vytisknout velikost písma Krb můžete mít i v paneláku, i když nemáte komín: Jaký vybrat?

Hořící oheň dokáže v interiéru vytvořit útulnou atmosféru, ne každý má však to štěstí, že si domů může pořídit skutečný krb. Vyberte si ten pravý i do vaší domácnosti.

Domov je tam, kde se cítíme příjemně, harmonicky a útulně. K tomu přispívá příjemné teplo, které v místnosti panuje. Moderním způsobem vytápění v interiéru jsou krby, které nejen poskytují podmanivý pohled na tanec mihotajících plamenů, ale hlavně příjemné teplo. Krb lze použít jako hlavní zdroj tepla, ale i jako doplňkový zdroj. Poslouží i jako topidlo v přechodném období, kdy se člověku ještě nevyplatí spouštět kotel.

Útulné a hřejivé: Inspirujte se interiéry, ve kterých vám bude příjemné teplíčko

Útulné a hřejivé: Inspirujte se interiéry, ve kterých vám bude příjemné teplíčko

Klasické krby potřebují k hoření komín a k instalaci většinou i odbornou firmu, která je uvede do provozu. Na trhu však existují i varianty, které komín vůbec nepotřebují. Podívejte se, jak i vy si doma můžete dopřát záři a teplo hořících plamenů, a to bez stavebních úprav a klidně v paneláku.

Elektrický krb plameny jen imituje

Pro ty, kteří rádi koukají do plamenů, chtějí, aby se z krbu stal zdroj tepla, ale zároveň nechtějí nebo nemohou krb připojit do komína, jsou tu elektrické krby. Ty pro svůj provoz nepotřebují ani tuhá paliva, a právě ani komín, protože v nich nedochází ke skutečnému hoření. Do elektrického krbu tak není třeba přikládat ani řešit vynášení popela. Taková imitace je navíc bezpečná a zpravidla i cenově dostupnější.

Jak připravit krb na topnou sezónu

Jak připravit krb na topnou sezónu

Aby elektrický krb fungoval, potřebujete pouze elektrickou zásuvku. Elektřina napájí topné těleso, efekt plamenů pak způsobí soustava diod, větráky a plápolající látka, případně parní generátor. Na trhu najdete širokou nabídku elektrických krbů – ty levnější ovšem neimitují plamen někdy příliš věrně, proto je buď lepší vsadit na ověřenou kvalitu, nebo si alespoň produkt v obchodě prohlédnout.

Elektrická kamna mají vždy menší výkon než skutečná krbová kamna, proto je odborníci nedoporučují využívat jako hlavní zdroj tepla pro vytápění několika místností. Naopak je lepší využít je jako doplňkový zdroj tepla či jako dekorační prvek.

Před nákupem elektrického krbu do bytu je třeba zvážit několik parametrů – výkon krbu, jeho funkce a typ umístění. Výkon krbu ovlivní, jak velký prostor je zařízení schopno vyhřát, mezi funkce patří třeba vizuální efekt či zvuk hoření. Dalším důležitým kritériem je typ konstrukce – v takovém případě volíte mezi volně stojícím krbem, nástěnným krbem a vestavěným.

Biokrby spalují biolíh, ten hoří bez kouře

Milovníci plápolajících plamenů také nemusí zůstat zkrátka. Pokud nemá domácnost možnost odvádět spaliny do komína, je možné použít biokrb, který při spalování používá biolíh, při jehož spalování nevznikají žádné zplodiny ani saze. Jeho používání je tedy ekologické a zcela bezúdržbové. Najdete jej i pod názvem krb na líh, případně lihový krb.

Dopřejte si kouzlo ohně v obýváku. 20 biokrbů, které musíte mít

Dopřejte si kouzlo ohně v obýváku. 20 biokrbů, které musíte mít

Jak už název napovídá, biokrby při spalování místo klasického dřeva používají bioethanol neboli biolíh. Při jeho hoření vzniká oxid uhličitý a vodní pára. Biolíh je šetrný k životnímu prostředí a prodává se i ovoněný. Kromě pohledu na tancující plameny vás tak může těšit příjemná vůně. Protože při hoření nevzniká kouř ani saze, zařízení je téměř bezúdržbové a není třeba čistit.

Biokrb má primární funkci dekorační, případně lze použít k dotápění místnosti, jeho výkon rozhodně nestačí na samotné vytápění. Biokrby používají skutečný oheň, který spotřebovává kyslík, a tak je třeba místnost pravidelně větrat.

Krb můžete umístit do jakéhokoliv typu interiéru, aniž byste museli předem dělat stavební úpravy, vyrábí se v mnoha provedeních, a tak může být volně stojící i ležící nebo třeba pověšený na zdi. Při jeho instalaci vždy myslete na bezpečnost a dodržujte pokyny výrobce.

Co vše vyžaduje stavba krbu?

Co vše vyžaduje stavba krbu?

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35 krásných nápadů pro inspiraci

Vyrobte si vánoční věnec na dveře. Tady je 35…

Z chvojí, šišek i listů bobkovišně či větviček... Krásný vánoční věnec můžete vytvořit téměř ze všeho a zvládnete to i za pár korun. Nevíte jak? Našli jsme pro vás ty nejkrásnější a nejzajímavější věnce na dveře pro inspiraci. Který si vyberete vy?

27.  11.  2020 |
Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svátků. Jak se vám líbí?

Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svát…

Jsou roztomilí, vousatí, s obrovským bambulatým nosem a čepicí naraženou přes oči. Kdo alespoň jednoho nemá letos doma, jako by snad ani nebyl. Tyhle malé roztomilé vánoční postavičky, které si oblíbily nejen děti, ale i dospělí, totiž rozzáří vaše Vánoce! Inspiraci najdete ve fotogalerii.

2.  12.  2020 |
Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly, a co vlastně symbolizují?

Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly,…

Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.

včera |
Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční i netradiční

Vyrobte si adventní věnec: Inspirace tradiční…

Ještě jste si nestihli pořídit žádný adventní věnec? Zkuste si vyrobit vlastní. Ať už se rozhodnete pro klasický věnec nebo nějaký netradiční, většinu materiálu máte k dispozici doma, na zahradě nebo v přírodě. Přinášíme vám podrobný návod plus galerii krásných věnců pro inspiraci.

25.  11.  2020 |
Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dny

Jak zazimovat muškáty, aby přežily chladné dn…

Muškáty neboli pelargonie patří k nejoblíbenějším květinám, které každoročně od května až do října zaplaví okna, balkony i terasy pestrou škálou barev. Aby nám muškáty dělaly radost i několik let za sebou, musíme ale věnovat zvláštní pozornost jejich zazimování.

3.  10.  2020 |