vytisknout velikost písma Levné, luxusní i bavlněné vánoční ubrusy: Který si vyberete?

Během vánočních svátků se rodina schází nejčastěji kolem bohatě prostřeného stolu. Aby byla atmosféra dokonalá, pořiďte si nový vánoční ubrus.

Ubrus dokáže doladit tu správnou sváteční atmosféru. Ovšem jen v případě, že zvolíte ten správný materiál, rozměry a barvy. Ačkoliv se prodávají ubrusy z umělé hmoty, které jsou v podstatě nesmrtelné, hezké příliš nejsou. Pro slavnostní příležitosti, jako je právě Štědrovečerní večeře, se hodí spíš ubrusy lněné, bavlněné, krajkové či například damaškové. 

Nejkrásnější vánoční povlečení: Kde ho koupit a za kolik, jaký vybrat materiál

Nejkrásnější vánoční povlečení: Kde ho koupit a za kolik, jaký vybrat materiál

Vyberte tu pravou velikost pro váš stůl

Jakýkoliv ubrus by měl stůl přesahovat ze všech stran nejméně o 20 centimetrů, klidně pak o 30. Pak máte jistotu, že ho někdo neopatrnou manipulací ze stolu nestáhne.

Zútulněte si před svátky interiér. Jak na to i bez větších investic

Zútulněte si před svátky interiér. Jak na to i bez větších investic

Dalším kritériem při výběru ubrusu je jeho tvar, můžete vybírat kulatý, obdélníkový, čtvercový nebo oválný. Na základní velký ubrus pak můžete umístit ubrus středový, který má většinou tvar dlouhého obdélníku, nebo menší látkové ubrousky či prostírání. Aby tabule vypadala ještě slavnostněji, je možné základní ubrus barevně zkombinovat s prostíráním, které lze vybrat z mnoha barev a vzorů. Jen dejte pozor, abyste na kvalitní ubrus použili stejně kvalitní prostírání a opět se vyhýbejte jakýmkoliv plastovým kouskům. 

Vánoce 2020: Jaké jsou aktuální trendy? Podívejte se v galerii!

Vánoce 2020: Jaké jsou aktuální trendy? Podívejte se v galerii!

Ušetřete si práci

Ubrus ale nejen plní dekorativní funkci, on také chrání stůl před poškrábáním a jiným poškozením. Pokud koupíte ubrus v protišpinivé úpravě, vydrží vám na stole pěkný i v případě, že jej omylem polijete nebo na něj upadne kousek jídla.

Hvězdník je symbol Vánoc: Pečujete o něj správně?

Hvězdník je symbol Vánoc: Pečujete o něj správně?

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy rostou?

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy…

Je to k vzteku, když slyšíte, jak rostou houby, a pak se vrátíte z lesa s prázdnou. Kam vyrazit?

5.  9.  2021 |
Markéta Žídková
Houby
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

28.  8.  2021 |
Lucie Kořistová
Pes
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před větrem

Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před …

Krásná zahrada, kde chcete pobývat, ovšem s jedním negativem: silným větrem, který dokáže potrápit v kteroukoliv roční dobu. Je to váš případ? Ukážeme vám, jak může pomoci větrolam a z čeho jej vysadit.

8.  9.  2021 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahrada