Krabilice hlíznatá: Její hlízy jsou jedlé. Foto: iStock

Krabilice hlíznatá: Její hlízy jsou jedlé. | Foto: iStock

Krabilice hlíznatá: Plevel, který snadno přehlédnete, může skončit na vašem talíři

Tato statná dvouletá rostlina s bílými květy a mohutným kořenem se kdysi pěstovala jako zelenina, s nástupem jiných plodin ale v 19. století upadla v zapomnění. Dnes ji tak najdete spíše na březích řek, v lužních lesích a na okrajích cest.

Krabilice hlíznatá (Chaerophyllum bulbosum) je v Česku původní rostlina. Je to dvouletá, 0,8 až 1,8 metru vysoká bylina, která má dutou lodyhu s uzlinami, pod nimiž je ztluštělá. Je pokrytá svěže zelenými složenými listy a má bohatá, bílá květenství. Listy i lodyha po rozemnutí nepříjemně páchnou.

A co je na ní tedy tak zajímavého? Hlízy! Jsou jedlé a po uvaření nebo upečení chutnají podobně jako jedlé kaštany nebo batáty. Mladé listy se dají upravovat jako špenát a kořen má i léčivé vlastnosti. Pomáhá při zánětech močových cest, ledvinových kamenech, dně, revmatismu a kožních problémech.

Krabilici můžete objevit zplanělou v přírodě. Roste v křovinách na březích vodních toků a nádrží, ve světlých lužních lesích, podél vlhčích okrajů cest a polí. Najdete ji někdy jako plevel na polích. Občas na ni ale lze narazit i na některých farmářských trzích.

Hrozí záměna s jedovatým bolehlavem

Krabilice je na první pohled podobná bolehlavu plamatému, který je prudce jedovatý a v historii se využíval k travičství či popravám. Jak je od sebe odlišit?

Krabilice má nejspodnější článek lodyhy porostlý tuhými, bílými, přitisklými chlupy a celou spodní část červenavě skvrnitou, zatímco bolehlav má lodyhu lysou i ve spodní části. Bolehlav navíc silně páchne po myšině.

Jak lze krabilici pěstovat

Potřebuje slunné až polostinné stanoviště s vlhkou, ale propustnou půdou. Semena vysejte na záhon v říjnu či listopadu, v březnu pak vyklíčí. Aby ke klíčení došlo, musí přejít mrazem. Později je třeba semenáčky vyjednotit, vysadit do sponu 10 x 25 centimetrů a udržovat záhon bez plevele, který by jim odčerpával živiny. Ze semenáčků vyrostou listové růžice, které v červnu začnou žloutnout, což je známka dospělosti kořenů. