vytisknout velikost písma Pěstování zeleniny v bytě? Nebudete věřit, jak je to jednoduché!

Pulty a regály obchodů nabízejí obrovskou paletu zeleniny. Jenže jak chutnají rajčata, které neviděla slunce? Další otázkou mohu být rezidua hnojiv, země původu, způsob skladování. Začínáme přemýšlet o bezpečné chutné zelenině. Opravdu, můžeme si ji vypěstovat sami. Nepotřebujeme dokonce ani zahradu, pomohou nám samozavlažovací nádoby.

Stačí trocha energie a brzy proměníme balkon nebo terasu v malou zahrádku. Máme ji dokonce hned na dosah a snadno se udržuje. V samozavlažovacích květináčích a truhlících poroste široká škála zeleniny a postupně můžeme sklízet naprosto čerstvé plody: například ředkvičky, různé druhy salátů a listové zeleniny, řapíkatý celer, kadeřavou petržel, pažitku, hrášek, koktejlová rajčata, papriky nebo okurky hadovky, cukety a mnoho dalších. Samozavlažování zásadně ulehčí pěstování bez záhonů a nestaneme se otroky rostlin ani zálivky.  „Odjet o víkendu na chalupu nebo do přírody není žádný problém, stačí doplnit zásobní nádobku na vodu a truhlík už vše zařídí za vás. Každá rostlina si sama vezme tolik vody, kolik potřebuje,“ vysvětluje jednu z výhod chytrých truhlíků Lenka Novotná ze společnosti Plastia.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Začínáme….

Kromě nadšení ovšem potřebujeme pro vysněnou balkonovou zahrádku nezbytný základ. Předem si zjistíme nároky vybrané zeleniny. Nejdřív vyzkoušíme pěstování nějakého jednoduchého druhu. Podle velikosti rostlin v dospělosti vybereme konkrétní rozměry nádob, nesmíme podcenit ani hloubku. Umístíme je na správnou světovou stranu, většina zeleniny potřebuje hojnost světla a slunce, neméně důležité jsou teplotní nároky. Nádoba poskytuje omezený prostor, naplníme ji tedy kvalitním substrátem s kompostem, aby sazenice dobře rostly. Zelenina bývá náročná na přísun živin. Obstaráme si také vhodné hnojivo,  do nádob se osvědčila eko kvalita. „Pokud poskytneme rostlinkám dostatečnou péči a splníme pár základních požadavků pro život, odmění nás za to vydatnou dávkou zdravých látek a skvělou chutí,“ dodává Lenka Novotná.

Dopřejme rostlinám pohodlí

Současné plastové nádoby již vzhledem dostihly keramiku, navíc jsou lehké, snadno se přenášejí, udržují i skladují. Díky moderním materiálům skvěle odolávají slunci i mrazu. Určitě se vyplatí nahradit klasický květináč s podmiskou samozavlažovací nádobou. Reguluje množství vody, umožňuje kořenům dýchat a o rostlinu se v podstatě stará za nás. Pro pěstování zeleniny na menším balkoně, nebo dokonce na parapetu, se hodí úzký truhlík Bergamot, dá se také pomocí přiložených řetízků zavěsit. Pokud máme vyšší ambice a plánujeme sklidit bohatou úrodu, zvolíme velkoobjemový truhlík Berberis. Jeho součástí je i opora pro rostliny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vedou rajčata a papriky

Donedávna cizí rostliny, které k nám připutovaly se zámoří, ale na talíři a mezi mlsnými jazýčky vítězí. Rajčata i papriky v samozavlažovacích nádobách skvěle prospívají.  Navíc se na balkoně pěstují opravdu snadno. U rajčat raději vybíráme odrůdy s menšími plody nebo keříčkové. Sazeničky potřebují dostatek prostoru, proto by květináč pro jednu rostlinu neměl mít méně než 25 cm na šířku. Rychle také odhalíte rozdílnou chuť mezi vlastními výpěstky a bezejmenným zbožím z obchodu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V samozavlažovacích nádobách rostou rajčata velmi dobře. Pro tradiční velikost truhlíku zvolte třeba keříčkové odrůdy Rubínek, Tumbling Tom Red nebo Tumbling Tom Yellow. Pro velké nádoby pak tyčková drobnoplodá rajčata Bejbino, Bibi nebo Valdo,“ doporučuje zahradnice Miroslava Paclová.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Papriky potřebují především hodně živin, vláhy a dostatek tepla. Pro klíčení dokonce vyžadují ve dne 25 až 30 stupňů Celsia a ani později rostliny nemají rády pokles pod 12 stupňů. Proto je rozumné dávat trvale sazenice ven až v druhé polovině nebo koncem května.

Na lahodné drobnoplodé paprice Hamík, která nemá vnitřní žebra se semeny, si pochutnají nejen děti. Příznivci pálivého guláše naopak zvolí velmi pikantní a současně ozdobné Habanero, nebo pekelně pálivý Trinidad Mogura Scorpion,“ uzavírá Miroslava Paclová.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Dekorace na hrob: Vyrobte si dušičkovou výzdobu

Dekorace na hrob: Vyrobte si dušičkovou výzdo…

Zavzpomínejte na své zesnulé blízké, navštivte jejich hrob, ozdobte ho a zapalte svíčku. Dekorace na hrob nemusí být drahá. Dušičkovou výzdobu můžete snadno vyrobit doma. Nápady najdete v naší galerii.

29.  10.  2019 |
Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá hezky po celý rok?

Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá he…

Už zítra jsou tu Dušičky. Svátek, kdy vzpomínáme na naše zemřelé blízké a zdobíme místo jejich posledního odpočinku. Jaké květiny ale vybrat, aby vydržely nejhezčí co nejdéle? Poradíme vám.

1.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |