vytisknout velikost písma Podzimní aranžmá netradičně. Líbí se vám?

Ještě před tím, než se v říjnu pustíte do výzdoby svého obydlí ve stylu halloweenských dekorací s tykvemi, přivítejte podzim zcela netradičně. Vytvořte aranžmá, která zaútočí na vaše smysly a budou lákavá na pohled i na dotek. Nechte se okouzlit svůdnou přírodní krásou květin.

Některá aranžmá, jimiž se můžete inspirovat, připomínají vybranou kolekci exkluzivního cukrářství a provokují naše chuťové pohárky, jiné využívají síly barev a naši zvědavost probouzejí nečekanými kontrasty materiálů nebo barev.

Načerveno nalakované trny růží, mix zaoblených a špičatých listů, umělé kožešiny a kytice dozdobené boa. Organicky pěstované květiny nemusí být laskominou jen na pohled, dají se bez obav i jíst!

Klepněte pro větší obrázek
Listy máčené v čokoládě jsou základem korpusu tohoto lákavého květinového dortu s bohatým aroma. Vybrané ingredience, jako jsou Dahlia, Dendrobium, Celosia, Anthurium a Chrysanthemum daly vzniknout luxusnímu aranžmá. Buďte originální a překvapte touto originální dobrotou své blízké

Představte si třeba růži máčenou v čokoládě. Její vůně dráždí čich i chuť a probouzí představivost. Co třeba zařadit je na slavnostní menu romantické večeře jako exkluzivní předkrm?

Klepněte pro větší obrázek
Trny máčky (Eryngium) ostře kontrastují s hebkou ženskou pokožkou a jako ostnatý drát provokativně lemují dekolt. Červená anturie svým sugestivním tvarem celkový dojem ještě koření. Výsledek je smyslný a svůdný. Ideální pro vášnivý večer…

Nechte květiny působit

Vizuálně provokativní, vybízející k ochutnání, odvážné až lechtivé, takové jsou květinářské delikatesy na fotografiích. Připravují se se zvláštním důrazem na vizuální dojem, chuť i vůni, tak aby ve výsledku ohromily svůdností a smyslností. Aranžmá v korpusu z čokolády nebo podnos plný voňavých pralinek a květin, co si jen vybrat?

Klepněte pro větší obrázek
Dramatické aranžmá v geometrických liniích. Výrazné anturie (Anthurium) dostalo ostré trny a v kombinaci s načerno nalakovanými stonky růží, rudými trny a kávovými zrny působí velmi smyslně

Luxusní dojem vytváří květiny, jako je anturie (Anthurium), nevadlec (Celosia), Dendrobium, Paphiopedilum, exkluzivní plnokvěté růže (Rosa), ale i jiřiny (Dahlia) a máčka (Eryngium).

Kombinují se s tvarově kontrastními listy agáve (Agave), stonky s načerveno nalakovanými trny, gumou, ale i svůdnou krajkou, nadýchaným boa, listy máčenými v čokoládě nebo kávovými zrny.

Klepněte pro větší obrázek
Napadlo vás někdy použít místo vázy gumu? S její pomocí lze stonky růží (Rosa) opatrně naaranžovat po obvodu nádoby a dosáhnout tak mimořádného efektu. Stonky jsou samozřejmě zasunuté v ampulkách s vodou, jinak by dlouho nevydržely. Vzrušující květinová vazba s erotickým podtextem

Velmi důležité jsou kontrasty mezi materiály – hra s tvrdými, měkkými, jemnými a pichlavými detaily podněcuje fantazii. Některé doplňky připomínají opravdové pochutiny, na pohled vlhké, jakoby čerstvě namočené.

Klepněte pro větší obrázek
Impozantní kytici z anturií (Anthurium) a růží (Rosa) doplňuje načerno nabarvený Asparagus a pštrosí pera. Kytice, která může posloužit jako skvělá ozdoba intimní večeře pro dva. Její smyslnost probouzí vášeň 

Z barev vybírejte odstíny nachové, růžové, červené a bílé. Kombinujte je s černou, čokoládově hnědou, žlutou, zelenou a zlatou – ty se postarají o dodatečný efekt. Moderní osobnosti mohou zaujmout ostré kontrasty červené, bílé a černé.

Pracujte s kontrasty

Barvy, které použijete, kombinujte s dekoracemi interiérů. Červené tapety, působivé doplňky, těžký sametový závěs – využijte, co doma máte. Kontrasty mezi materiály jsou ještě důležitější než použité barvy.

