vytisknout velikost písma Křesla, koberce i polštáře, které vydrží venku i v dešti. Kde a za kolik je koupit?

Pokud při každé dešťové přeháňce běžíte na terasu či zahradu překrýt zahradní nábytek, aby ho déšť nepoškodil a abyste nemuseli vše dlouho vysoušet, je čas na změnu. Pořiďte si vybavení, kterému déšť nevadí.

Nadchází období, ve kterém lidé rádi tráví co nejvíce času venku. Přitom ale chtějí, aby jim tam bylo stejně příjemně jako v interiéru. Trendem tak je pohodlný nábytek, jako jsou křesla, sedačky či venkovní postele. Aby prostor získal na útulnosti, přichází na řadu venkovní textilie, například různé polštářky a podsedáky, které zpříjemní posezení. Ještě útulnější každý prostor bude, když na zem položíte koberec.

Clona na balkon vás ochrání před sluncem i poskytne soukromí. Jak ji vybrat?

Clona na balkon vás ochrání před sluncem i poskytne soukromí. Jak ji vybrat?

Moderní materiály odolají nepřízni počasí

Abyste nemuseli při každém dešti vše sklízet, sáhněte po umělých materiálech, které odolávají plísním, rychle schnou a jsou odolné i proti slunečnímu záření. Zejména na koberce se nejčastěji používá polypropylen, jehož vlákna neabsorbují vlhkost, nebo polyethylen, tento materiál je zase velmi pevný a voděodolný. Přesto je třeba říct, že ačkoliv letní přeháňka nevadí, při delších deštích je lepší textilie ukrýt třeba do garáže. Nemáte-li takovou příležitost, nechte je pak vyschnout zavěšené na šňůře či přehozené přes klepadlo.

Nejlepší nápady pro malé balkóny. Inspirujte se v galerii

Nejlepší nápady pro malé balkóny. Inspirujte se v galerii

Barevně jde o stálé materiály. V létě hrají prim světlé barvy, jako je modrá, limetkově zelená, banánově žlutá. Lidé, kteří preferují střídmost a usedlost, zase sáhnou po světle šedé nebo přírodních odstínech. Trendy jsou různé geometrické vzory, objevují se i motivy rostlin, nejčastěji různých tropických.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Vychytávky pro domácí chov drůbeže

Myslíte si, že při chovu slepic či kachen nemůžete využít žádné zlepšováky? Prohledali jsme Pinterest a objevili nápady, jak udělat krmítko i pítko za pár minut, jak z pneumatiky vytvořit popeliště či jak vytvořit výběh pro kachny.

19.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
KachnyDrůbežChov slepic
Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, jak ji uspořádat a vylepšit

Vychytávky do zeleninové zahrady: 21 nápadů, …

Věděli jste, že můžete mít zelený tunel z dýní, že rajčata lze pěstovat ve výšce a že na vybarvený zeleninový záhon je stejně krásný pohled jako na květiny? Inspirujte se nejlepšími nápady pro zeleninové záhony, které jsme pro vás našli na Pinterestu, a vytvořte si letos ještě krásnější zeleninovou zahradu.

11.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Pěstování zeleninyZeleninová zahrádka
Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov či chatka. Inspirujte se!

Malé, ale tak útulné! Maringotka jako domov č…

Bydlení v maringotce či jiném malém prostoru naučí člověka rozpoznat, co z věcí opravdu potřebuje. Pokochejte se, jak krásně a útulně to může vypadat! Pokud koketujete s myšlenkou minimalismu, vyzkoušejte se třeba jen na pár dní zabydlet v maringotce, abyste zjistili, jestli je to pro vás to pravé.

10.  3.  2023 |
Kateřina Hradová
Maringotka
Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů, které vám zvýší úrodu!

Jak vytunit skleník na novou sezonu: 20 tipů,…

Pěstební sezona ve skleníku už brzy začne, je tedy nejvyšší čas vyladit svůj skleník k dokonalosti! Udělejte si nový pracovní stůl, přidejte police a závěsné systémy, které zvýší množství zeleniny, které ve skleníku vypěstujete. Nezapomeňte na větrání a zalévání, aby se rostlinám dobře dařilo.

4.  3.  2023 |
Lucie Kořistová
Zahrada
7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstování zamiokulkasu

7 věcí, na které musíte dát pozor při pěstová…

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Ač vypadá exoticky, jeho pěstování není náročné. Je příkladem moderní rostliny, o kterou se nemusíte nijak specificky starat, přesto nadělá spoustu parády. Užitečné rady nejen pro začátečníky najdete i ve videu v úvodu článku.

12.  1.  2023 |
Kateřina Hradová
Výživa a hnojeníPokojové rostlinyPěstováníOchrana a péčeChoroby a škůdciExotika