vytisknout velikost písma Krbová kamna s výměníkem nebo bez? To je, oč tu běží

Rádi byste trávili večery u příjemně praskajícího ohně a zároveň ušetřili peníze za plyn? Řešení představují krbová kamna. Na trhu najdete nepřeberné množství modelů. Než se rozhodnete pro konkrétní kus, odpovězte si na základní otázku: Krbová kamna s výměníkem nebo bez?
Krbová kamna s výměníkem nebo bez? To je, oč tu běží

Klasická krbová kamna

Pokud vám připadá, že za topení platíte příliš, zkuste plyn či elektřinu zkombinovat s vytápěním pomocí dřeva. Klasická krbová kamna jsou v tomto případě dobrou volbou. Hravě zvládnou vytopit i velkou místnost. Perfektně se hodí také pro menší chalupy a zahradní chaty. Velkou výhodou je, že začínají hřát ihned po rozdělání ohně, navíc v interiéru vytvoří pohádkově útulnou atmosféru.

Klepněte pro větší obrázek 

Krbová kamna s výměníkem

Pomocí krbových kamen můžete vytopit nejen jednu nebo dvě místnosti, ale i celý dům. Jak na to? Stačí si pořídit krbová kamna s teplovodním výměníkem. Na něj lze totiž napojit jak teplovzdušné rozvody, tak radiátory a podlahové topení. Dokonce pomocí něj lze ohřívat vodu. Hodí se hlavně pro rodinné domy, a to pro svou dlouhou tepelnou setrvačnost.

Záslepka? Usnadní vám rozhodování

Jestli se stále nemůžete rozmyslet, seznamte se se záslepkou. Tahle součástka vám pomůže, pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodnete vrátit opět k vytápění menšího prostoru. Stačí vyjmout teplovodní výměník a nahradit jej právě záslepkou. Samotná výměna je velmi snadná. Úplně si vystačíte se šroubovákem. Poté můžete zase topit stejně jako v klasických kamnech.

Terciální spalování ušetří peníze

Pokud chcete opravdu ušetřit, pořiďte si kamna s funkcí terciálního spalování. Co to znamená? Při hoření vznikají zbytkové hořlavé plyny, které by normálně odešly bez využití komínem společně se zplodinami. Krbová kamna s terciálním spalováním umí tyto plyny využít a proměnit je na teplo. Topení je efektivnější a kamna mají nižší spotřebu paliva.

Kachlová kamna s výměníkem

Vytopit více místností, nebo si raději pořídit kachláky a užít si atmosféru jako u babičky? Nemusíte si vybírat. Pořídit lze totiž i kachlová kamna s výměníkem. Můžete zvolit jak ta klasická s červenými nebo béžovými kachlemi, tak i moderní kamna s decentními hladkými liniemi třeba v hnědé barvě.

A co vy, už jste se rozhodli, která kamna budou zdobit váš interiér? Pokud stále tápete, poradí vám vyškolený personál v každé lepší prodejně.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Inspirujte se v galerii

Jak obložit prostor za kuchyňskou linkou? Ins…

Klasické obkladačky, mozaika, skleněné či laminované desky... Možností, jak ochránit stěnu v kuchyni, je celá řada. Pokud nevíte, kterou si vybrat, podívejte se do naší galerie a načerpejte inspiraci.

8.  1.  2020 |
Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásně rozrostly

Jak pěstovat muškáty ze semínek, aby se krásn…

Pelargonie si můžete vypěstovat i ze semínek. Silné, husté rostliny, obsypané desítkami květů mohou zdobit vaše okna a balkony, když si je sami vypěstujete. Právě teď v půlce ledna je ten pravý čas.

15.  1.  2020 |
Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarevné kuchyně, zemité barvy, samet i kov

Trendy bydlení v roce 2020: In jsou dvoubarev…

I váš byt může do nového roku vykročit v novém kabátě. Máme pro vás několik interiérových trendů, s nimiž rozhodně nešlápnete vedle nejen v roce 2020, ale ani v celém následujícím desetiletí.

10.  1.  2020 |
Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 40 modelů si vybere každý

Moderní židle do každé domácnosti. Z těchto 4…

Chcete oživit domácnost, a tak uvažujete třeba o nákupu jídelních židlí? Než využijete široké nabídky obchodů, zamyslete se, jaké židle vlastně domů potřebujete. Inspiraci najdete v galerii v úvodu článku.

17.  1.  2020 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

7.  12.  2019 |