Klepněte pro větší obrázek
Černá a bílá s červeným akcentem. Samet, oblé tvary a trny. Dovedete si představit ostřejší kontrast? Krvavě červená symbolizuje pokušení. Anturie (Anthurium) jsou svázané v listech agáve (Agave). Sansevieria cylindrica 'Skyline' v pozadí aranžmá výborně doplňuje

Tvary jsou ladné a svůdné, ale také ostré a zašpičatělé, sugestivní nebo symbolické. Aranžmá by měla překvapit – na jedné straně guma, kůže a latex, na druhé samet, peří, lesk a třpyt. Jaké druhy rostlin použít?  

Klepněte pro větší obrázek
Postel, kytice a delikátní prádlo - sugestivní obraz s dramatickým efektem. Červené boa promění ctnostnou kytici v odvážnou dračici. Měkkost růží (Rosa) a peří zajímavě kontrastuje s pichlavými bodláky modrých máček. Muži, který domů přinese tuto kytici, neodolá žádná žena

Anthurium: provokativní silueta

Anthurium neboli toulitka poutá pozornost svými neobvyklými, provokativními liniemi. Palice, která je nejvýraznější částí květu, může mít podle odrůdy různý tvar. Tato smyslná květina zaujme v každém aranžmá. Její výhodou je dlouhá životnost.  

Klepněte pro větší obrázek
Lákavá směs vůní a barev, která stimuluje všechny smysly. Na pozadí voňavých kávových zrn vytváří smyslný obraz nevadlec (Celosia), anturie (Anthurium), orchidej Dendrobium a stéblobéru (Setaria)

Dendrobium: jemnost a něha

Ačkoliv název orchideje Dendrobium je středního rodu, svým vzezřením nás tato kráska svádí, abychom ji nazývali ženským jménem – je velmi něžná a jemná. Okvětní plátky jsou přitažlivé i na dotek a to je další důvod, proč se tolik hodí do smyslných podzimních kytic.

Klepněte pro větší obrázek
Něžné bílé orchideje Dendrobium v impozantní kytici se srdcem z pichlavých máček (Eryngium) ve středu. Pyšná princezna nebo snad zlomené srdce, které se má na pozoru před další láskou? Kontrasty a kombinace, které probouzejí představivost a skýtají nekonečné možnosti

Velmi oblíbená je bílá odrůda 'Madame de Pompadour', jejíž výstižné jméno evokuje atmosféru pařížského budoáru. Orchideje budí dojem luxusu a exkluzivity, ale dovolit si je může takřka každý. Dopřejte si jejich společnost i vy a připravte se na večer plný romantiky. 

Klepněte pro větší obrázek
Ještě nikdo neservíroval čokoládový puding tímto způsobem. Jiřiny (Dahlia), Dendrobium a růže (Rosa) promění pokrm v exkluzivní delikatesu. Nádherná dekorace, která vzbuzuje velké chutě! Pokud použijete organicky pěstované květiny, můžete je i sníst

Růže: květina lásky

Růže (Rosa) je jedinečným symbolem lásky. Se svými početnými, lehce zvlněnými okvětními plátky, které něžně podpírají jeden druhý, příjemně vábí naše smysly. Nelze popřít, že se jedná o svůdnou květinu. Zejména v různých odstínech červené a růžové vytváří atmosféru plnou lásky a vášně.

Klepněte pro větší obrázek
Neodolaná kombinace vybraných čokoládových pralinek a živých květů. Dopřejte si trochu luxusu a zpestřete si čajový dýchánek lahodnou společností jemných růží (Rosa). Úžasně chutné!

Věděli jste, že existuje na 750 různých odrůd růží? Populární jsou zejména plnokvěté variety. Některé holandské růže mají květy větší než dlaň. Při šlechtění nových růží se klade důraz na životnost ve váze, květiny by měly vydržet svěží nejméně týden.

Klepněte pro větší obrázek
Tyto růže (Rosa) vypadají, jako by čekaly, až si je dámy vyzvednou cestou z večírku. Luxusní organtýn v pastelových odstínech zdůrazňuje jejich měkké linie a chrání před zvědavými pohledy kolemjdoucích

Za svou popularitu vděčí růže i své sladké vůni, a proto na ni šlechtitelé stále více zaměřují svou pozornost. Hebký květ, jemná vůně a trnitý stonek tvoří zajímavý kontrast. Krása, která může zranit – jako láska sama.

Klepněte pro větší obrázek
Intimní nahlédnutí do ložnice, kde svou přirozenou krásou ohromuje svůdná směsice jiřin (Dahlia), růží (Rosa) a laskavce (Amaranthus). Dojem něhy a zranitelnosti podporují jemné odstíny barev a bílý úvaz z hedvábí

Dahlia: bujná kráska

Tradiční jiřiny (Dahlia) jsou známou podzimní ozdobou našich zahrad, ale jejich původ je překvapivě exotický. Pochází z Mexika a do evropských zemí je pěstitelé přivezli až v devatenáctém století. Od té doby vyšlechtili nizozemští pěstitelé řadu nádherných odrůd, které se pěstují k řezu.

Klepněte pro větší obrázek
Úchvatná kytice jiřin (Dahlia) v pestrých barvách podzimu je pastvou pro oči. Stonky květin ukrývá hřejivý límec listů filodendronu. Korálkový závěs krásu kytice z části skrývá a vytváří intimní atmosféru

V nabídce je pestrá škála barev od prosté bílé přes tradiční oranžovou až po sytě nachovou a dvoubarevné variety. Není divu, že tato květina s plnými měkkými křivkami symbolizuje krásu a smyslnost. Využijete-li její ladné tvary v kyticích podle podzimní inspirace, hned bude na co se dívat.

Klepněte pro větší obrázek
Orchideje, jiřiny (Dahlia) a nevadlec (Celosia) jako umě naservírovaný francouzský pokrm. Vyberte tvarově a barevně rozmanité květiny z podzimní inspirace a naaranžujte je do skleněné mísy. Květy budou vzbuzovat představu, že jsou k jídlu

Eryngium: dráždivý kontrast

Máčku neboli Eryngium poznáte podle modrého až stříbřitého květu se zelenými listeny. V Nizozemsku se jí říká polní bodlák. V kombinaci s měkkými liniemi a hebkými květy jiřin, růží a Celosia vytváří máčka působivé kontrasty, které dráždí smysly. Provokativní lemování blůzy nenechá žádného muže chladným. Pozor, dotek pouze na vlastní nebezpečí! 

Klepněte pro větší obrázek
Paphiopedilum, nevadlec (Celosia), růže (Rosa) - luxusní směsice tvarově a barevně rozmanitých krásek působí velmi smyslně. Pokud ji doplníte vhodnými rekvizitami, vytvoříte atmosféru elegantního nočního klubu a noc plná vášně může začít

Celosia: extra hebký samet

Nevadlec (Celosia) je tropická rostlina s květy v nádherné paletě barev. Prodává se od května do listopadu a k podzimu se nejlépe hodí jasně červené, vínové a žluté variety. Bez ohledu na barvu květů nabízí Celosia velmi ladné tvary a sametovou strukturu, jež svádí k doteku.

Klepněte pro větší obrázek
V tomto květinovém aranžmá se snoubí tvrdé materiály s měkkými, smyslnými, přírodními tvary. Ostny listů agáve (Agave) nastříkané černou barvou podtrhují zranitelnost, kterou v tomto nezvyklém spojení vyzařují anturie (Anthurium) a nevadlec (Celosia)

Delikátní sametový vzhled vynikne zejména v kombinaci s tvarově kontrastními květinami, jako jsou máčky nebo anthurie. České jméno nevadlec napovídá, že v podzimních kyticích vydrží zářit opravdu dlouho.  

Foto: HKK

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sklízet zeleninu?

Co sázet v srpnu, abyste ještě letos mohli sk…

Máte pocit, že je v srpnu na sázení zeleniny pozdě? Omyl. Když zasejete nyní, budete mít čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky až do prvních mrazíků.

5.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zelenina
Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, ovoce zůstane plné vitaminů

Zavřeniny nejsou zavařeniny. Vyzkoušejte je, …

Máte na zahradě hromadu ovoce, ale marmelád a kompotů už je plná spíž a vám už se nechce nic dělat? Vyzkoušejte zavřeniny.

14.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Zavřeniny
Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

2.  8.  2022 |
Lucie Kořistová
Pes
Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi z nich vyrobte krásné papírové dekorace

Plata od vajec nevyhazujte! Společně s dětmi …

Také se vám doma postupně hromadí prázdná plata od vajíček? S trochou kreativity z nich společně s dětmi vyrobíte pěkné dekorace. Potřebujete pouze nůžky, barvy a lepidlo!

13.  8.  2022 |
Kateřina Martínková
Vejce
Jak zpracovat rajčata a papriky

Jak zpracovat rajčata a papriky

Rajčat a paprik se někdy urodí tolik, že je v čerstvém stavu nestačíte zkonzumovat. Jak je můžete zpracovat nebo uskladnit, aby vydržely co nejdéle? Usušte je, zamrazte nebo je skliďte ještě zelené a uložte do přepravek. Jak na to?

9.  8.  2022 |
Alena Menclová
Užitečná zahradaÚrodaRecepty