vytisknout velikost písma Odstranění vosku, drobků i etiket aneb 10 super způsobů, jak využít fén

Fén je skvělý pomocník, který jste možná doposud používali pouze k sušení vlasů. Jeho užití je však mnohem širší.

Fén nepatří ke spotřebičům, které by byly neustále v provozu. I kdybyste si upravovali účes každý den, omezí se jeho používání zhruba na deset minut denně. U většiny lidí se tak dostane ke slovu sotva párkrát za týden.

Jenomže fén může posloužit i k jiným věcem, než je sušení vlasů a úprava účesu. Při správném použití se z něj stane užitečný pomocník v domácnosti.

Co kromě nádobí můžete mýt v myčce? Třeba boty a řadu dalších věcí

Co kromě nádobí můžete mýt v myčce? Třeba boty a řadu dalších věcí

Odstraní kolečka na stole

Znáte ta protivná kolečka, která se na nábytku, zejména na stole, udělají v okamžiku, kdy na něj v nepozornosti položíte hrnek s horkým či studeným nápojem? Je to vlhkost sražená ze vzduchu, která udělá kolečko. Skvrna jde velmi špatně odstranit, žádné čističe nepomáhají. Stejné kolečko udělá i neopatrně odstavená mokrá sklenička.

Pomůže fén. Nastavte jej na vysokou teplotu a proud teplého vzduchu namiřte na skvrnu. Může to trvat několik minut, ale nenáviděné kolečko postupně zmizí.

Jak prostřít stůl na zahradě? Ty nejkrásnější letní tabule najdete v galerii

Jak prostřít stůl na zahradě? Ty nejkrásnější letní tabule najdete v galerii

Pomůže vám od vylitého vosku

Romantický večer může skončit vylitým voskem na ubruse, oblečení, nebo dokonce koberci. Studený vosk jde velmi špatně odstranit, zachrání vás opět fén. Na vosk položte několik ubrousků a namiřte na něj teplý vzduch z přístroje. Po chvilce se vosk začne vsakovat přímo do spodního ubrousku. Ten několikrát vyměňte až vosk z tkaniny zcela zmizí a zůstane jen v ubrousku.

Jak vyčistit čalouněnou sedačku, aby vypadala zase jako nová

Jak vyčistit čalouněnou sedačku, aby vypadala zase jako nová

Odstraňuje náplasti...

Sundání náplasti, pokud drží pevně, může být skutečně bolestivé. Použijte tedy fén. Teplým vzduchem náplast zahřejte, lepidlo změkne a ztratí svoji přilnavost. Náplast hravě sundáte.

… i lepidlo od etiket

Stejně můžete postupovat i v případě různých etiket, cenovek a nálepek na skleněných lahvích a dalších předmětech. Sundat je bývá někdy obtížné, často po lepidle zbude zamazaný špinavý flek. Teplý vzduch z fénu lepidlo nahřeje a to jde sundat mnohem jednodušeji.

Fénem také rozlepíte již jednou zalepenou obálku, abyste mohli přidat dokumenty, které jste zapomněli do obálky vložit.

Co to je genuine leather a jak se o ni starat, aby vydržela

Co to je genuine leather a jak se o ni starat, aby vydržela

Žehlí

Nemáte-li po ruce žehličku, ale nutně potřebujete vyrovnat zmačkané oblečení, fén nabízí řešení. Zmačkané oblečení pověste na ramínko a navlhčete jej. Jde to i mokrýma rukama, rozprašovač bude ještě lepší. Poté na oblečení namiřte teplý vzduch z fénu a druhou rukou vyhlazujte zmačkané záhyby.

