vytisknout velikost písma Pozvěte si na zahradu trpaslíky, draky či anděly. Kde je koupit a za kolik?

Zahradní dekorace dodají vaší zahradě šmrnc. Vybírat můžete mezi celou škálou ozdob, mezi stálice však patří zahradní trpaslíci, případně další figurky a sošky zvířátek. Tady je aktuální nabídka obchodů.

Trpaslíci, skřítci a další kouzelné bytosti provází lidstvo odnepaměti v pohádkách a příbězích. Pokud chcete na své zahradě vytvořit kouzelnou atmosféru, bude se vám nějaká soška kouzelné bytosti hodit. Jsou to právě zahradní dekorace, které dokáží vytvořit z každé zahrady unikátní – prostor, kde je příjemně nejen majitelům pozemku, ale i všem návštěvám.

Dekoracemi můžete ozvláštnit nepříliš přitažlivý kout zahrady, stejně jako povznést své oblíbené místo. Dekorace můžete podpořit tím, že je obklopíte nenápadnými rostlinami a ony tak vyniknou nebo je naopak téměř schováte a ony pak překvapí pozorného pozorovatele.

Trpaslíci na zahradě nemusí být kýč: Jak je vtipně usadit do zahrady? Inspirujte se

Trpaslíci na zahradě nemusí být kýč: Jak je vtipně usadit do zahrady? Inspirujte se

Není trpaslík jako trpaslík

Klasický sádrový trpaslík pochází z Německa, kde se začal vyrábět zhruba v polovině 19. století. Jeho podoba je jasně daná – tvor je vyšší než půl metru, má červenou (nejčastěji) čepičku a v ruce nějaké zahradní náčiní. 

Jak se ale výroba zahradních sošek přesunula do Asie, pravidla pro podobu trpaslíka zmizela. V současné době se tak můžete setkat s tvory menšími i většími, v roztodivných pozicích i s různými nástroji. 

A platí to i pro další sošky. Na trhu běžně objevíte dekorace, jejichž součástí jsou solární svítidla nebo LED žárovičky, takže postavičky v noci svítí. Další mohou mít různé misky, a tak mohou posloužit jako pítka či krmítka pro ptáčky a další obyvatele zahrady. Záleží jen na vašem vkusu, jaké provedení vás osloví. Vybírat můžete v galerii pod titulkem článku.

Zahradu zútulní dobře vybrané dekorace. 40 skvělých tipů, kde a za kolik je koupit

Zahradu zútulní dobře vybrané dekorace. 40 skvělých tipů, kde a za kolik je koupit

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Blahokeř – popínavá liána na zahradu i do bytu. Jak ji pěstovat?

Blahokeř – popínavá liána na zahradu i do byt…

Klerodendron je rod exotických rostlin, které můžete pěstovat venku na zahradě nebo jako pokojovky. Na péči umí být poměrně náročné, ale odmění se záplavou květů.

6.  6.  2021 |
Lucie Kořistová
Blahokeř
Jak na mravence v domě i na zahradě: Vsaďte na osvědčené babské rady

Jak na mravence v domě i na zahradě: Vsaďte n…

Tenhle drobný hmyz dokáže pořádně znepříjemnit život a i napáchat řadu škod. Nezáleží příliš na tom, zda jde o mravence černé, zrzavé, lesní, nebo třeba mrňavé faraony. Jak se k vám jednou nastěhují, je těžké se jich zbavit. Zvlášť pokud si nechcete domácnost či zahradu zamořit chemií. Existuje však celá řada osvědčených babských triků, které vám boj s nepříjemným hmyzem pomohou vyhrát. Prozradíme vám je!

9.  6.  2021 |
Lenka Chvostová
MravenciBabské radyDomácí škůdciJak na to
Rostliny na přímé slunce: Které druhy se hodí na zahradu i na balkon

Rostliny na přímé slunce: Které druhy se hodí…

Ať už jste majitelem zahrady, balkonu či terasy, při volbě rostlin k pěstování vyjděte z podmínek, jež máte. Jednou z nich je orientace: Pokud víte, že na rostliny bude svítit slunce téměř celý den, vybírejte druhy, které je milují a bez problémů si s takovým umístěním poradí.

5.  6.  2021 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahrada
Sedm smrtelných hříchů při pěstování rajčat. Neděláte je také?

Sedm smrtelných hříchů při pěstování rajčat. …

Rok co rok se snažíte vypěstovat velkou úrodu rajčat, ale spíš paběrkujete? Přestaňte při pěstování dělat tyhle chyby a radujte se už letos z velké úrody. Praktické rady na pěstování rajčat najdete také na videu v úvodu článku. 

26.  5.  2021 |
Lucie Kořistová
Pěstování
Mátový sirup osvěží, ale také léčí. Udělejte jej zastudena, ať nezničíte účinné látky

Mátový sirup osvěží, ale také léčí. Udělejte …

Máta je tradiční bylinkou v českých zahrádkách, její pěstování je jednoduché a chuť výborná. Máte ještě pár týdnů, než zvadne a zaschne, tak si z ní udělejte skvělý sirup.

27.  9.  2020 |
Lucie Kořistová
Máta peprná