Na Štědrý den jsme vás vyzvali, abyste se ve fotogalerii pochlubili svými vánočními stromky a hlasováním rozhodli, který z nich je nejkrásnější. Dnes vám představujeme dvacítku těch, které získaly nejvíce hlasů.
Zdroj: CC BY-SA 3.0 Wikipedie
Nepropásněte krátkou dobu, kdy kvete šeřík, a nasbírejte si jeho vonné květy. Poradíme vám, jak je uchovat a pochutnat si na nich: Připravte si šeříkový sirup nebo léčivý šeříkový čaj. Sirup využijete i při přípravě sladkých dobrot.
Milujete oheň, dobrou zábavu, společnost lidí a opečené buřty? Vypravte se na pálení čarodějnic. Zjistili jsme pro vás, kde se 30. dubna 2023 rozhoří ty největší ohně a na co všechno se můžete těšit. Na řadě míst nebudou chybět koncerty a program pro děti.
K Velikonocům neodmyslitelně patří zdobení vajíček. Pokud vás ale už omrzely obyčejné barvy, obtisky i barvení v cibulových slupkách, buďte kreativní a vyzkoušejte tuhle originální metodu.
Pokojové rostliny nemusí jen stát na parapetu, stole či komodě. Dejte jim křídla a nechte je „létat“! Nebudou tak zabírat prostor kolem vás, ale naopak dodají vašemu obydlí šmrnc a vertikální členění. Ty nejzajímavější nápady, které jsme vybrali na Pinterestu, najdete v naší galerii.
Růže z Jericha patří mezi tradiční vánoční rostliny. Víte ale proč? A tušíte, o který druh rostliny se ve skutečnosti jedná? Její historie, vycházející z křesťanské symboliky, je zajímavá stejně jako netradiční způsob jejího pěstování, s nímž vás seznámíme. Poradíme vám, jak si růži z Jericha udržet, kde ji koupit a s jakou cenou počítat.
Jak na DIY adventní kalendář, který může přinést dárečky pro děti i dospělé, ale navíc poslouží jako krásná adventní dekorace vašeho domova? Poradíme vám, jak takový kalendář snadno vytvořit v 5 krocích, přičemž hlavní roli obstará vánoční hvězda neboli poinsettie.
Se zkracujícími se dny a deštivým počasím vypadá podzimní zahrada po slunečném létě smutně. Jiskru jí spolehlivě dodají rostliny, které svou barevností upoutají na první pohled. Vybrali jsem pro vás 10 druhů, které by ve vaší výsadbě neměly chybět! Tyto podzimní rostliny navíc ozdobí nejen zahradu, ale i venkovní květináče nebo truhlíky.
Čerstvé bylinky dodají pokrmům aroma a dochutí je. Využijete je do polévek, omáček, pomazánek i k masu. Jak ale bylinky uchovat i na zimu? Klasikou je sušení, my vám dnes ale vysvětlíme, proč a jak se pustit do zamrazení bylinek. V jídle pak budou vypadat i chutnat jako čerstvé!
Usnadňuje vykašlávání, rozpouští hleny, uvolňuje dýchací cesty. Lehce nahradí všechny ty drahé přípravky z lékáren. Doma si ho můžete připravit i vy. Přinášíme vám recept na smrkový sirup, který není vůbec složitý.
Vybíráte stromek už měsíc před Štědrým dnem, abyste měli jistotu, že bude krásně rostlý, hustý, s rovným kmenem a rovnoměrně rozloženými větvemi? Pak vás nejspíš při listování naší galerií bude jímat hrůza. Podívejte se na ty nejšílenější vánoční stromečky z celého světa.
Už se nemůžete dočkat, až s blízkými zasednete k nádherně prostřené štědrovečerní tabuli? Připravte letos strávníkům milé překvapení. Každého může na talíři čekat látkový ubrousek složený do tvaru vánočního stromku. Přinášíme vám podrobný návod, jak na to.
Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojená stará tradice. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá. Barborky ale prý umí předpovědět i váš šťastný měsíc. Co dělat, aby vykvetly? A jak si poradit, pokud na ně 4. prosince zapomenete?
Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.
Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?
Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?
Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?
Jak nejlépe zpracovat zralé hrušky, které jsou sladké a šťavnaté, a stejně tak i hrušky mírně přezrálé, jež spadly z hrušně a jsou otlačené, případně i rozmáčknuté? Nejlepším řešením jsou hrušková povidla bez míchání: na přípravu nejsou nijak náročná.