vytisknout velikost písma Nové vertikutátory Fieldmann povýší váš trávník na anglický

Filozofie Čechů v přístupu k trávníkům se mění. Zahradní tráva už není jen směsí sedmikrásek, pampelišek či jetele, kterou je třeba akorát posekat, případně jí nakrmit králíky.
Nové vertikutátory Fieldmann povýší váš trávník na anglický

Trávníky jsme začali pěstovat a povýšili je tak na okrasný prvek našich zahrad. Aby byl trávník zdravý, a tím pádem i krásně zelený a hustý, je třeba pravidelně provádět vertikutaci, například s pomocí nových vertikutátorů české značky Fieldmann.

Vertikutace, čili vertikální prořezání trávníku, je jednou ze základních regeneračních metod. Elektrické vertikutátory Fieldmann mají standardně dva válce - vertikutační s noži a druhý provzdušňovací s pružinami. Prořezáním pomocí válce s noži oddělíme vodorovné odnože, povrch zkypříme a v trávníku vytvoříme úzké drážky pro snazší pronikání vzduchu, živin a, vláhy ke kořenům. Podpoříme tak růst kořenového systému, omlazení a zahuštění trávníku.

Klepněte pro větší obrázek

Čím je trávník hustší, tím je vertikutace potřebnější. Před vertikutací nezapomeňte trávník posekat, po ní je pak vhodné dosít holá místa a trávník pohnojit. Protože při prořezání dochází k odhalení kořínků trávy, je dobré vertikutaci provádět v době, kdy teplota půdy dosáhne alespoň 10 °C. Druhý válec s pružinami efektivně odstraní travní plsť, která vzniká z posekané trávy a mulčováním. Výměna válců je velice snadná.

Na jaře s novým pomocníkem

Na plánovanou jarní vertikutaci si můžete pořídit novinky značky Fieldmann: Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 2003-E pro středně velké trávníky (cca 600 m2) nebo Fieldmann FZV 4005-E, který zvládne trávníky o rozloze až 1000 m2. Vertikutátor Fieldmann FZV 2003-E je vybaven elektromotorem s příkonem 1500 W a nabízí šířku záběru 320 mm. Na vertikutačním válci najdete 20 nožů, na provzdušňovacím 16 pružin. Nastavení pracovní hloubky se provádí jednou páčkou - v závislosti na opotřebení nožů či pružin volíte ze čtyř pozic v rozmezí -12 až +4 cm. Součástí je 40litrový látkový koš. Doporučená cena je 2290 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4005-E je díky příkonu elektromotoru 1 500 W a pracovnímu záběru 38 cm ideální pro nasazení na trávnících o rozloze až 1000 m2. Součástí vertikutátoru jsou rovněž dva válce, a to vertikutační s 20 noži a provzdušňovací s 22 pružinami. Nastavení pracovní hloubky je možné v rozsahu 12 mm až +5, a to plynule. Objem sběrného koše je 50 l, madlo je výškově nastavitelné. Doporučená cena 3299 Kč, v prodeji v síti partnerů značky.

Více na www.fieldmann.cz.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné.

5.  10.  2019 |
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že letos už houby možná vůbec neporostou? Pak budete překvapeni. V posledních dnech z některých lokalit konečně nosí houbaři domů plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké. Mrkněte se v galerii nejen na poslední úlovky ze srpna 2019.

16.  8.  2019 |
Poslední sklizeň rajčat: I zelené plody můžete zpracovat

Poslední sklizeň rajčat: I zelené plody můžet…

Začínající podzim s sebou přináší sklizeň plodové zeleniny. Rajčata zrají, ale ne všechna stihnou dozrát venku – co s nimi? Nevěšte hlavu, není třeba je vyhazovat. Nazmar nemusí přijít nic z toho, co jste vypěstovali.

1.  10.  2019 |
Minimalismus v bytě: Základní pravidla, jak vytvořit tento styl

Minimalismus v bytě: Základní pravidla, jak v…

Zamyslete se nad tím, co skutečně potřebujete, a vše ostatní z bytu postupně odstraňte. Nekupujte zbytečnosti, raději si našetřete a pořiďte kvalitní kousky. Uvidíte, jak váš domov prokoukne.

29.  9.  2019 |
Minimalistická výzva na vlastní kůži: Za měsíc jsem vyhodila 465 věcí. Jak to šlo?

Minimalistická výzva na vlastní kůži: Za měsí…

Máte pocit, že váš domov přetéká věcmi? Seberte odvahu a začněte vyhazovat. Tak jako já. Žiju se svou rodinou na padesáti metrech čtverečních a v jednu chvíli jsem si řekla dost. Jak mi šlo zbavit se osobních pokladů a co bylo nejtěžší?

6.  10.  2019 |