vytisknout velikost písma Návod na výrobu tinktur z bylinek plus dávkování a rady, jak je použít

Tinktura je výluh z bylin, který se získá delším macerováním rostlin ve vysokoprocentním alkoholu. Jejich používání je pohodlné a výroba snadná. Vyzkoušejte si je vyrobit sami, máme pro vás jednoduchý návod.

Tinktury mají dlouhou historii, bylinkáři je vyráběli již ve středověku. Na rozdíl od jiných bylinných přípravků je totiž přípravek na bázi alkoholu stálý, snadno se užívá, dlouho vydrží (minimálně tři roky) a do alkoholu přechází velké množství účinných látek. Tinktury jsou silnější než čaje, odvary i masti, proto je třeba s nimi zacházet opatrně a hlídat doporučené dávkování.

Jak si uchovat krásnou vůni levandule: 5 super receptů na levandulový olej, peeling i tinkturu

Jak si uchovat krásnou vůni levandule: 5 super receptů na levandulový olej, peeling i tinkturu

Používejte kvalitní suroviny

Výroba tinktury není složitá. Stejně jako v jiných případech však kvalita výsledného produktu závisí na kvalitě použitých ingrediencí. Bylinky, které budete macerovat si tedy nasbírejte sami v čisté přírodě, vypěstujte si je bez použití chemie či pořiďte z prověřeného zdroje. Louhujte je pouze v kvalitním alkoholu bez příměsí a příchutí. Můžete koupit líh v lékárně, stejně ale poslouží i vodka, která vyjde nakonec levněji.

Bylinky volte podle potíží, které vás trápí. Tinkturu můžete používat jako prevenci nachlazení, podporu metabolismu, antioxidanty, přípravek podporující krásu, ale i jako podporu léčby vážnějších nemocí, například cukrovky či nádorů.

Síla modřínu v jedné sklenici. Recepty na domácí sirup, med, tinkturu či chuťovku z výhonků

Síla modřínu v jedné sklenici. Recepty na domácí sirup, med, tinkturu či chuťovku z výhonků

Louhujte alespoň 21 dní

Nejprve najděte vhodnou rostlinu. Jeden díl nařezaných částí rostlin či pupenů zalijte pěti díly nejméně čtyřicetiprocentního alkoholu. Platí, že čím tvrdší je část byliny, ze které chcete tinkturu dělat, tím víc procent by měl alkohol mít. Na kořeny či kůru se nebojte použít osmdesátiprocentní alkohol. Rostliny musí být zcela ponořené, láhev uzavřená. Láhev chraňte před světlem, ale měla by být v teple. Rostliny se louhují minimálně 21 dní, ale doba může být klidně delší. Jednou za čas je třeba roztok protřepat. Pokud potřebujete výrobu tinktury zrychlit, postavte láhev k topení. Teplota by neměla překročit 40 stupňů.

Lichořeřišnice je krásná i léčivá. Dejte si ji na chleba či vyrobte tinkturu

Lichořeřišnice je krásná i léčivá. Dejte si ji na chleba či vyrobte tinkturu

Rostliny volte raději čerstvé, ovšem tinkturu je možné vyrobit i ze sušených, v tom případě budete potřebovat asi dvě třetiny množství. Pro přípravu tinktury rostliny na jemno nařezejte keramickým nožem, kov může snížit koncentraci účinných látek.

Po uplynutí doby výluh přefiltrujte, slijte do tmavé láhve, dobře uzavřete a skladujte na chladném místě. Aby ani kapka nepřišla na zmar, můžete zbytky rostlin vymačkat french pressem či aeropressem.

Jak vyrobit jitrocelovou mast: Hojivý zázrak jen ze dvou ingrediencí

Jak vyrobit jitrocelovou mast: Hojivý zázrak jen ze dvou ingrediencí

Pozor na dávkování

Obvykle se bylinné tinktury užívají v množství 25 kapek třikrát denně. Přesnější dávkování si může spočítat každý sám – na kilo váhy počítejte jednu kapku, výsledek rozdělte na tři denní dávky. Žena o váze 60 kilo tak bude užívat třikrát denně 20 kapek, zatímco devadesátikilový muž bude mít 30 kapek v jedné dávce. Tinkturu užívejte tři týdny a poté si dopřejte týden pauzu, celý cyklus zopakujte třikrát.

Jak použít kořen pampelišky: Uvařte si z něj čaj, kávu nebo připravte tinkturu

Jak použít kořen pampelišky: Uvařte si z něj čaj, kávu nebo připravte tinkturu

Tinkturu neužívejte v přímé kombinaci s léky, jejich účinky se mohou lišit. Vždy si mezi jednotlivými přípravky dejte aspoň hodinovou pauzu, lepší je užití tinktury v kombinaci s léky konzultovat s lékařem či lékárníkem.

Chcete-li tinkturu podávat dětem či těhotným, a tedy ji potřebujete zbavit alkoholu, nakapejte ji do teplého čaje či horké vody, alkohol se odpaří.

Sedmikráska chudobka je plná vitamínů. Drobný kvítek vyléčí kašel i poraněnou kůži

Sedmikráska chudobka je plná vitamínů. Drobný kvítek vyléčí kašel i poraněnou kůži

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v paneláku

Inspirujte se! Úžasné rekonstrukce bytů v pan…

Napadlo by vás, že tyhle fotky pocházejí z bytů v panelových domech? Nás tedy vůbec. Je vidět, že šikovnou rekonstrukcí lze ze standardizovaných bytů získat moderní domov, který bude vyhovovat potřebám svých obyvatel. Prohlédněte si v galerii v úvodu článku zdařilé rekonstrukce panelových bytů.

19.  9.  2021 |
Lucie Kořistová
Interiér roku
Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy rostou?

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy…

Je to k vzteku, když slyšíte, jak rostou houby, a pak se vrátíte z lesa s prázdnou. Kam vyrazit?

5.  9.  2021 |
Markéta Žídková
Houby
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

20.  9.  2021 |
Lucie Kořistová
Domácnost