vytisknout velikost písma Pozvěte si na zahradu trpaslíky, draky či anděly. Kde je koupit a za kolik?

Zahradní dekorace dodají vaší zahradě šmrnc. Vybírat můžete mezi celou škálou ozdob, mezi stálice však patří zahradní trpaslíci, případně další figurky a sošky zvířátek. Tady je aktuální nabídka obchodů.

Trpaslíci, skřítci a další kouzelné bytosti provází lidstvo odnepaměti v pohádkách a příbězích. Pokud chcete na své zahradě vytvořit kouzelnou atmosféru, bude se vám nějaká soška kouzelné bytosti hodit. Jsou to právě zahradní dekorace, které dokáží vytvořit z každé zahrady unikátní – prostor, kde je příjemně nejen majitelům pozemku, ale i všem návštěvám.

Dekoracemi můžete ozvláštnit nepříliš přitažlivý kout zahrady, stejně jako povznést své oblíbené místo. Dekorace můžete podpořit tím, že je obklopíte nenápadnými rostlinami a ony tak vyniknou nebo je naopak téměř schováte a ony pak překvapí pozorného pozorovatele.

TIP NA VIDEO: Jak si vyzdobit zahradu? Zkuste tuto dekoraci:

Trpaslíci na zahradě nemusí být kýč: Jak je vtipně usadit do zahrady? Inspirujte se

Trpaslíci na zahradě nemusí být kýč: Jak je vtipně usadit do zahrady? Inspirujte se

Není trpaslík jako trpaslík

Klasický sádrový trpaslík pochází z Německa, kde se začal vyrábět zhruba v polovině 19. století. Jeho podoba je jasně daná – tvor je vyšší než půl metru, má červenou (nejčastěji) čepičku a v ruce nějaké zahradní náčiní. 

Jak se ale výroba zahradních sošek přesunula do Asie, pravidla pro podobu trpaslíka zmizela. V současné době se tak můžete setkat s tvory menšími i většími, v roztodivných pozicích i s různými nástroji. 

A platí to i pro další sošky. Na trhu běžně objevíte dekorace, jejichž součástí jsou solární svítidla nebo LED žárovičky, takže postavičky v noci svítí. Další mohou mít různé misky, a tak mohou posloužit jako pítka či krmítka pro ptáčky a další obyvatele zahrady. Záleží jen na vašem vkusu, jaké provedení vás osloví. Vybírat můžete v galerii pod titulkem článku.

Zahradu zútulní dobře vybrané dekorace. 40 skvělých tipů, kde a za kolik je koupit

Zahradu zútulní dobře vybrané dekorace. 40 skvělých tipů, kde a za kolik je koupit

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro začátečníky

Jak zaštipovat rajčata? Jednoduchý návod pro …

Zaštipování rajčat je jednoduché, přesto byste ho neměli podceňovat. Pokud ho totiž uděláte správně, máte velkou šanci na kvalitní úrodu.

22.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Užitková zahradaZeleninaZahrádkářův diářÚroda
Letní věnec na dveře: Vyberte, který se vám líbí nejvíc

Letní věnec na dveře: Vyberte, který se vám l…

Přivítejte léto i své návštěvy stylovým věncem na dveře. Nechte se inspirovat, jak by mohl vypadat. Můžete ho vytvořit z rostoucích i řezaných rostlin a stejně tak i umělých. V některých případech dokonce květiny vůbec nebudou potřeba!

18.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice krok za krokem

Jak připravit svatojánský likér: Ořechovice k…

Noc na svatého Jana chápali naši předkové jako magickou. Během ní trhali nezralé ořechy, z nichž připravovali svatojánský likér. Chcete si ho také vyrobit? Ponocovat kvůli tomu nemusíte. Vyzkoušejte náš recept na ořechovku z vodky. Chutnat vám bude, ať už ořechy natrháte kdykoli, a čarovné účinky bude mít také, pokud jí vypijete dostatečné množství.

23.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty
5 bylin, které spálí tuky a usnadní hubnutí. Které to jsou?

5 bylin, které spálí tuky a usnadní hubnutí. …

Bylinky obsahují látky, které nám mohou pomoci v cestě za vysněnou postavou. Urychlí metabolismus, pomohou s nedostatečnou činností žlučníku, zbaví organismus nadbytečné vody. Které bylinky se hodí?

16.  6.  2022 |
Lucie Kořistová
hubnutí
Jak připravit hravý třešňový likér

Jak připravit hravý třešňový likér

Říkáte si, že letos by to chtělo zužitkovat třešně i nějakým novým způsobem? Kromě zavařování, pálení a výroby džemu se můžete pustit do přípravy třešňového likéru. Je snadná a velmi rychlá. Pokud u vás zrají třešně dřív, takže už je máte zpracované, použijte na likér višně, rybíz nebo maliny.

21.  6.  2022 |
Kateřina Hradová
Zahrádkářův diářUžitečná zahradaÚrodaRecepty