vytisknout velikost písma Monstera ovládla interiérové dekorace. Kde koupit ty nejhezčí kousky?

Prořezávaný list monstery je ikonický. Najdete ho na prostírání, povlečení, ale třeba i na sprchovém závěsu. Který předmět si vás získá? Podívejte se na aktuální nabídku obchodů. Najdete ji v galerii v úvodu článku.

Určitě jste si všimli, že na tapetách, obrázcích vídáme poslední dobou pokojovku s velmi výraznými velkými listy. A nejenom jako dekoraci – tato rostlina se objevuje na fotkách každého druhého stylového interiéru. Jmenuje se monstera, je to nádherná tropická rostlina a péče o ni není příliš náročná. Přežívá i v případě, že ji nepřesadíte, nehnojíte, v podstatě jí stačí jen pravidelná zálivka. Když jí ale dopřejete vhodné podmínky, dožije se vysokého věku a řádně zaplní pořádný kus místnosti.

Monstera – ikonická pokojovka, která patří do každého designového bytu

Monstera – ikonická pokojovka, která patří do každého designového bytu

Problém je, že monstera je mírně jedovatá. Všechny části rostliny, tedy ty výrazné, nádherné listy, ale i stonky a květy, jsou toxické pro lidi i domácí zvířata. Dejte pozor zejména v případě, že máte malé děti. Pokud květiny sní větší množství, způsobí pálení v okolí úst, podráždí žaludek a způsobí zažívací problémy.

Místo živé květiny tak můžete do domácnosti pozvat krásu monstery alespoň v podobě dekoru. Prohlédli jsme za vás nabídku obchodů a vybrali ty nejhezčí kousky, které se s motivem monstery dají sehnat. Najdete je v galerii v úvodu článku.

Ideální květiny do dětského pokoje. Na které dát naopak pozor, protože jsou jedovaté?

Ideální květiny do dětského pokoje. Na které dát naopak pozor, protože jsou jedovaté?

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35 krásných nápadů pro inspiraci

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35…

Z chvojí, šišek i listů bobkovišně či větviček... Krásný vánoční věnec můžete vytvořit téměř ze všeho a zvládnete to i za pár korun. Nevíte jak? Našli jsme pro vás ty nejkrásnější a nejzajímavější věnce na dveře pro inspiraci. Který si vyberete vy?

27.  11.  2020 |
Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční i netradiční

Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční…

Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si vyrobit vlastní. Ať už se rozhodnete pro klasický věnec nebo nějaký netradiční, většinu materiálu máte k dispozici doma, na zahradě nebo v přírodě. Přinášíme vám podrobný návod plus galerii krásných věnců pro inspiraci.

25.  11.  2020 |
Nasbírejte si bodláky, mochyni či měsíčnici a vyrobte si krásné podzimní dekorace. Jak na to?

Nasbírejte si bodláky, mochyni či měsíčnici a…

I pozdní podzim nabízí mnoho materiálu, ze kterého můžete vytvořit dekorace do interiéru i exteriéru. Zkuste sytě oranžové lampionky mochyně, modravé bodláky i stříbřitě bílé plody měsíčnice. Prohledali jsme Pinterest a našli dekorace, které i vy můžete vyzkoušet.

20.  11.  2020 |
Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dny

Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dn…

Muškáty neboli pelargonie patří k nejoblíbenějším květinám, které každoročně od května až do října zaplaví okna, balkony i terasy pestrou škálou barev. Aby nám muškáty dělaly radost i několik let za sebou, musíme ale věnovat zvláštní pozornost jejich zazimování.

3.  10.  2020 |
Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte si ho za pár korun!

Adventní věnec tradiční i netradiční. Vyrobte…

Je tu první adventní neděle a s ní i čas zapálit první svíčku na adventním věnci. Pokud ho ještě nemáte, nepanikařte. Vyrobit si ho můžete i rychle a levně, jen z toho, co máte doma. Pro inspiraci pro vás máme více než padesát fotek.

28.  11.  2020 |