vytisknout velikost písma Levné, luxusní i bavlněné vánoční ubrusy: Který si vyberete?

Během vánočních svátků se rodina schází nejčastěji kolem bohatě prostřeného stolu. Aby byla atmosféra dokonalá, pořiďte si nový vánoční ubrus. Který se hodí právě k vám domů?

Ubrus dokáže doladit tu správnou sváteční atmosféru. Ovšem jen v případě, že pro své obydlí zvolíte ten správný materiál, rozměry a barvy. Záleží na vzhledu vašeho interiéru, na stylu, v jakém je zařízen. Prodávají se i ubrusy z umělé hmoty, které jsou v podstatě nesmrtelné, ale přece jen pro zdůraznění slavnostní příležitosti, jakou je právě štědrovečerní večeře, se hodí spíše ubrusy lněné, bavlněné, krajkové či například damaškové.

Nejkrásnější vánoční povlečení: Kde ho koupit a za kolik, jaký vybrat materiál

Nejkrásnější vánoční povlečení: Kde ho koupit a za kolik, jaký vybrat materiál

Vyberte tu pravou velikost pro váš stůl

Jakýkoliv ubrus by měl stůl přesahovat ze všech stran nejméně o 20 centimetrů, klidně pak o 30. Pak máte jistotu, že ho někdo neopatrnou manipulací ze stolu nestáhne. Dalším kritériem při výběru ubrusu je jeho tvar, můžete vybírat kulatý, obdélníkový, čtvercový nebo oválný. Na základní velký ubrus pak můžete umístit ubrus středový, který má většinou tvar dlouhého obdélníku, nebo menší látkové ubrousky či prostírání. Aby tabule vypadala ještě slavnostněji, je možné základní ubrus barevně zkombinovat s prostíráním, které lze vybrat z mnoha barev a vzorů. Jen dejte pozor, abyste na kvalitní ubrus použili stejně kvalitní prostírání, a opět se vyhýbejte jakýmkoliv plastovým kouskům.

Inspirujte se: dejte květům nádech luxusu

Inspirujte se: dejte květům nádech luxusu

Ubrus s nešpinivou úpravou vám ušetří čas

Ubrus plní nejen dekorativní funkci, ale také chrání stůl před poškrábáním a jiným poškozením. Pokud jej koupíte v praktické protišpinivé úpravě, vydrží vám na stole pěkný i v případě, že jej omylem polijete nebo na něj upadne kousek jídla. Hodí se tak hlavně pro rodiny s malými dětmi.

Zútulněte si před svátky interiér. Jak na to i bez větších investic

Zútulněte si před svátky interiér. Jak na to i bez větších investic

Hvězdník je symbol Vánoc: Pečujete o něj správně?

Hvězdník je symbol Vánoc: Pečujete o něj správně?

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

Poznáte hořké hřiby? Vypadají krásně, ale stačí jediný kousek a celá smaženice bude zkažená. A to v lepším případě! Po konzumaci jedovatých hřibů si totiž můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

22.  8.  2023 |
Markéta Žídková
Houby
Hrušková povidla pečená v troubě a bez míchání. Nejlepší recept, jak uchovat sladkost ovoce

Hrušková povidla pečená v troubě a bez míchán…

Jak nejlépe zpracovat zralé hrušky, které jsou sladké a šťavnaté, a stejně tak i hrušky mírně přezrálé, jež spadly z hrušně a jsou otlačené, případně i rozmáčknuté? Nejlepším řešením jsou hrušková povidla bez míchání: na přípravu nejsou nijak náročná.

5.  9.  2023 |
Lucie Kořistová
Povidla