Romantické duše potěší růžová. Foto: iStock

Romantické duše potěší růžová. | Foto: iStock

Šedá působí uklidňujícím dojmem, tahle barva se do koupelny skvěle hodí. Foto: iStock

Šedá působí uklidňujícím dojmem, tahle barva se do koupelny skvěle hodí. | Foto: iStock

Nebojte se zelené, budete si připadat jako v přírodě. Foto: iStock

Nebojte se zelené, budete si připadat jako v přírodě. | Foto: iStock

Elegantní koupelna. Foto: iStock

Elegantní koupelna. | Foto: iStock

Jemně fialová je barva, která se hodí k romanticky laděné koupelně. Foto: iStock

Jemně fialová je barva, která se hodí k romanticky laděné koupelně. | Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. | Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. | Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. | Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. Foto: iStock

Malým koupelnám  barvy sluší. | Foto: iStock

Šedá působí uklidňujícím dojmem, tahle barva se do koupelny skvěle hodí. Foto: iStock
Nebojte se zelené, budete si připadat jako v přírodě. Foto: iStock
Elegantní koupelna. Foto: iStock
Jemně fialová je barva, která se hodí k romanticky laděné koupelně. Foto: iStock
9
Fotogalerie

Nejlepší barvy pro malé koupelny, když vás už nudí bílá

Jedno pravidlo radí, aby malé místnosti byly zářivě bílé. Tahle barva totiž způsobuje, že malé prostory, jako jsou třeba koupelny a toalety, vypadají mnohem větší. Někdy je ale nejlepší způsob, jak malou koupelnu opticky zvětšit, zvýraznit ji tmavými odstíny nebo vyzkoušet zajímavý barevný experiment. Jak na to?

Jemná fialová

Máte-li chuť pustit do koupelny barvy, není nutné malovat celou místnost jednou barvou. Nebojte se namalovat jen jednu stěnu, třeba tu, na níž je umyvadlo. Koupelna získá romantický nádech, zejména když ji dozdobíte dalšími doplňky.

Pokračování 2 / 17

Světle šedá

Novou tvář dáte koupelně za víkend, vždyť malá místnost znamená, že malování zvládnete za pár hodin. Šedá působí uklidňujícím dojmem, vzor zase znamená, že nebude působit nudně.

Pokračování 3 / 17

Tmavě zelená

V malé koupelně často není prostor na výrazné designové doplňky. Jediným způsobem tak často bývá použití výrazné barvy. Tady je jasný důkaz, že i tmavě zelená může být skvělý nápad.

Pokračování 4 / 17

Barva červeného vína

Designová koupelna, na které se návrháři vyřádili, kombinace luxusu a funky stylu může být pro někoho moc, pro milovníky designu však může být tím pravým. Ústředním bodem koupelny jsou skříňky v barvě červeného vína, které zvýrazňuje zlatá barva na zdi. 

Pokračování 5 / 17

Galerie v koupelně

Jestli se vám bílé zdi líbí, klidně je nechte. Aby ale působily živě, nebojte se pověsit si obrazy i v koupelně. Proč byste se při koupání nemohli kochat pohledy na krásná umělecká díla? Jen pozor, v koupelně je vlhko, volte tedy materiály, které tolik nepodléhají zkáze.

Pokračování 6 / 17

Jemně zelená

Mix zelené barvy v téhle koupelně způsobí, že se každé ráno cítíte jako na svěží jarní louce. 

Pokračování 7 / 17

Růžově romantická

Jste-li romantická duše, nebojte se projevit. Jemná růžová barva vám bude sedět a tady je důkaz, že se v koupelně skvěle ujme.

Pokračování 8 / 17

Barva lilku

Ať už máte koupelnu v boho stylu nebo nějakou tradičnější, tmavá, téměř černo fialová barva lilku jí dodá unikátní styl. Doplněním bílé a zlaté vznikne téměř viktoriánský interiér. 

Pokračování 9 / 17

Křídově bílá

Pokud chcete použít neutrální odstín, ale chcete zdi okořenit texturou, použijte speciální povrchovou úpravu. Pak postačí křídově bílá barva. V této koupelně se interiérová designérka rozhodla pro barvu podobnou jílu, kterou doplňuje drsný beton i moderní skleněné akcenty.

Pokračování 10 / 17

Mandarinková

Skříňky natřené mandarinkovým odstínem působí velmi živě. Barva je sladěná s přírodním kamenem a dlaždicemi, takže vysloveně nekřičí. Pokud tedy chcete do koupelny vnést výrazný barevný prvek, vždy myslete na důkladné sladění se zbytkem barev.

Pokračování 11 / 17

Klasicky modrá

Také milujete klasický odstín modré? Hodí se i do koupelny, dodává prostoru bohatost a styl. Aby nepůsobila příliš tmavě, je ve vysokém lesku, a tak stěny odráží světlo, které na ně dopadá. 

Pokračování 12 / 17

Černý lak

Chcete-li dosáhnout vysoce působivého kontrastu, natřete ozdobné lišty černým lakem ve vysokém lesku. Pokud takovou koupelnu doplníte barevným kovem, třeba zlatým rámem na zrcadle, získáte nepřekonatelně elegantní prostor.

Pokračování 13 / 17

Nebesky modrá

S nebesky modrou neuděláte chybu, zvláště v malé koupelně. Když ji doplníte černými akcenty a zajímavými podlahovými dlaždicemi, nudit se rozhodně nebudete. 

Pokračování 14 / 17

Krémová 

Krémová šedobílá barva je taková jemná alternativa pro ty, kteří nechtějí klasickou bílou, ale ani se nechtějí pouštět do žádných experimentů. Pěkně se hodí k výraznému koberci s geometrickými vzory a zeleně natřeným okenním rámům.

Pokračování 15 / 17

Tmavě šedá

V této malé koupelně proměnila interiérová designérka rustikální zelenou komodu na umyvadlo, které doplnila leštěnou deskou z přírodního kamene. Nejzajímavější je ovšem tmavě šedý nátěr, který doplňují a rozjasňují zlatá svítidla. 

Pokračování 16 / 17

Kombinace růžové a námořnické modři

Pokud máte rádi romantickou sladkost růžové, ale chcete také něco, co působí trochu odvážněji – kombinujte. Kouřově růžové zdi a dveře v námořnické modré barvě vytvoří nepřekonatelný interiér.

Pokračování 17 / 17

Čokoládově hnědá

Malované stěny v barvě mokka skvěle doplňuje svítidlo a žaluzie v přírodních odstínech. Ačkoliv interiér působí tmavě, má uklidňující atmosféru. Do místnosti bez oken už je ale tato hnědá moc tmavá.  

Doporučujeme

Články odjinud