Muchomůrka červená je nejznámější česká jedovatá houba, ale zdaleka není nejjedovatější. Foto: iStock

Muchomůrka červená je nejznámější česká jedovatá houba, ale zdaleka není nejjedovatější. | Foto: iStock

Muchomůrka zelená je nejen prudce jedovatá, ale navíc se první příznaky otravy objevují až v okamžiku, kdy je jed vstřebán v organismu a jsou již těžce zasaženy důležité orgány. Foto: iStock

Muchomůrka zelená je nejen prudce jedovatá, ale navíc se první příznaky otravy objevují až v okamžiku, kdy je jed vstřebán v organismu a jsou již těžce zasaženy důležité orgány. | Foto: iStock

Muchomůrka Foto: iStock

Muchomůrka | Foto: iStock

Pavučinec plyšový je česká nejjedovatější houba. Její záměna je naštěstí vzácná. Foto: iStock

Pavučinec plyšový je česká nejjedovatější houba. Její záměna je naštěstí vzácná. | Foto: iStock

Ucháč obecný krásně voní, ale je toxický a může způsobit smrt. Foto: istock

Ucháč obecný krásně voní, ale je toxický a může způsobit smrt. | Foto: istock

Muchomůrka tygrovaná je velmi podobná jedlé muchomůrce šedivce, lze ji také zaměnit za rovněž jedlou muchomůrku růžovku. Foto: iStock

Muchomůrka tygrovaná je velmi podobná jedlé muchomůrce šedivce, lze ji také zaměnit za rovněž jedlou muchomůrku růžovku. | Foto: iStock

Muchomůrka zelená je nejen prudce jedovatá, ale navíc se první příznaky otravy objevují až v okamžiku, kdy je jed vstřebán v organismu a jsou již těžce zasaženy důležité orgány. Foto: iStock
Muchomůrka Foto: iStock
Pavučinec plyšový je česká nejjedovatější houba. Její záměna je naštěstí vzácná. Foto: iStock
Ucháč obecný krásně voní, ale je toxický a může způsobit smrt. Foto: istock
6
Fotogalerie

V Česku dochází v průměru ke 300 otravám houbami ročně. Jak se otrava pozná a jak při ní postupovat?

Příznivé počasí nalákalo houbaře do lesa, a ti si odsud odnášejí košíky plné hub. Víc než 10 procent druhů rostoucích v Česku patří mezi jedovaté a jejich sběr se nedoporučuje. Co ale dělat, když omylem pozřete jedovatou houbu? Jaká je první pomoc a kdy jde o život ohrožující stav?

ČR: Až 300 otrav houbami ročně, 1 až 3 lidé zemřou

Otrava vzniklá po požití hub se označuje jako otrava houbami. Jde o závažný zdravotní stav, který je o to složitější, že houby obsahují mnoho toxinů a otrava se projevuje širokou paletou příznaků. Záleží tedy nejen na druhu požité houby, ale i množství, které dotyčný snědl, způsobu úpravy, či dokonce okolnostech, za jakých byla houba sebrána. V neposlední řadě pak hrají roli i osobní dispozice otráveného, jako je jeho váha či dispozice k alergiím.

Ne vždy je příčinou otravy jedovatý druh hub; otrávit se je možné i nezáměrnou konzumací plísní či špatně skladovanými nebo špatně uvařenými plodnicemi. V průměru jeden až tři lidé ročně na otravu zemřou.

Při otravě hraje roli nejen druh požité houby, ale i množství, které dotyčný snědl, způsob úpravy, či dokonce okolnosti, za jakých byla houba sebrána. V neposlední řadě pak hrají roli i osobní dispozice otráveného, jako je jeho váha či sklony k alergiím.

Jak se projevuje otrava houbami

Otrava houbami se může projevovat úporným zvracením, zažívacími problémy, průjmy: to jsou základní příznaky. Mezi další patří pocení, slinění, křeče, bolesti hlavy, tachykardie. Některé houby vyvolávají po požití psychotické stavy a halucinace. Přestože jsou tyto houby často právě pro své účinky sbírány, hrozí ale předávkování či otrava. 

Po odeznění prvních příznaků se v případě závažných otrav mohou objevit následné příznaky, které jsou známkou těžkého poškození jater nebo ledvin. V takových případech hrozí trvalá invalidita, nebo dokonce smrt.

Také příznaky otravy nastupují v různých časových intervalech po požití hub; může to být méně než dvě hodiny, ale například v případě pavučince plyšového i 17 dní po konzumaci. Platí přitom, že čím delší doba od konzumace uplyne, tím složitější je otravu rozpoznat, a tím horší mohou být následky. 

Co dělat, když se otrávím houbami

Záleží na tom, za jak dlouho na otravu přijdete. Pokud se vám udělá špatně krátce po požití, jakýmkoli způsobem nejdříve vyvolejte zvracení. Obecně platí u všech otrav houbami, že je třeba podat aktivní uhlí, kterému se také říká černé. Jestli nevolnosti přišly po pozření jedovatých hřibovitých hub, úporné zvracení a průjmy byste měli přežít, rizikem je v takovém případě dehydratace organismu. Zapomeňte na pití mléka či alkoholu!

Pokud ale nevolnosti nepolevují nebo máte podezření na záměnu hub, zejména pokud se domníváte, že jste mohli sníst nějakou z jedovatých muchomůrek, vyhledejte neprodleně lékařskou pomoc, a to i v případě, kdy od konzumace uplynul již delší čas a jídlo je strávené. Zabezpečte vzorek pokrmu, kterým pravděpodobně k otravě došlo, vzorek zvratků či stolice, protože odborníci mikroskopickým vyšetřením odhalí toxin a mohou podat antidotum, což je protijed.

Jak předcházet otravě houbami

Sbírejte jen houby, které dobře znáte, to je základní pravidlo sběru hub. Pokud si nejste jisti, zeptejte se odborníků, např. v mykologické poradně nebo na Facebooku. Nejezte staré ani syrové houby, protože některé druhy jsou jedlé až po důkladném povaření, neboť teplo zničí toxiny. Houby je důležité správně skladovat, protože i jedlé houby po zapaření mohou vyvolat zdravotní potíže.

Děti jsou otravou houbami kvůli své nízké váze ohroženy mnohem více než dospělí, proto je při sběru hub důkladně hlídejte, aby v lese houby neochutnávaly. I neškodné jídlo z hub je pro malé dítě těžko stravitelné, proto mu jej nikdy nenuťte a dětem do dvou let houby raději vůbec nepodávejte.

Jedovaté houby

V Česku roste kolem 3000 druhů hub, přičemž 300 až 400 z nich je jedovatých. K otravě dochází nejčastěji záměnou za některý jedlý druh. Naše nejjedovatější houby jsou pavučinec plyšový, muchomůrka zelená a muchomůrka tygrovaná. Když je sníte, můžou vám poškodit játra a ledviny. V některých případech pak pomůže jen transplantace jater, ve výjimečných případech může člověk následkem otravy zemřít.

Při podezření na otravu houbami je možné se obrátit na Toxikologické informační středisko na telefonech: 224 919 293 a 224 915 402. Získáte pokyny, jak poskytnout první pomoc a jak postupovat dále.

Doporučujeme

Články odjinud