vytisknout velikost písma Na prodej je dům Elizabeth Taylor: Takto vypadá místo, kde žila filmová Kleopatra

Herecká ikona Elizabeth Taylor zemřela v roce 2011 ve věku 79 let. Na prodej je nyní její bývalý dům v Palm Springs v Kalifornii, známý jako Casa Elizabeth. Zajímá vás, v jakém prostředí žila? Prohlédněte si fotky domu, který je k mání za 4,95 milionu dolarů.

Palm Springs, palmová oáza uprostřed pouště

Město Palm Springs leží v údolí Coachella Valley, v pouštní krajině jižní Kalifornie. Jeho název odkazuje na přírodní horký pramen, který objevila v roce 1853 měřičská četa uprostřed palmového háje. Znali ho ale už domorodí indiáni, jejichž kmen po něm nesl název Agua Caliente.

V roce 1886 postavili v Palm Springs první hotel a na přelomu 19. a 20. století bylo město už známým lázeňským letoviskem, do něhož rády jezdily hvězdy zlaté éry Hollywoodu. I dnes má ve městě své sídlo spousta celebrit.

Na návštěvě u slavných: Ubytování ve svém nabízejí Ashton Kutcher s Milou Kunis i Gwyneth Paltrow

Na návštěvě u slavných: Ubytování ve svém nabízejí Ashton Kutcher s Milou Kunis i Gwyneth Paltrow

Casa Elizabeth

Casa Elizabeth stojí na více než půlhektarovém uzavřeném pozemku ve čtvrti Old Las Palmas a nabízí čtyři ložnice a pět koupelen. Nechybí zde bazén, velký obývací pokoj s krbem, prosvětlené velké pokoje, nádherná krytá terasa nebo venkovní posezení.

Pro úplnost dodejme, jaké jsou podmínky, do nichž byl dům koncipován: v této pouštní krajině svítí slunce 354 dní v roce a letní teploty se drží nad 40 stupni Celsia.

 
Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby