vytisknout velikost písma Než podzim zavolá

Ještě jste se nezbavily všeho písku z dovolené – a za chvíli budete s dětmi nakupovat školní potřeby. Připravte se s námi na nadcházející sezónu. V klidu a s předstihem. Na co je právě teď ideální čas?
Než podzim zavolá

Revize šatníku

Váš starý trenčkot už má své nejlepší časy za sebou a děti se přes léto zase vytáhly? Právě teď je ta nejlepší chvíle s tím něco udělat. Podrobte kritice podzimní a zimní výbavu celé rodiny. Zaměřte se především na stav bot, svrchníků a u dětí i školních batohů. Nákup nových kousků neodkládejte na poslední chvíli, mohl by se zbytečně prodražit! V aktuálních výprodejích totiž kromě lehounkých šatů můžete sehnat třeba i zimní kabát zlevněný na polovic. Ušetříte a chladná rána vás nezaskočí.

Klepněte pro větší obrázek

Revize domácnosti

Sluneční paprsky nás ještě dokáží pořádně spálit, ale podzim už je cítit ve vzduchu. Vyplatí se projít celý dům a ověřit, že je na něj připravený. Těsní vaše okna dostatečně? Je tepelné čerpadlo funkční? A co vaše vchodové dveře? Víte, že i jimi může unikat velké množství tepla? Zvažte jejich výměnu ještě před příchodem chladnějších měsíců. Nejlepší tepelněizolační vlastnosti mají dveře z hliníku. Jsou odolnější než dřevo, a navíc nabízí nepřekonatelné designové možnosti. Dopřejte podzimní lifting nejen šatníku, ale i vašemu domovu a ušetřete za vytápění.

Klepněte pro větší obrázek

Revize zahrady

S koncem léta je na zahradě ještě spousta práce. Ukliďte sklep a připravte jej na podzimní sklizeň ovoce a zeleniny. Pokud chcete založit nový trávník, je ideální doba pro výsev. Ten stávající pořádně pohnojte. Zastřihněte všechny živé ploty, u stromů zlikvidujte větve, listy i plody, které jsou suché nebo napadené škůdci a plísní. Vysaďte nové jahody.

Klepněte pro větší obrázek

Užijte si zbytek léta ve všech jeho barvách a nesmutněte z jeho konce. Babí léto je přece jedním z nejkrásnějších období roku!

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásně rozrostly

Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásn…

Pelargonie si můžete vypěstovat i ze semínek. Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů mohou zdobit vaše okna a balkony, když si je sami vypěstujete. Právě teď v půlce ledna je ten pravý čas.

15.  1.  2020 |
Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 40 modelů si vybere každý

Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 4…

Chcete oživit domácnost, a tak uvažujete třeba o nákupu jídelních židlí? Než využijete široké nabídky obchodů, zamyslete se, jaké židle vlastně domů potřebujete. Inspiraci najdete v galerii v úvodu článku.

17.  1.  2020 |
Závěsné vychytávky nejen do malé kuchyně: Jaké se dají sehnat a za kolik

Závěsné vychytávky nejen do malé kuchyně: Jak…

Máte pocit, že ve vaší kuchyni vládne chaos a stále něco hledáte? Řešením jsou závěsné systémy, díky kterým budete mít vše srovnané a stále po ruce. Našli jsme pro vás třicet nejzajímavějších výrobků. Prohlédněte si je v galerii a vyberte si ty, bez kterých se neobejdete.

17.  9.  2019 |
Jak si doma vypěstovat cibuloviny, které vykvetou už za pár týdnů. A bez hlíny!

Jak si doma vypěstovat cibuloviny, které vykv…

Také vám už chybí všechny ty pestré barvy rozkvetlých rostlin, keřů a stromů? Jaro je sice ještě daleko, vy si ale jeho atmosféru můžete doma navodit s předstihem. A nepotřebujete k tomu ani květináč s hlínou. Kvetoucí hyacinty, tulipány, narcisy, modřence a další cibuloviny si můžete doma snadno vypěstovat jen ve vodě. Inspiraci najdete v galerii.

22.  1.  2020 |
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas se v současnosti řadí mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač exotický, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny – na trhu se objevil jen před pár lety, ale rychle si vydobyl své místo na slunci. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i na videu v úvodu článku.

18.  9.  2019 |