Rozmrazuje

Pokud jste nestihli vytáhnout z mrazáku včas maso a hrozí, že se oběd výrazně opozdí, pomozte si fénem. Prostě teplým vzduchem foukejte na maso, dokud nepovolí. Fén využijete i při rozehřívání másla. Třeba pokud se zrovna chystáte péct, ale máslo drží v jedné kostce a vy víte, že z toho hladké těsto neušleháte. Jasně, v obou případech je lepší využití mikrovlnky, ale když ji nemáte po ruce…

Jak na skvrny od červeného vína: Účinně, levně a bez chemie

Jak na skvrny od červeného vína: Účinně, levně a bez chemie

Vysušuje

Asi každému se občas stalo, že si touží obléct zrovna ten kus oblečení, který ještě visí vlhký na sušáku. Fén přebytečnou vlhkost jednoduše vysuší.

Impregnuje

Máte-li látkové tenisky a nebaví-li vás, že vám často navlhnou, můžete je naimpregnovat. Stačí obyčejná svíčka a fén horkého vzduchu. Svíčkou „nabarvěte“ tenisky a poté vosk teplým vzduchem rozehřejte. Příště už vám nohy nezvlhnou.

Nafukuje

Potřebujete-li nafouknout matraci, postel, nebo třeba bazén a nemáte-li kompresor či nožní pumpu, musíte foukat a foukat. Anebo použít fén. Na jeho hlavici pak přilepíte vršek z plastové lahve a nasadíte přímo na nafukovací otvor. Nafukujte studeným vzduchem.

Vyfukuje

Když vršek plastové lahve zavíčkujete víčkem, do kterého uděláte díru, vsunete brčko a zalepíte, vznikne malý fukar. Ten můžete použít třeba k vyfukování drobků z klávesnice.

Jak pověsit správně obrazy: Držte se pravidla 145 cm, zvolte si ústřední linii a nezapomeňte na rohy

Jak pověsit správně obrazy: Držte se pravidla 145 cm, zvolte si ústřední linii a nezapomeňte na rohy

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Vytvořte si doma oázu klidu a pohody. 30 tipů jak na útulný balkon

Vytvořte si doma oázu klidu a pohody. 30 tipů…

Balkon nemusí sloužit jen k věšení prádla. Chytře vybraný nábytek a vhodné doplňky promění těch pár čtverečních metrů v nejoblíbenější místo vašeho bytu. Nevěříte? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší nápady z Pinterestu, tak se inspirujte k velké proměně a léto může začít.

7.  5.  2021 |
Lucie Kořistová
Balkon
15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petunie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

3.  3.  2021 |
Irena Forejtová
Balkon
Clona na balkon vás ochrání před sluncem i poskytne soukromí. Jak ji vybrat?

Clona na balkon vás ochrání před sluncem i po…

Jak slunce postupně nabírá na intenzitě, začínáme vyhledávat stín. Na balkoně či terase nám pomohou zástěny, které lze instalovat z různých stran. Díky nim se navíc odcloníte od nežádoucích pohledů a získáte nenahraditelný pocit soukromí na čerstvém vzduchu. Na trhu jsou zástěny ratanové, dřevěné, bambusové i plastové. Jak vybrat?

1.  5.  2021 |
Kateřina Hradová
Domácnost
Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na zahradě a co na terase?

Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na za…

Pro hortenzie jsou charakteristické velké nádherné květy nejrůznějších barev a typů. Jedna z nejoblíbenějších rostlin vám bude přinášet pouze radost, dokážete-li si s ní poradit. Jak na to?

29.  7.  2020 |
Petra Nachtmanová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyVýživa a hnojeníTrvalkyOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáčeChoroby a škůdciBalkonové rostliny
Jaké trvalky vybrat do stínu?

Jaké trvalky vybrat do stínu?

Stinná místa v blízkosti budov, často orientovaná severním směrem nebo nacházející se pod vyššími stromy, trápí leckterého zahrádkáře. Poradíme vám, kterým trvalkám se daří právě ve stínu nebo polostínu. Které spolehlivě porostou tam, kde se nedaří ani trávníku, které dát na záhon?

4.  5.  2021 |
Alena Menclová
Okrasná zahradaZahradyZahradní rostlinyVýživa a hnojeníTrvalkyPlánování a architekturaOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáče