vytisknout velikost písma Krbová kamna s výměníkem nebo bez? To je, oč tu běží

Rádi byste trávili večery u příjemně praskajícího ohně a zároveň ušetřili peníze za plyn? Řešení představují krbová kamna. Na trhu najdete nepřeberné množství modelů. Než se rozhodnete pro konkrétní kus, odpovězte si na základní otázku: Krbová kamna s výměníkem nebo bez?
Krbová kamna s výměníkem nebo bez? To je, oč tu běží

Klasická krbová kamna

Pokud vám připadá, že za topení platíte příliš, zkuste plyn či elektřinu zkombinovat s vytápěním pomocí dřeva. Klasická krbová kamna jsou v tomto případě dobrou volbou. Hravě zvládnou vytopit i velkou místnost. Perfektně se hodí také pro menší chalupy a zahradní chaty. Velkou výhodou je, že začínají hřát ihned po rozdělání ohně, navíc v interiéru vytvoří pohádkově útulnou atmosféru.

Klepněte pro větší obrázek 

Krbová kamna s výměníkem

Pomocí krbových kamen můžete vytopit nejen jednu nebo dvě místnosti, ale i celý dům. Jak na to? Stačí si pořídit krbová kamna s teplovodním výměníkem. Na něj lze totiž napojit jak teplovzdušné rozvody, tak radiátory a podlahové topení. Dokonce pomocí něj lze ohřívat vodu. Hodí se hlavně pro rodinné domy, a to pro svou dlouhou tepelnou setrvačnost.

Záslepka? Usnadní vám rozhodování

Jestli se stále nemůžete rozmyslet, seznamte se se záslepkou. Tahle součástka vám pomůže, pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete vrátit opět k vytápění menšího prostoru. Stačí vyjmout teplovodní výměník a nahradit jej právě záslepkou. Samotná výměna je velmi snadná. Úplně si vystačíte se šroubovákem. Poté můžete zase topit stejně jako v klasických kamnech.

Terciální spalování ušetří peníze

Pokud chcete opravdu ušetřit, pořiďte si kamna s funkcí terciálního spalování. Co to znamená? Při hoření vznikají zbytkové hořlavé plyny, které by normálně odešly bez využití komínem společně se zplodinami. Krbová kamna s terciálním spalováním umí tyto plyny využít a proměnit je na teplo. Topení je efektivnější a kamna mají nižší spotřebu paliva.

Kachlová kamna s výměníkem

Vytopit více místností, nebo si raději pořídit kachláky a užít si atmosféru jako u babičky? Nemusíte si vybírat. Pořídit lze totiž i kachlová kamna s výměníkem. Můžete zvolit jak ta klasická s červenými nebo béžovými kachlemi, tak i moderní kamna s decentními hladkými liniemi třeba v hnědé barvě.

A co vy, už jste se rozhodli, která kamna budou zdobit váš interiér? Pokud stále tápete, poradí vám vyškolený personál v každé lepší prodejně.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá hezky po celý rok?

Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá he…

Už zítra jsou tu Dušičky. Svátek, kdy vzpomínáme na naše zemřelé blízké a zdobíme místo jejich posledního odpočinku. Jaké květiny ale vybrat, aby vydržely nejhezčí co nejdéle? Poradíme vám.

1.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |