vytisknout velikost písma Máte rádi industriální styl? Inspirujte se touto zdařilou rekonstrukcí prostorného bytu

Hrubé stěny z tvárnic, pozinkované dveře i žlutá tovární barva se postaraly o industriální vzhled tohoto bytu na Praze 5. Za jeho podobou stojí architekti ze studia Gama Dagmar Nechanická a Marek Povolný, kterého znáte z pořadu Jak se staví sen. Projděte si jejich realizaci na fotkách.

Deset let u bytu není žádné stáří. Jenže tento 112 m² velký byt v Praze Stodůlkách prošel rekonstrukcí, která jeho dispozice změnila bohužel k horšímu. Když se proto na Marka Povolného a Dagmar Nechanickou z Architektonického studia GAMA obrátili noví majitelé, došlo nakonec k naprostému bourání. „Interiér bytu prošel zásadní rekonstrukcí, kdy byla kompletně upravena dispozice původního nevyhovujícího řešení,“ říkají autoři. V bytě tak vznikly nové úložné prostory v podobě šatny a komory i nové dispoziční řešení.

Před a po: Jak se vám líbí rekonstrukce malého panelákového bytu? Projděte si fotky

Před a po: Jak se vám líbí rekonstrukce malého panelákového bytu? Projděte si fotky

Nás však nejvíce zajímá tovární vzhled interiéru. „Nová dispozice byla vystavěna netradičně z betonových tvárnic, jež zůstaly v surovém neomítaném stavu. Lehce industriální nádech doplnily pozinkované dveře bez povrchové úpravy. Původní dřevěné podlahy byly zachovány v maximální míře a doplněny tmavě šedým marmoleem. Ve stejném barevném odstínu jako podlaha jsou i veškeré truhlářské konstrukce v chodbě i kuchyňský ostrůvek, který silně kontrastuje s bílým zbytkem kuchyně,“ říkají autoři. Kromě podlah tak v bytě zůstalo jen původní zlaté umyvadlo. Industriální charakter určil i výběr jasné žluté barvy. Ta se totiž používá jako signální výstražná barva v továrnách a průmyslových provozech.

Projděte si celou realizaci na fotkách v úvodu článku.

Marek Povolný a Dagmar Nechanická tvoří pod hlavičkou Architektonického studia GAMA. Práci Marka Povolného můžete sledovat i v pořadu Jak se staví senPořad Jak se staví sen! najdete každý den od pondělí do neděle v 19.30 na Prima STAR a po 9 hod na Prima LOVE.

Před a po: Inspirujte se moderní a praktickou proměnou malého bytu v činžáku

Před a po: Inspirujte se moderní a praktickou proměnou malého bytu v činžáku

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Myslíte si, že při chovu slepic či kachen nemůžete využít žádné zlepšováky? Prohledali jsme Pinterest a objevili nápady, jak udělat krmítko i pítko za pár minut, jak z pneumatiky vytvořit popeliště či jak vytvořit výběh pro kachny.

19.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
KachnyDrůbežChov slepic
Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, jak ji uspořádat a vylepšit

Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, …

Věděli jste, že můžete mít zelený tunel z dýní, že rajčata lze pěstovat ve výšce a že na vybarvený zeleninový záhon je stejně krásný pohled jako na květiny? Inspirujte se nejlepšími nápady pro zeleninové záhony, které jsme pro vás našli na Pinterestu, a vytvořte si letos ještě krásnější zeleninovou zahradu.

11.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Pěstování zeleninyZeleninová zahrádka
Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov či chatka. Inspirujte se!

Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov č…

Bydlení v maringotce či jiném malém prostoru naučí člověka rozpoznat, co z věcí opravdu potřebuje. Pokochejte se, jak krásně a útulně to může vypadat! Pokud koketujete s myšlenkou minimalismu, vyzkoušejte se třeba jen na pár dní zabydlet v maringotce, abyste zjistili, jestli je to pro vás to pravé.

10.  3.  2023 |
Kateřina Hradová
Maringotka
Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů, které vám zvýší úrodu!

Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů,…

Pěstební sezona ve skleníku už brzy začne, je tedy nejvyšší čas vyladit svůj skleník k dokonalosti! Udělejte si nový pracovní stůl, přidejte police a závěsné systémy, které zvýší množství zeleniny, které ve skleníku vypěstujete. Nezapomeňte na větrání a zalévání, aby se rostlinám dobře dařilo.

4.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Zahrada
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika