Zelený závěs, který vám vyrazí dech. Rostliny se vznáší uprostřed místnosti a vy nevíte, kterou si prohlédnout dřív.
V tomto případě byste vodu ve skle nenašli. Jedná se o tzv. aerária a rostliny v nich, tilandsie, ve vodě stát nesmí. Jednou za nějakou dobu je vyndáte a namočíte do měkké, ideálně dešťové vody. Necháte okapat a opět umístíte do skleněného domečku.
Kombinovat se dají i s dalšími materiály, třeba s drátem. Jako by prostor, na který se díváte, byl mořem, a tilandsie medůzy.
Další možnost, jak pěstovat rostliny ve skle. Pamatujte ale na omezenou zálivku, aby se zemina nepřemokřila, a výběr vhodného druhu, kterému toto prostředí bude vyhovovat.
Přicházíte unavení z práce a jen pohled do vší zeleně, která jako by levituje nad vaším jídelním stolem, léčí.
Jak vnést hravost do černobílé kuchyně? Zelená v podobě bylinek, umístěných na větvi zbavené kůry, rozsvítí celý prostor.
Dobře vypadá, když dáte dohromady rostliny s různými odstíny zelené a různou texturou listů.
Kombinace rostlin s osvětlením obzvlášť vynikne, když se začne stmívat a vy rozsvítíte. Hra stínů, které odlišně tvarované listy vytvářejí, zaujme vaši pozornost.
V tomto případě je naopak použito několika exemplářů jednoho rostlinného druhu a několik stejných romantických světel tvořených svíčkami ve skle. Jednotnost rozbíjí zajímavě tvarovaná větev, k níž je vše přivázáno.
Místo prádla na šňůře rostliny. Zeleň může „létat“ třeba i v koupelně, kde jí přijde vhod zvýšená vzdušná vlhkost. A na vás pak nebude ani vidět.
Zapomenout nesmíme na kokedamy, jejichž kořeny jsou ukryty v kouli speciálně namíchaného substrátu, obaleného mechem.
Mohou se vznášet v chodbě a vítat vás doma.
Kokedamy z pokojovek jste už pravděpodobně viděli alespoň na obrázku, ale takto pěstované keře, to je ještě něco úplně jiného!