vytisknout velikost písma Nové vertikutátory Fieldmann povýší váš trávník na anglický

Filozofie Čechů v přístupu k trávníkům se mění. Zahradní tráva už není jen směsí sedmikrásek, pampelišek či jetele, kterou je třeba akorát posekat, případně jí nakrmit králíky.
Nové vertikutátory Fieldmann povýší váš trávník na anglický

Trávníky jsme začali pěstovat a povýšili je tak na okrasný prvek našich zahrad. Aby byl trávník zdravý, a tím pádem i krásně zelený a hustý, je třeba pravidelně provádět vertikutaci, například s pomocí nových vertikutátorů české značky Fieldmann.

Vertikutace, čili vertikální prořezání trávníku, je jednou ze základních regeneračních metod. Elektrické vertikutátory Fieldmann mají standardně dva válce - vertikutační s noži a druhý provzdušňovací s pružinami. Prořezáním pomocí válce s noži oddělíme vodorovné odnože, povrch zkypříme a v trávníku vytvoříme úzké drážky pro snazší pronikání vzduchu, živin a, vláhy ke kořenům. Podpoříme tak růst kořenového systému, omlazení a zahuštění trávníku.

Klepněte pro větší obrázek

Čím je trávník hustší, tím je vertikutace potřebnější. Před vertikutací nezapomeňte trávník posekat, po ní je pak vhodné dosít holá místa a trávník pohnojit. Protože při prořezání dochází k odhalení kořínků trávy, je dobré vertikutaci provádět v době, kdy teplota půdy dosáhne alespoň 10 °C. Druhý válec s pružinami efektivně odstraní travní plsť, která vzniká z posekané trávy a mulčováním. Výměna válců je velice snadná.

Na jaře s novým pomocníkem

Na plánovanou jarní vertikutaci si můžete pořídit novinky značky Fieldmann: Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 2003-E pro středně velké trávníky (cca 600 m2) nebo Fieldmann FZV 4005-E, který zvládne trávníky o rozloze až 1000 m2. Vertikutátor Fieldmann FZV 2003-E je vybaven elektromotorem s příkonem 1500 W a nabízí šířku záběru 320 mm. Na vertikutačním válci najdete 20 nožů, na provzdušňovacím 16 pružin. Nastavení pracovní hloubky se provádí jednou páčkou - v závislosti na opotřebení nožů či pružin volíte ze čtyř pozic v rozmezí -12 až +4 cm. Součástí je 40litrový látkový koš. Doporučená cena je 2290 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 4005-E je díky příkonu elektromotoru 1 500 W a pracovnímu záběru 38 cm ideální pro nasazení na trávnících o rozloze až 1000 m2. Součástí vertikutátoru jsou rovněž dva válce, a to vertikutační s 20 noži a provzdušňovací s 22 pružinami. Nastavení pracovní hloubky je možné v rozsahu 12 mm až +5, a to plynule. Objem sběrného koše je 50 l, madlo je výškově nastavitelné. Doporučená cena 3299 Kč, v prodeji v síti partnerů značky.

Více na www.fieldmann.cz.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petunie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

30.  4.  2019 |
Vyrobte si sirup ze smrkových výhonků, vyléčí kašel i rýmu

Vyrobte si sirup ze smrkových výhonků, vyléčí…

Usnadňuje vykašlávání, rozpouští hleny, uvolňuje dýchací cesty. Lehce nahradí všechny ty drahé přípravky z lékáren. Doma si ho můžete připravit i vy. Přinášíme vám recept na smrkový sirup, který není vůbec složitý.

21.  5.  2019 |
Mandevila: Pěstování od A do Z

Mandevila: Pěstování od A do Z

Každou sezonu se v sortimentu balkonovek objevuje mnoho novinek. Některé jsou brzy zapomenuty, jiné si získají oblibu – k takovým patří mandevila, jejíž nároky vám přiblížíme. Pokud se vám zalíbí, na jaře můžete zahájit její pěstování.

14.  5.  2019 |
Jak na svilušky, aby vám nezničily všechny rostliny na zahradě i doma

Jak na svilušky, aby vám nezničily všechny ro…

Velmi rychle se množí a při přemnožení způsobují značné škody a úhyn rostlin. Tihle roztoči jsou sice miniaturní, přesto umí zahrádkáře pořádně potrápit. A nejen ty. S oblibou totiž devastují i pokojové rostliny. Poradíme vám proto, jak se svilušek zbavit.

11.  5.  2019 |
Vistárie: Popínavá krása, která vyrazí dech. Jak ji pěstovat?

Vistárie: Popínavá krása, která vyrazí dech. …

Až půlmetrové hrozny bílých, fialových či růžových květů, z nichž zrak přechází. Takové jsou vistárie, které patří k nejkrásnějším popínavým rostlinám.

5.  5.  2019 |