vytisknout velikost písma Monstera a 5 dalších lián, které vám doma pomohou vytvořit exotický prales

Máte rádi exotiku a už se nemůžete dočkat, až zase vyrazíte někam na dovolenou? Pořiďte si pár správných rostlin a exotický prales se objeví přímo u vás doma.

Klerodendron neboli blahokeř Thomsonové

Do rodu klerodendronů patří na 400 druhů rostlin, jen zlomek jich však lze pěstovat v domácích podmínkách jako pokojovky. Jednou z oblíbených rostlin, které se bude v bytě dařit, je blahokeř Thomsonové (Clerodendrum thomsoniae). Rostlina potřebuje místo, které je velmi dobře osvětlené, přitom jí ale nesvědčí přímé sluneční paprsky. Má ráda teploty nad 20 stupňů Celsia a dostatek vlhkosti. Půda by měla být pořád vlhká, občas dokonce rostlinu oroste. Během léta můžeme dát klerodendron na zahradu, kde by opět měl být chráněn před přímým sluncem. Přes léto rostlina zesílí.

Zimování blahokeře Thomsonové by mělo probíhat za nižší teploty, ideálně mezi 10 a 15 stupni Celsia. Zálivku je třeba omezit a zalévat jednou za 14 dní. Budete-li mít rostlinu během zimy v obývacím pokoji, pravděpodobně to povede k jejímu vytahování a vysilování, v takovém případě je třeba vytáhlé výhony na jaře seříznout, pak ale rostlina méně pokvete.

TIP NA VIDEO: Jaké rostliny nepotřebují tolik péče? 

Tropická zelenina kiwano: Jak ji nakupovat, jíst a pěstovat

Tropická zelenina kiwano: Jak ji nakupovat, jíst a pěstovat

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby