vytisknout velikost písma Než podzim zavolá

Ještě jste se nezbavily všeho písku z dovolené – a za chvíli budete s dětmi nakupovat školní potřeby. Připravte se s námi na nadcházející sezónu. V klidu a s předstihem. Na co je právě teď ideální čas?
Než podzim zavolá

Revize šatníku

Váš starý trenčkot už má své nejlepší časy za sebou a děti se přes léto zase vytáhly? Právě teď je ta nejlepší chvíle s tím něco udělat. Podrobte kritice podzimní a zimní výbavu celé rodiny. Zaměřte se především na stav bot, svrchníků a u dětí i školních batohů. Nákup nových kousků neodkládejte na poslední chvíli, mohl by se zbytečně prodražit! V aktuálních výprodejích totiž kromě lehounkých šatů můžete sehnat třeba i zimní kabát zlevněný na polovic. Ušetříte a chladná rána vás nezaskočí.

Klepněte pro větší obrázek

Revize domácnosti

Sluneční paprsky nás ještě dokáží pořádně spálit, ale podzim už je cítit ve vzduchu. Vyplatí se projít celý dům a ověřit, že je na něj připravený. Těsní vaše okna dostatečně? Je tepelné čerpadlo funkční? A co vaše vchodové dveře? Víte, že i jimi může unikat velké množství tepla? Zvažte jejich výměnu ještě před příchodem chladnějších měsíců. Nejlepší tepelněizolační vlastnosti mají dveře z hliníku. Jsou odolnější než dřevo, a navíc nabízí nepřekonatelné designové možnosti. Dopřejte podzimní lifting nejen šatníku, ale i vašemu domovu a ušetřete za vytápění.

Klepněte pro větší obrázek

Revize zahrady

S koncem léta je na zahradě ještě spousta práce. Ukliďte sklep a připravte jej na podzimní sklizeň ovoce a zeleniny. Pokud chcete založit nový trávník, je ideální doba pro výsev. Ten stávající pořádně pohnojte. Zastřihněte všechny živé ploty, u stromů zlikvidujte větve, listy i plody, které jsou suché nebo napadené škůdci a plísní. Vysaďte nové jahody.

Klepněte pro větší obrázek

Užijte si zbytek léta ve všech jeho barvách a nesmutněte z jeho konce. Babí léto je přece jedním z nejkrásnějších období roku!

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

7.  12.  2019 |
Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte si ho za pár korun!

Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte…

Je tu první adventní neděle a s ní i čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Pokud ho ještě nemáte, nepanikařte. Vyrobit si ho můžete i rychle a levně, jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek.

26.  11.  2019 |
Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly, a co vlastně symbolizují?

Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly,…

Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.

2.  12.  2019 |
Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na stromeček ze škrobu a jedlé sody

Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na strom…

Hmota, které se říká studený porcelán, je lehká, tvárná, skvěle vypadá, a co je nejdůležitější, připravíte ji doma za pár korun. Vyzkoušejte to! Vyrobte si z ní třeba nové vánoční ozdoby. Našli jsme pro vás návod na jejich výrobu.

27.  11.  2019 |
Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční i netradiční

Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční…

Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si vyrobit vlastní. Ať už se rozhodnete pro klasický věnec nebo nějaký netradiční, většinu materiálu máte k dispozici doma, na zahradě nebo v přírodě. Přinášíme vám podrobný návod plus galerii krásných věnců pro inspiraci.

28.  11.  2019 |