vytisknout velikost písma Lampy na stůl i stojací: Pořiďte si dostatečné osvětlení, ať vám není smutno. Kde a za kolik?

Správná lampa je nenápadná a svým světlem jen podtrhuje atmosféru v místnosti. Anebo jde o jedinečný kousek, který k sobě připoutá pozornost. Prohledali jsme e-shopy a našli ty nejzajímavější kousky na českém internetu. Najdete je v galerii v úvodu článku.

Do ložnice stmívač

Změna času s sebou vždy přináší velký rozdíl v množství světla. Stmívá se brzy odpoledne a moderní člověk, který už nechodí spát se slepicemi, najednou trpí nedostatkem světla. I když světlo lamp není tak dobré jako sluneční, správné vnitřní osvětlení dokáže povzbudit psychiku.

Do každé místnosti bytu se hodí trochu jiný typ osvětlení. Do obývacího pokoje a ložnice je dobré zvolit osvětlení s možností stmívání, které umožní zvolit si míru světla podle toho, zda pracujeme, nebo se chystáme k odpočinku. Ztlumené osvětlení navodí pocit uvolnění a pohody a umožní dotyčnému lépe usnout. Ale na práci či čtení naopak potřebujeme světlo silnější, abychom zbytečně nenamáhali oči.

Pořiďte si moderní osvětlení: Industriální styl je trendy, inspirujte se v galerii

Pořiďte si moderní osvětlení: Industriální styl je trendy, inspirujte se v galerii

Občas si potřebujeme posvítit i na práci. Na pracovní stůl patří lampa s nastavitelným ramenem, abychom směr světla mohli zaměřit přímo na úkoly, které je nutné zvládnout. Stínidlo by mělo být dostatečně dlouhé, aby záře nepadala do očí a neodrážela se v obrazovce monitoru. Jiné jsou lampičky, které používáme na nočních stolcích. Úplně nejodvážnější kousky si můžeme dovolit, pokud mají funkci doplňkového světla. Zde povolte uzdu fantazii a volte prostě krásný bytový doplněk.

Jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Při volbě svítidla se zaměřte i na prostor, který mu můžete dopřát. Malé byty a byty plné věcí potřebují svítidla jednoduchá, naopak byty vzdušné si mohou dovolit bohaté a zajímavé designové osvětlení. Škála barev i tvarů svítidel je nekonečná, s trochou snahy najdete přesně takovou, kterou vaše domácnost potřebuje. Inspirujte se v galerii v úvodu článku. 

Stojací lampy vykouzlí útulnou atmosféru. Prošli jsme pro vás aktuální nabídku obchodů

Stojací lampy vykouzlí útulnou atmosféru. Prošli jsme pro vás aktuální nabídku obchodů

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci