vytisknout velikost písma Levné, luxusní i bavlněné vánoční ubrusy: Který si vyberete?

Během vánočních svátků se rodina schází nejčastěji kolem bohatě prostřeného stolu. Aby byla atmosféra dokonalá, pořiďte si nový vánoční ubrus.

Ubrus dokáže doladit tu správnou sváteční atmosféru. Ovšem jen v případě, že zvolíte ten správný materiál, rozměry a barvy. Ačkoliv se prodávají ubrusy z umělé hmoty, které jsou v podstatě nesmrtelné, hezké příliš nejsou. Pro slavnostní příležitosti, jako je právě Štědrovečerní večeře, se hodí spíš ubrusy lněné, bavlněné, krajkové či například damaškové. 

Nejkrásnější vánoční povlečení: Kde ho koupit a za kolik, jaký vybrat materiál

Nejkrásnější vánoční povlečení: Kde ho koupit a za kolik, jaký vybrat materiál

Vyberte tu pravou velikost pro váš stůl

Jakýkoliv ubrus by měl stůl přesahovat ze všech stran nejméně o 20 centimetrů, klidně pak o 30. Pak máte jistotu, že ho někdo neopatrnou manipulací ze stolu nestáhne.

Zútulněte si před svátky interiér. Jak na to i bez větších investic

Zútulněte si před svátky interiér. Jak na to i bez větších investic

Dalším kritériem při výběru ubrusu je jeho tvar, můžete vybírat kulatý, obdélníkový, čtvercový nebo oválný. Na základní velký ubrus pak můžete umístit ubrus středový, který má většinou tvar dlouhého obdélníku, nebo menší látkové ubrousky či prostírání. Aby tabule vypadala ještě slavnostněji, je možné základní ubrus barevně zkombinovat s prostíráním, které lze vybrat z mnoha barev a vzorů. Jen dejte pozor, abyste na kvalitní ubrus použili stejně kvalitní prostírání a opět se vyhýbejte jakýmkoliv plastovým kouskům. 

Vánoce 2020: Jaké jsou aktuální trendy? Podívejte se v galerii!

Vánoce 2020: Jaké jsou aktuální trendy? Podívejte se v galerii!

Ušetřete si práci

Ubrus ale nejen plní dekorativní funkci, on také chrání stůl před poškrábáním a jiným poškozením. Pokud koupíte ubrus v protišpinivé úpravě, vydrží vám na stole pěkný i v případě, že jej omylem polijete nebo na něj upadne kousek jídla.

Hvězdník je symbol Vánoc: Pečujete o něj správně?

Hvězdník je symbol Vánoc: Pečujete o něj správně?

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte mít

8 kuchyňských vychytávek, které prostě musíte…

Jak si co nejvíc usnadnit život a vaření v kuchyni? S těmito vychytávkami to půjde snadno a vy si budete říkat, jak jste bez nich doteď mohli žít!

3.  1.  2021 |
Nejlepší novoroční přání: Texty pro SMS i papírová péefka

Nejlepší novoroční přání: Texty pro SMS i pap…

Také pokaždé nevíte, co poslední den roku napsat do přání rodině, známým, přátelům a kamarádům? Přestaňte ztrácet čas přemýšlením a vyberte si některý z už hotových veršovaných textů, které jsme pro vás našli. A pokud raději než SMS či zprávu na Messengeru preferujete vlastnoručně vyrobené papírové přání, máme pro vás v galerii pár fotek pro inspiraci.

29.  12.  2020 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

11.  12.  2020 |
Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky

Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další…

Zima je tu. Venku sněží, teploty padají pod nulu. Je proto ten pravý čas začít přikrmovat venkovní ptactvo. Radost opeřencům uděláte lojovou koulí plnou semínek, kterou podle našeho návodu snadno můžete vyrobit doma.

10.  1.  2021 |
Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i dospělé

Malování na kamínky: Skvělá zábava pro děti i…

Relaxace, zábava, ale i podpora kreativity a barevného vnímání. A také vzrušení z toho, kdo náš kamínek najde, i z hledání těch cizích. Důvodů, proč se zapojit to téhle úžasné zábavy, které už po celém světě propadly miliony lidí všech věkových kategorií, je celá řada. Zkuste to taky!

13.  1.  2021 |