vytisknout velikost písma Písková filtrace, nebo kartušová. Která je lepší pro váš bazén?

Koupací sezona je v plném proudu a většina vodomilů plní po okraj své bazény. O teplotu vody se víc než poctivě stará sluníčko, ale o její čištění se musí postarat filtr. Jaký typ bazénové filtrace vybrat?
Písková filtrace, nebo kartušová. Která je lepší pro váš bazén?

Filtrace do bazénu musí mít správný průtok

Filtrace zachytí a přecedí nečistoty, které se do vody dostaly. Se stavbou bazénů tak nezačíná jen radost z koupání, ale také starost, kterou filtraci si pořídit. Prvním parametrem, který byste měli sledovat, je průtok. Ten by měl být takový, aby filtrace celého bazénu netrvala déle než 3 až 4 hodiny. Pokud má tedy váš bazén objem např. 15 000 litrů vody, potřebujete filtraci s průtokem 4000 až 5000 l/h. Menší výkon by znamenal problém hlavně ve velkých vedrech, kdy nečistoty začnou ve vodě rychle zahnívat. Navíc se správnou bazénovou filtrací omezíte dávkování chemie, a tím i náklady na provoz.

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Vybíráme zahradní bazén: Jak na to krok za krokem

Písková filtrace: Když se koupete často a hodně

Velmi oblíbeným typem filtrace je písková, kterou můžete dát do zapuštěného i nadzemního bazénu. Pokud vyberete správnou velikost, zvládne vyčistit i větší bazén, v němž se po celou sezonu koupe hodně lidí. Další výhodou je snadná údržba. Filtrační náplň stačí vyměnit jednou za dva až tři roky, podle toho, jak moc bazén používáte. A jak to celé funguje? Voda protéká přes filtr z křemičitého písku, který zachycuje nečistoty. Písková filtrace tak čistí vodu na stejném principu jako v přírodě.

Protiproud do bazénu ocení dospělí i děti. Jak ho správně vybrat?

Protiproud do bazénu ocení dospělí i děti. Jak ho správně vybrat?

Kartušová filtrace: Když se koupete jen občas

Máte bazén na chatě, kam jezdíte jen na víkendy? Bude vám stačit kartušová filtrace, kterou odborníci doporučují právě při příležitostném koupání, především do menších nadzemních bazénů. Výhodou této filtrace je nízká pořizovací cena, nevýhodou pak náročnější údržba. Papírovou vložku, přes kterou se voda čistí, je totiž potřeba měnit podle frekvence provozu bazénu několikrát za sezónu. Při každodenním koupání by vás pak náklady na výměnu filtru mohly zaskočit.

Soukromí u bazénu zajistí vhodně vysázené rostliny

Soukromí u bazénu zajistí vhodně vysázené rostliny

Bazén bez filtrace? Pořiďte si koupací jezírko

Nechcete mít s čištěním bazénu žádné starosti? Pořiďte si koupací jezírko – vodu v něm čistí rostlinný filtr, což není žádné technické zařízení, ale substrát osázený rostlinami. Zde se o koupacím jezírku dozvíte víc.

Fotogalerie:  Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

Fotogalerie: Nejkrásnější zahradní jezírka koupací i okrasná

 

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jarní bylinky a plevel už pomalu raší. Nasbírejte si je a načerpejte sílu z přírody

Jarní bylinky a plevel už pomalu raší. Nasbír…

Sluneční paprsky v posledních dnech získávají na síle a ze země začínají vytahovat první jarní bylinky. Ty mají údajně největší sílu, vždyť ty malé výhonky musí prorazit zeminu a prodrat se ke slunci. Už brzy začne všechno pučet a rašit a ze zimního spánku by se měli probrat i bylinkáři.

19.  3.  2019 |
Videonávod: Jak se plete pomlázka

Videonávod: Jak se plete pomlázka

Chcete na Velikonoce překvapit vlastnoručně upletenou pomlázkou, ale nevíte, jak na to? Pusťte si náš videonávod nebo si správný postup prohlédněte v praktické fotogalerii. S naší pomocí to určitě zvládnete!

10.  4.  2019 | | 3 N/A
50 netradičních způsobů, jak letos ozdobit velikonoční vajíčka

50 netradičních způsobů, jak letos ozdobit ve…

Zapomeňte tentokrát na obyčejné barvy v pytlíčku z drogerie, nevkusné samolepky a smršťující se foliové obrázky. Překvapte koledníky tak trochu jinými kraslicemi. Našli jsme pro vás netradiční velikonoční vajíčka z celého světa, ze kterých si určitě vyberete. Prohlédněte si naši fotogalerii a inspirujte se!

16.  4.  2019 |
Sedm smrtelných hříchů při pěstování rajčat. Neděláte je také?

Sedm smrtelných hříchů při pěstování rajčat. …

Rok co rok se snažíte vypěstovat velkou úrodu rajčat, ale spíš paběrkujete? Přestaňte při pěstování dělat tyhle chyby a radujte se už letos z velké úrody.

5.  4.  2019 |
Nevíte, co napsat k Velikonocům? Tady jsou nejlepší texty pro SMS i klasická velikonoční přání

Nevíte, co napsat k Velikonocům? Tady jsou ne…

Vánoce a Velikonoce jsou dva okamžiky v roce, kdy ještě posíláme pohled s přáním. I když mnohem více si dnes už na své blízké vzpomeneme SMSkou. Co pořád dokola psát? Tady jsou vtipná, milá, hravá přání. Je jen na vás, které z nich pošlete. Z naší nabídky si vybere každý. Najdete je níže v článku.

19.  4.  2019 |