vytisknout velikost písma Novoroční ohňostroje 2019: Kam a kdy vyrazit, abyste nepřišli o skvělou podívanou

Velkolepý ohňostroj už tradičně patří k oslavám Nového roku po celém světě. Čím větší, delší, barevnější a hlučnější, tím lépe. Zjišťovali jsme, kam se letos můžete vydat v Čechách a na Moravě, abyste si užili nezapomenutelnou podívanou.
Novoroční ohňostroje 2019: Kam a kdy vyrazit, abyste nepřišli o skvělou podívanou

Když tisíce světel s typickým rachotem a hvizdem rozzáří oblohu, všichni bez dechu hledí vzhůru. Ohňostroje milují děti i dospělí bez rozdílu věku.  A ty největší se samozřejmě konají ku příležitosti uvítání Nového roku. Světové metropole se každoročně předhánějí v tom, čí světelná show bude lepší. Často je dokonce můžete sledovat i online na internetu.

V Česku si ale budete muset zajít či se zajet podívat přímo na místo konání. Abyste nebyli zklamaní, zjistili jsme za vás, kde vlastně letos ohňostroje odpálí a na co se můžete těšit. Rozhodně totiž není pravidlem, že by se odehrávaly ve všech velkých krajských městech. Letos se novoročního ohňostroje nedočkáte například v Pardubicích, Brně, Karlových Varech, Českých Budějovicích či Liberci. 

Jetelíček pro štěstí je symbolem šťastného nového roku

Jetelíček pro štěstí je symbolem šťastného nového roku

Novoroční ohňostroj Praha 2019

KDY: 1. 1. 2019 v 18 hodin
KDE: Letenské sady, Praha 7
Na co se můžete těšit: Zatím nejdražší ohňostroj v historii má letos název Praha svobodná aneb 30 let od Sametové revoluce a bude s hudebním doprovodem. V 10 minutách a 52 vteřinách vás provede pěti obrazy, během nichž uslyšíte vyprávění otce, který své desetileté dceři říká, jak prožil revoluci a cestu ke svobodě. Těšit se můžete na 4033 ran a 300 efektů.

Náš tip:
Nejlepší výhled na celou show budete mít z Dvořákova nábřeží, Čechova, Mánesova a Štefánikova mostu a z Pařížské ulice, v případě dobrého počasí bude dobře viditelný i z vrchu Petřín, z kopce Vítkov nebo ze svahu v Riegrových sadech.

HRADEC KRÁLOVÉ

KDY: 1. 1. 2019 v 18 hodin
KDE: Velké náměstí – Bílá věž, Hradec Králové
Na co se můžete těšit: Sváteční program začne už v 16 hodin promítáním sestřihu reportáží z významných událostí, které se uskutečnily v Hradci Králové v roce 2018. Projekce na velkoplošnou obrazovku se odehraje na Velkém náměstí, kde bude současně podáván pro zahřátí teplý punč, čaj a také výtečná čočková polévka. Vše vyvrcholí zvoněním na zvon Augustin a ohňostrojem.

ÚSTÍ NAD LABEM

KDY: 1. 1. 2019 v 18 hodin
KDE: Střekovské nábřeží, Ústí nad Labem
Na co se můžete těšit: Ohňostroj by měl být připraven na hudbu českých hudebních skladatelů a laděn především do národních barev.

OLOMOUC

KDY: 1. 1. 2019 v 18 hodin
KDE: prostranství poblíž Krajinské lékárny – Horní náměstí, Olomouc
Na co se můžete těšit: Osmiminutovou světelnou show v historickém centru Olomouce bude doprovázet skladba Bohemian Rhapsody populární britské skupiny Queen a ještě úryvky z dalších písní.

ZLÍN

KDY: 1. 1. 2019 v 18:15 hodin
KDE: náměstí Práce – parkoviště Obchodního domu Zlín, Zlín
Na co se můžete těšit: Před samotným ohňostrojem vás v 18 hodin čeká novoroční přípitek primátora a po něm bude následovat provazochodecká show. Chybět nebudou stánky s prodejem teplých nápojů. Zvukový podklad k ohňostroji bude v přímém přenosu vysílat Rádio Zlín.

PLZEŇ

KDY: 1. 1. 2019 v 17:30 hodin
KDE: náměstí Republiky – směrem k hotelu Central, Plzeň
Na co se můžete těšit: Diváky čeká impozantní světelná show.

