Paprika: představujeme vám odrůdy pro rok 2010

5 komentářů

Anonymizovaný
14. března 2012 • 8:24

Dobrý den,poraďte , prosím, zda vysazovat papriku na záhony po 1 kuse, nebo po dvou. Vždy jsem sázela po dvou a předloni mi prodejce sazenic řekl, že je to pověra -" má se zásadně vysazovat po jedné". Teď nevím, zda má pravdu. Díky za radu.

Anonymizovaný
14. března 2012 • 13:31

Tak já to vyřešila tak, abych zachovala tradici (sázet po dvou kusech) a srovnala krok s dobou (výsadba po jedné sazenici):
slabě rostoucí odrůdy sázím dál po dvou kusech - hlavně venku, kde se vzájemně podpírají, a silné vzrůstné odrůdy (i skleníkové) dávám po jedné. Nedokážu říct, co je lepší, ale tenhle "šalamounský" způsob zatím vyhovuje všem paprikám, které pěstuji .;-)

Anonymizovaný
5. února 2010 • 16:10

Uz viac rokov pestujem papriku na zahrade a skoro vzdy mam dobru urodu.Zvycajne sadim odrodu Anthea a v CR je to Simona.Je to F 1-hybrid_ a mám ju v skleniku.Sadenicky si vzdycky dopestujem sam na okennom parapete s doplnkovym svetlom. Hnojim zasadne holubincami -skvasenymi- a Krystalonom a Cereritom.
Je to velmi kvalitna paprika,ktora pri dobrom hnojeni dosiahne velkosti pivovej flasky.Ma velmi dobre aroma,je stavnatá a hrubostenna a velmi lahodna.Zavaroval som ju ako okurky,len som pridal trochu kvalitneho oleja,no a bola to mnamka.Kto by mal zaujem dozvediet sa viac,som ochotny odpovedat.Vrele doporucujem tuto odrodu.A na zaver-palive su zilky-,ktore ked sa odrezu,tak je paprika skvela.Inak - ja som tej zasady,ze paprika,ktora trochu nepali,je obycajna trava.Ale to je moj nazor,nikomu ho nevnucujem.

Anonymizovaný
4. ledna 2011 • 21:14

dobry den, pěstuju jí taky ,ale došly my semena a nemůžu je sehnat ,nevíte kde se dají pořídit dekuji

Anonymizovaný
4. ledna 2011 • 21:42

Zkuste projít mabídky prodejců osiva ke konci ledna - určitě se objeví buď Vámi hledaná odrůda Simona, nebo si z nabídky vyberete podobnou.
Viděla jsem ji v nabídce firmy
http://www.semena-vanek.cz/index.php?par=632r1lporlmfkt31r787nmkpt0=0:0:29:4, zkuste se s nimi spojit, třeba se povede :-)

Doporučujeme

Články odjinud