Ložnice jako na zámku: DIY tipy, jak na to | Foto: iStock

Foto: iStock

Ložnice jako na zámku: DIY tipy, jak na to

Nádherně zařízená a nazdobená ložnice, která působí romantickým dojmem, to je zámecký styl. Myslíte, že se k vám domů nehodí? Následující fotky vás možná přesvědčí, že i vy můžete spát jako princezna.

Postel jako na zámku si můžete vytvořit téměř zadarmo. Důležité jsou závěsy, které se dají připevnit hned čtyřmi způsoby. Zvolte lehkou a vzdušnou tkaninu, jež bude působit lehce jako obláček.

Pokračování 2 / 24

Závěsy je možné přidělat i nad současnou postel, vůbec nemusíte kupovat nový nábytek. Látku zavěsíte velmi snadno na garnýže, které místo do stěny přivrtáte jednoduše do stropu.

Pokračování 3 / 24

Využijte stavební prvky, které se už v pokoji nacházejí. Závěsy můžete šikovně schovat právě za ně, nebo tento unikátní prvek ve své ložnici naopak chytře vyzdvihnout.

Pokračování 4 / 24

Pokud přidáte světýlka, bude vaše postel nádherná i v noci. Dejte ale pozor, aby osvětlení nebylo příliš silné, pak by narušovalo váš biorytmus.

Pokračování 5 / 24

Kromě baldachýnů nad postelí by v romantické ložnici měly být i odpovídající závěsy na oknech, které se postarají o intimní atmosféru. Volte je tak, aby barevně ladily s nábytkem v pokoji a nebyly příliš výrazné, čímž by rušily celkový dojem z místnosti.

Pokračování 6 / 24

Závěsy na oknech se určitě vyplatí sepnout nějakým ozdobným způsobem, například šňůrkou se střapci.

Pokračování 7 / 24

Stará postel dostane úplně nový luxusní vzhled, když přidáte čelo postele. To sice můžete za několik tisíc korun koupit, ale také si ho snadno vyrobíte. 

Pokračování 8 / 24

Možností, jak vyrobit elegantní čelo postele, je mnoho. Přivrtejte ke stěně garnýž, na niž zavěsíte pomocí tkalounů dva čalouněné polštáře.

Pokračování 9 / 24

Čelo postele může být i ze dřeva. Zaměřte se na nějaký zdobený dekor. Výsledek pak můžete nastříkat barvou, tak aby čelo ladilo k posteli.

Pokračování 10 / 24

Pokud toužíte po vyřezávaném čele, nakreslete si nejprve motiv na karton. Vzor pak snadno přenesete na dřevo, kde ho opatrně vyříznete. Řez nakonec jemně obruste brusným papírem a nalakujte.

Pokračování 11 / 24

Pokud toužíte po luxusním vzhledu postele, investujte do speciálních prostěradel, která se objevují na postelích ve Skandinávii či Anglii. Jde o prostěradlo, jež je tak dlouhé, že kolem postele vytvoří volány.

Pokračování 12 / 24

Přehoz přes postel, ať už má volány, nebo ne, může být buď ve stejné barvě jako postel, nebo s ní může naopak kontrastovat.

Pokračování 13 / 24

K posteli přidejte nábytek v odpovídajících barvách. Bílá je klasika, ale v zámecké ložnici můžete využít jakékoliv světlé pastelové odstíny.

Pokračování 14 / 24

Kombinace bílého nábytku a růžových doplňků působí romanticky. Pohrajte si i s materiály, hladké a lesklé látky doplňte hrubým přehozem přes postel, kožešinou či přírodním kobercem.

Pokračování 15 / 24

Vintage styl se do ložnice jako na zámku skvěle hodí. Starý noční stolek dostane nový vzhled, když jej natřete pastelovými barvami jako na videu.

Pokračování 16 / 24

V ložnici jako ze zámku se určitě uplatní bohatě zdobený lustr, který se stane výrazným dekoračním prvkem v celé místnosti. Nemusí být zrovna křišťálový, i když ten má rozhodně své kouzlo. Dnes už jsou moderní materiály, které křišťál zastoupí.

Pokračování 17 / 24

Do ložnice jako ze zámku se hodí nábytek se zlatými akcenty. A pokud takový nemůžete sehnat, přidejte alespoň zrcadlo v bohatě zdobeném zlatém rámu.

Pokračování 18 / 24

Nebo zrcadlo vytvořte z obyčejného, ošoupaného kusu, který byste jinak odnesli k popelnici. Vyřezávané ornamenty můžete koupit a na rám nalepit nebo je vytvořit samotvrdnoucí hmotou. Každopádně výsledek nakonec natřete zlatým nátěrem.

Pokračování 19 / 24

Stačí jeden velký výrazný prvek na vrchol zrcadla a menší zdobení po stranách.

Pokračování 20 / 24

Najdete-li v bazaru komodu s nádherným dekorem růží, určitě ji kupte. Protože když ji natřete světlou, pastelovou barvou a zdobení dostane zlatou patinu, budou si všichni myslet, že máte doma luxusní kus nábytku, za který jste zaplatili spoustu peněz.

Pokračování 21 / 24

Zlatá je barva králů, takže do zámecké ložnice klidně postavte celou zlatou skříň. Můžete ji sice koupit, ale také ji zvládnete sami vytvořit. Starý kousek nábytku bude doslova zářit, když mu dáte nový nátěr.

Pokračování 22 / 24

Zlatě zářit může jakýkoliv kousek nábytku. Třeba stará stolička, která získá druhý život jako noční stolek nebo stolek pod květiny.

Pokračování 23 / 24

Pokud máte v ložnici dostatek místa, určitě si dopřejte čalouněné zdobené křesílko. Do ložnice jako ze zámku se skvěle hodí, zejména když jej doplníte o barevně sladěný polštářek.

Pokračování 24 / 24

Milovníci vintage stylu by měli vsadit na klasické lampy s látkovým stínítkem s třásněmi. Do romanticky zařízené ložnice se bude hodit lampa v jemných pastelových odstínech, nejlépe s motivem květin na stínítku.

Doporučujeme

Články odjinud