JIHLAVA

KDY: 1. 1. 2019 v 17:30 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Jihlava
Na co se můžete těšit: Před samotným ohňostrojem se bude konat městské pohoštění, od 17:00 hodin svařák pro zahřátí podávají zástupci města.

OSTRAVA

KDY: 1. 1. 2019 v 18 hodin
KDE: Rondel (kruhový objezd), Ostrava-Hrabůvka
Na co se můžete těšit: Na diváky čeká patnáctiminutová světelná a hudební show.

Vánoční rostliny: která u vás přežije?

Vánoční rostliny: která u vás přežije?

Další ohňostroje v menších městech

V Pardubickém kraji se koná pár menších oficiálních ohňostrojů, a to 1. 1. od 17 hodin v obci Čeperka za Obecním úřadem a ve stejný čas také ve Vysokém Chvojně na fotbalovém hřišti. O hodinu později se pak rozzáří nebe ve Vysokém Mýtě, kde se můžete těšit na společný novoroční přípitek a tradiční čočkovou polévku.

V Libereckém kraji si můžete vybírat. Ohňostroj bude 1. ledna od 16:30  v Turnově na parkovišti Na Lukách, v 18 hodin pak například na zámku v Doksech nebo na parkovišti před KD Crystal v České Lípě. Od 19 hodin se zase můžete vypravit do Skalice u České Lípy. Ti skutečně netrpěliví by si ale neměli nechat ujít novoroční ohňostroj na pobřeží ve Starých Splavech, který nebe rozsvítí už v 00:30 hod.

Lidé z Brna a okolí se letos tradičního ohňostroje na hradu Špilberk nedočkají, mohou se ale zajet podívat na ohňostroj do Starého Lískovce. Ten se koná 2. 1. 2019 v 19 hodin na konečné trolejbusu Osová.

V Karlovarském kraji se v 18 hodin vypravte například na náměstí v Horním Slavkově, do Kraslic nebo na fotbalové hřiště ve Studánce-Hranicích.

V jižních Čechách se nebe rozsvítí v celé řadě měst, mezi nimi ve Vimperku, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Soběslavi, Třeboni, Milevsku, Nové Bystřici, Husinci, Římově nebo v Suchdole nad Lužnicí.

Na Vysočině se na ohňostroj můžete těšit například v Telči, Třebíči, Chotěboři, Žďáru nad Sázavou, Velkém Meziříčí, Černovicích, Počátkách, Černovicích, Stařeči, Jaroměřicích nad Rokytnou nebo Lukách nad Jihlavou.

Konec stresu na Silvestra pro vašeho čtyřnohého miláčka

Konec stresu na Silvestra pro vašeho čtyřnohého miláčka

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné.

5.  10.  2019 |
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že letos už je sezóna hub za námi? Pak budete překvapeni. Z některých lokalit nosí houbaři domů stále plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké. Mrkněte se v galerii nejen na poslední úlovky z října 2019.

17.  10.  2019 |
Minimalistická výzva na vlastní kůži: Za měsíc jsem vyhodila 465 věcí. Jak to šlo?

Minimalistická výzva na vlastní kůži: Za měsí…

Máte pocit, že váš domov přetéká věcmi? Seberte odvahu a začněte vyhazovat. Tak jako já. Žiju se svou rodinou na padesáti metrech čtverečních a v jednu chvíli jsem si řekla dost. Jak mi šlo zbavit se osobních pokladů a co bylo nejtěžší?

6.  10.  2019 |
Poslední sklizeň rajčat: I zelené plody můžete zpracovat

Poslední sklizeň rajčat: I zelené plody můžet…

Začínající podzim s sebou přináší sklizeň plodové zeleniny. Rajčata zrají, ale ne všechna stihnou dozrát venku – co s nimi? Nevěšte hlavu, není třeba je vyhazovat. Nazmar nemusí přijít nic z toho, co jste vypěstovali.

1.  10.  2019 |
Kana bez zazimování uhyne, postarejte se o ni!

Kana bez zazimování uhyne, postarejte se o ni…

Jak přezimovat kanu neboli dosnu? Není to nic složitého, hlízy vyjměte ze země, jen pozor, hlínu z nich neoklepávejte. Pokud jste kanu pěstovali v květináči, nemusíte ji z hlíny vyndavat, jen ji i s květináčem dejte dovnitř na studené místo. Jakou potřebuje teplotu?

9.  10.  2019 |