štěstí do jinak smutného příběhu: Láska Veroniky a Vladana byla jako z romantického filmu. Našli se na seznamce, zamilovali se do sebe, byla svatba a narodila se jim dcera. Užívali si život plnými doušky a pustili se do rekonstrukce bytu, který Vladan zdědil po prarodičích. Zbořili zeď, vytrhali parkety, ale Vladan dostal covid a během několika dnů zemřel. Jejich kamarádka Zuzana udělala v rámci přátel sbírku, oslovili stavební firmu, Veronika použila peníze, které měli na rekonstrukci, a dali společně dohromady to, co bylo rozkopané. Na co už nezbylo, je chodba a kuchyň. Kamarádka Zuzana přihlásila Veroniku do pořadu Jak se staví sen, což se podařilo. Do rekonstrukce se tak vrhli ostřílení designéři pořadu Kamila s Františkem.

Před a po: Proměna kuchyně a dětského pokojíčku ve vlhkém tmavém domku

Před a po: Proměna kuchyně a dětského pokojíčku ve vlhkém tmavém domku

Zadání klienta

Veronika, která pracuje jako prodavačka v diskontní prodejně a vychovává čtyřletou dceru Elišku, si přála právě novou kuchyň. Tu měli v plánu i s Vladanem. Kuchyň měla být světlá, ze stropu chtěli sundat obložení. Také si přála nové dveře. Jediné dveře měla totiž Eliška do svého pokojíčku. Do obýváku dát dveře nemohla kvůli pianu, přemýšlela o nějakých zašupovacích. Veronika nemá vyhraněný styl. Nemusí věci ultramoderní ani na druhou stranu věci hodně staré. Říká, že její styl je něco mezi. Nemá ráda žlutou barvu na stěnách. Když se k Vladanovi nastěhovala a uviděla žluté stěny, hned je přemalovali na bílo.

Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v paneláku

Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v paneláku

Veronika do Vladanovy smrti ráda vařila. Společně cestovali, chodili na procházky a jezdili na kolech. Veronika s Eliškou mají koloběžky. Eliška ráda brnká na piano, zpívá a tančí. Vladan měl rád staré věci. V bytě je několik „kousků“, které si Veronika přála zachovat. Klavír po mamince a sekretář po babičce. Designéři se vrhli do předělání kuchyně a k tomu přidali předsíň se všemi dveřmi.

Před a po: Jak se vám líbí rekonstrukce starého venkovského domku? Projděte si fotky

Před a po: Jak se vám líbí rekonstrukce starého venkovského domku? Projděte si fotky

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Hodnocení designérů: „Proměna měla být na první pohled snadná, co se týká rozsahu proměňovaných místností. Jednalo se v podstatě o kuchyň. Pocit byl pro nás jedním slovem respekt. Respekt k historickým kusům nábytku, respekt k osudu a znamením, které Veroniku s Eliškou potkaly. Snažili jsme se co nejcitlivěji zakomponovat starožitnou kredenc a stůl, a zároveň tak ponechat pietní místo pro zemřelého Eliščina tatínka.

Problém byl na první pohled jen s dorovnáním podlahy, která se pod původním linem vydrolila až na škvárový násyp. Větší komplikaci jsme si způsobili my sami, když jsme se rozhodli na podlahu kuchyně použít dlažbu ve formě šestiúhelníkové mozaiky, jejíž seskládání a položení zabralo dva dny. Ale výsledek stál za to.

Jak uložit nože v kuchyni, aby byly pořád ostré: Tipy na magnetické lišty i stojany

Jak uložit nože v kuchyni, aby byly pořád ostré: Tipy na magnetické lišty i stojany

Styl jednoznačně reflektuje starožitnou původní kredenc s jídelním stolem. Tyto hodnotné kousky dostaly historizující podlahu, výraznou retro dlažbu, mozaiku s motivem různobarevného patchworku. Ostatní nábytek kuchyně byl navržen záměrně v bílém, moderním, lesklém kontrastu, abychom nechali vyniknout kresbu kořenice na starožitném nábytku. Ke starožitnému stolu jsme se nebáli zkombinovat bleděmodré plastové židle. Za vychytávku v nové kuchyni považujeme schovanou dětskou kuchyňku ve velké kuchyňské vysoké skříni, celkový vzhled tedy nebude ničím rušen, přesto si zde svůj svět najde i malá Eliška pouhým otevřením dveří.“

Premiérové proměny pořadu Jak se staví sen můžete vidět každé pondělí ve 21.35 na Primě.

Podívejte se na video na ukázku z pořadu:

Trendy v bydlení 2022: Nejžhavější dekorace do domácnosti. Co vytáhnout po babičce?

Trendy v bydlení 2022: Nejžhavější dekorace do domácnosti. Co vytáhnout po babičce?

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Myslíte si, že při chovu slepic či kachen nemůžete využít žádné zlepšováky? Prohledali jsme Pinterest a objevili nápady, jak udělat krmítko i pítko za pár minut, jak z pneumatiky vytvořit popeliště či jak vytvořit výběh pro kachny.

19.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
KachnyDrůbežChov slepic
Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, jak ji uspořádat a vylepšit

Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, …

Věděli jste, že můžete mít zelený tunel z dýní, že rajčata lze pěstovat ve výšce a že na vybarvený zeleninový záhon je stejně krásný pohled jako na květiny? Inspirujte se nejlepšími nápady pro zeleninové záhony, které jsme pro vás našli na Pinterestu, a vytvořte si letos ještě krásnější zeleninovou zahradu.

11.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Pěstování zeleninyZeleninová zahrádka
Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov či chatka. Inspirujte se!

Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov č…

Bydlení v maringotce či jiném malém prostoru naučí člověka rozpoznat, co z věcí opravdu potřebuje. Pokochejte se, jak krásně a útulně to může vypadat! Pokud koketujete s myšlenkou minimalismu, vyzkoušejte se třeba jen na pár dní zabydlet v maringotce, abyste zjistili, jestli je to pro vás to pravé.

10.  3.  2023 |
Kateřina Hradová
Maringotka
Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů, které vám zvýší úrodu!

Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů,…

Pěstební sezona ve skleníku už brzy začne, je tedy nejvyšší čas vyladit svůj skleník k dokonalosti! Udělejte si nový pracovní stůl, přidejte police a závěsné systémy, které zvýší množství zeleniny, které ve skleníku vypěstujete. Nezapomeňte na větrání a zalévání, aby se rostlinám dobře dařilo.

4.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Zahrada
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika