vytisknout velikost písma Pečujte o svůj dům a jeho okolí dřív než bude pozdě, vyplatí se to!

Letní sluneční svit nás sice hřeje, ale umí také odhalit řadu nedokonalostí našich domů, chalup a jejich okolí. Právě na slunci si snáze všimneme, že mozaiková omítka, střešní krytiny nebo nepochozí povrchy už dávno ztratily svůj lesk a mají omšelý vzhled. Řešením je vhodný renovační lak, který snadno odstraní škody napáchané povětrnostními vlivy a dalšími meteorologickými jevy, a zakryje rovněž působení času.
Pečujte o svůj dům a jeho okolí dřív než bude pozdě, vyplatí se to!

Jak se ale v široké nabídce obchodů vyznat? Vybírat byste měli podle typu podkladu. Máte-li střechu z betonových tašek či granulovaných střešních krytin nebo váš dům vám lemuje mozaiková omítka, sáhněte po akrylátovém laku pro venkovní použití. Vhodné jsou zejména ty transparentní a vodou ředitelné. Nátěrová hmota by také měla být odolná vůči růstu mechu a lišejníků, vzdorovat větru a poradit si i s UV zářením. Tyto parametry splňuje jednosložkový ETERNAL renovační lak od české společnosti AUSTIS, který navíc zvyšuje mechanickou odolnost podkladu a jeho vodoodpudivost. Můžete ho použít i pro obnovovací nátěry cihel, vláknocementových a cementotřískových desek a jiných minerálních podkladů. Natírat s ním můžete i dřevěné či kovové podklady natřené akrylátovými nebo syntetickými barvami.

Klepněte pro větší obrázek

Renovace nikdy nebyla snazší

Velká výhoda výrobku ETERNAL renovačního laku, který je dostupný v lesklém provedení, je také jeho snadné použití. Ještě předtím však obnovované podklady důkladně očistěte a odmastěte, aby se lak lehce nanášel a dobře uchytil. V tom spočívá polovina úspěchu. Druhou polovinu úspěchu už zaručí samotná nátěrová hmota. Tu důkladně promíchejte a naneste na připravený podklad. Teplota podkladu a okolí musí být při aplikaci v rozmezí 10 °C až 30 °C. Aplikace se provádí ve dvou vrstvách, přičemž první nechte schnout dvě hodiny. Nářadí a zařízení po ukončení práce umyjte vodou a pak už se jen kochejte pohledem na dobře vykonané dílo.

Pro více informací k produktu ETERNAL renovační lak navštivte tuto stránku.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které nesmíte dělat

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které …

Kanadské borůvky patří k jedněm z nejoblíbenějších druhů drobného ovoce, které si můžete vypěstovat na zahradě, ale i v květináči na balkoně. Aby rostliny bohatě plodily, potřebují zajistit specifické pěstební podmínky a vhodnou péči.

24.  7.  2021 |
Kateřina Hradová
Pěstování
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Po vydatných deštích, které v posledních dnech zalily Česko, houby konečně rostou, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů se ale v nadcházejícím období můžeme těšit na pořádnou nadílku. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji.

13.  7.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Tajemná měsíčnice uzdraví srdce i mozek. V přírodě ji ale nesbírejte

Tajemná měsíčnice uzdraví srdce i mozek. V př…

Asi metr vysoká bylina vykvétá na jaře a v brzkém létě a omamně voní. Nejvíc pozornosti si ale zaslouží na podzim, kdy její tobolky získají vzhled stříbrných penízků, které září podzimním pošmournem. Tehdy je nepřehlédnutelná.

23.  7.  2021 |
Lucie Kořistová
Měsíčnice vytrvalá
Zelené hnojení: Co to je a jak jej využít pro bohatou úrodu

Zelené hnojení: Co to je a jak jej využít pro…

Co se skrývá pod názvem zelené hnojení? Jedná se o organické hnojení, kdy se do půdy zapravují určité druhy rostlin, aby zeminu obohatily o živiny, a zlepšily tak její úrodnost. Doporučíme vám, které rostliny pro zelené hnojení pěstovat, jak správně postupovat a jaké zvolit načasování.

17.  7.  2021 |
Kateřina Hradová
Pěstování