vytisknout velikost písma Pozvěte si na zahradu trpaslíky, draky či anděly. Kde je koupit a za kolik?

Zahradní dekorace dodají vaší zahradě šmrnc. Vybírat můžete mezi celou škálou ozdob, mezi stálice však patří zahradní trpaslíci, případně další figurky a sošky zvířátek. Tady je aktuální nabídka obchodů.

Trpaslíci, skřítci a další kouzelné bytosti provází lidstvo odnepaměti v pohádkách a příbězích. Pokud chcete na své zahradě vytvořit kouzelnou atmosféru, bude se vám nějaká soška kouzelné bytosti hodit. Jsou to právě zahradní dekorace, které dokáží vytvořit z každé zahrady unikátní – prostor, kde je příjemně nejen majitelům pozemku, ale i všem návštěvám.

Dekoracemi můžete ozvláštnit nepříliš přitažlivý kout zahrady, stejně jako povznést své oblíbené místo. Dekorace můžete podpořit tím, že je obklopíte nenápadnými rostlinami a ony tak vyniknou nebo je naopak téměř schováte a ony pak překvapí pozorného pozorovatele.

TIP NA VIDEO: Jak si vyzdobit zahradu? Zkuste tuto dekoraci:

Trpaslíci na zahradě nemusí být kýč: Jak je vtipně usadit do zahrady? Inspirujte se

Trpaslíci na zahradě nemusí být kýč: Jak je vtipně usadit do zahrady? Inspirujte se

Není trpaslík jako trpaslík

Klasický sádrový trpaslík pochází z Německa, kde se začal vyrábět zhruba v polovině 19. století. Jeho podoba je jasně daná – tvor je vyšší než půl metru, má červenou (nejčastěji) čepičku a v ruce nějaké zahradní náčiní. 

Jak se ale výroba zahradních sošek přesunula do Asie, pravidla pro podobu trpaslíka zmizela. V současné době se tak můžete setkat s tvory menšími i většími, v roztodivných pozicích i s různými nástroji. 

A platí to i pro další sošky. Na trhu běžně objevíte dekorace, jejichž součástí jsou solární svítidla nebo LED žárovičky, takže postavičky v noci svítí. Další mohou mít různé misky, a tak mohou posloužit jako pítka či krmítka pro ptáčky a další obyvatele zahrady. Záleží jen na vašem vkusu, jaké provedení vás osloví. Vybírat můžete v galerii pod titulkem článku.

Zahradu zútulní dobře vybrané dekorace. 40 skvělých tipů, kde a za kolik je koupit

Zahradu zútulní dobře vybrané dekorace. 40 skvělých tipů, kde a za kolik je koupit

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniček, které rozzáří vaši skalku

Zahradní skalka s nádechem žluté: 10 skalniče…

Jarní dny jsou jako stvořené k založení nové skalky nebo projasnění skalky stávající. Seznamte se s několika zajímavými druhy skalniček, které svou zářivou žlutou barvou budou přitahovat pozornost nejenom vašich očí.

8.  5.  2023 |
Jiřina Sivcová hrk
ZahradaSkalka
Jak na ohraničení záhonů téměř neviditelně: Vsaďte na ocel či hliník

Jak na ohraničení záhonů téměř neviditelně: V…

Okraje mezi trávníkem a zahradou mnozí Češi stále podceňují, přitom jde o jednoduchý způsob, jak zabránit trávě v prorůstání mezi květiny i zeleninu. Kam se nehodí mohutné betonové obrubníky, dřevo či plast, tam vsaďte na subtilní kov s dlouhou životností.

7.  5.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
ObrubyNeviditelný obrubník
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Svatý Jan nás čeká už za měsíc! Obstarejte si včas veškeré suroviny a vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

23.  5.  2023 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
Milujete vůni šeříku? Vyrobte si domácí šeříkový sirup

Milujete vůni šeříku? Vyrobte si domácí šeřík…

Nepropásněte krátkou dobu, kdy kvete šeřík, a nasbírejte si jeho vonné květy. Poradíme vám, jak je uchovat a pochutnat si na nich: Připravte si šeříkový sirup nebo léčivý šeříkový čaj. Sirup využijete i při přípravě sladkých dobrot.

11.  5.  2023 |
Lenka Chvostová
Krok za krokemDIYVýrobaZajímavostiRecepty