vytisknout velikost písma Lampy na stůl i stojací: Pořiďte si dostatečné osvětlení, ať vám není smutno. Kde a za kolik?

Správná lampa je nenápadná a svým světlem jen podtrhuje atmosféru v místnosti. Anebo jde o jedinečný kousek, který k sobě připoutá pozornost. Prohledali jsme e-shopy a našli ty nejzajímavější kousky na českém internetu. Najdete je v galerii v úvodu článku.

Do ložnice stmívač

Změna času s sebou vždy přináší velký rozdíl v množství světla. Stmívá se brzy odpoledne a moderní člověk, který už nechodí spát se slepicemi, najednou trpí nedostatkem světla. I když světlo lamp není tak dobré jako sluneční, správné vnitřní osvětlení dokáže povzbudit psychiku.

Do každé místnosti bytu se hodí trochu jiný typ osvětlení. Do obývacího pokoje a ložnice je dobré zvolit osvětlení s možností stmívání, které umožní zvolit si míru světla podle toho, zda pracujeme, nebo se chystáme k odpočinku. Ztlumené osvětlení navodí pocit uvolnění a pohody a umožní dotyčnému lépe usnout. Ale na práci či čtení naopak potřebujeme světlo silnější, abychom zbytečně nenamáhali oči.

Pořiďte si moderní osvětlení: Industriální styl je trendy, inspirujte se v galerii

Pořiďte si moderní osvětlení: Industriální styl je trendy, inspirujte se v galerii

Občas si potřebujeme posvítit i na práci. Na pracovní stůl patří lampa s nastavitelným ramenem, abychom směr světla mohli zaměřit přímo na úkoly, které je nutné zvládnout. Stínidlo by mělo být dostatečně dlouhé, aby záře nepadala do očí a neodrážela se v obrazovce monitoru. Jiné jsou lampičky, které používáme na nočních stolcích. Úplně nejodvážnější kousky si můžeme dovolit, pokud mají funkci doplňkového světla. Zde povolte uzdu fantazii a volte prostě krásný bytový doplněk.

Jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Jak vybrat osvětlení do obývacího pokoje

Při volbě svítidla se zaměřte i na prostor, který mu můžete dopřát. Malé byty a byty plné věcí potřebují svítidla jednoduchá, naopak byty vzdušné si mohou dovolit bohaté a zajímavé designové osvětlení. Škála barev i tvarů svítidel je nekonečná, s trochou snahy najdete přesně takovou, kterou vaše domácnost potřebuje. Inspirujte se v galerii v úvodu článku. 

Stojací lampy vykouzlí útulnou atmosféru. Prošli jsme pro vás aktuální nabídku obchodů

Stojací lampy vykouzlí útulnou atmosféru. Prošli jsme pro vás aktuální nabídku obchodů

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy rostou?

Nejlepší houbařské lokality v Česku: Kde vždy…

Je to k vzteku, když slyšíte, jak rostou houby, a pak se vrátíte z lesa s prázdnou. Kam vyrazit?

5.  9.  2021 |
Markéta Žídková
Houby
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Díky vydatným dešťům, které v posledních dnech zalily Česko, a také příznivým teplotám, houby znovu pomalu začínají růst, i když samozřejmě zdaleka ne všude. Podle mykologů a meteorologů se ale v nadcházejícím období babího léta můžeme těšit na pořádnou nadílku. Počasí zkrátka bude houbařům přát. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky? V textu najdete tipy kraj po kraji (hledáte-li jen svůj kraj, sjeďte si v článku níže na příslušnou oblast).

1.  9.  2021 |
Lenka Chvostová
Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a zda není nemocný

Pozice psa ve spánku prozradí, jak se cítí a …

Stejně jako lidé i psi spí v různých polohách. Někteří spí nejčastěji na boku, jiní v klubíčku a další zase na zádech s tlapami ve vzduchu. Vypozoruje-li jejich páníček jejich nejoblíbenější polohu, může se toho o svém chlupatém příteli hodně naučit.

28.  8.  2021 |
Lucie Kořistová
Pes
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořké hřiby. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

28.  7.  2021 |
Markéta Žídková
Hřib žlučníkHřib satanNejedlé hřibyJedovaté hřibyHouby
Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před větrem

Větrolam na zahradu: Vysaďte si ochranu před …

Krásná zahrada, kde chcete pobývat, ovšem s jedním negativem: silným větrem, který dokáže potrápit v kteroukoliv roční dobu. Je to váš případ? Ukážeme vám, jak může pomoci větrolam a z čeho jej vysadit.

8.  9.  2021 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahrada