vytisknout velikost písma Než podzim zavolá

Ještě jste se nezbavily všeho písku z dovolené – a za chvíli budete s dětmi nakupovat školní potřeby. Připravte se s námi na nadcházející sezónu. V klidu a s předstihem. Na co je právě teď ideální čas?
Než podzim zavolá

Revize šatníku

Váš starý trenčkot už má své nejlepší časy za sebou a děti se přes léto zase vytáhly? Právě teď je ta nejlepší chvíle s tím něco udělat. Podrobte kritice podzimní a zimní výbavu celé rodiny. Zaměřte se především na stav bot, svrchníků a u dětí i školních batohů. Nákup nových kousků neodkládejte na poslední chvíli, mohl by se zbytečně prodražit! V aktuálních výprodejích totiž kromě lehounkých šatů můžete sehnat třeba i zimní kabát zlevněný na polovic. Ušetříte a chladná rána vás nezaskočí.

Klepněte pro větší obrázek

Revize domácnosti

Sluneční paprsky nás ještě dokáží pořádně spálit, ale podzim už je cítit ve vzduchu. Vyplatí se projít celý dům a ověřit, že je na něj připravený. Těsní vaše okna dostatečně? Je tepelné čerpadlo funkční? A co vaše vchodové dveře? Víte, že i jimi může unikat velké množství tepla? Zvažte jejich výměnu ještě před příchodem chladnějších měsíců. Nejlepší tepelněizolační vlastnosti mají dveře z hliníku. Jsou odolnější než dřevo, a navíc nabízí nepřekonatelné designové možnosti. Dopřejte podzimní lifting nejen šatníku, ale i vašemu domovu a ušetřete za vytápění.

Klepněte pro větší obrázek

Revize zahrady

S koncem léta je na zahradě ještě spousta práce. Ukliďte sklep a připravte jej na podzimní sklizeň ovoce a zeleniny. Pokud chcete založit nový trávník, je ideální doba pro výsev. Ten stávající pořádně pohnojte. Zastřihněte všechny živé ploty, u stromů zlikvidujte větve, listy i plody, které jsou suché nebo napadené škůdci a plísní. Vysaďte nové jahody.

Klepněte pro větší obrázek

Užijte si zbytek léta ve všech jeho barvách a nesmutněte z jeho konce. Babí léto je přece jedním z nejkrásnějších období roku!

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že letos už houby možná vůbec neporostou? Pak budete překvapeni. V posledních dnech z některých lokalit konečně nosí houbaři domů plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké. Mrkněte se v galerii nejen na poslední úlovky ze srpna 2019.

16.  8.  2019 |
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  8.  2019 |
Vypěstujte si vlastní houby na zahradě. Pořiďte si sadbu hřibů či křemenáčů

Vypěstujte si vlastní houby na zahradě. Pořiď…

Domácí úroda má tu výhodu, že není závislá na počasí. Podmínky vhodné pro růst hub totiž můžete snadno simulovat. Nejčastěji se pěstují žampiony a hlíva ústřičná. Pokud máte pár vzrostlých stromů, můžete koupit sadbu hřibovitých hub, která se prodává v práškové variantě či jako suspenze s živými zárodky.

15.  9.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |
Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování. Za pár korun, bez chemie

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování.…

Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.

26.  8.  2019 |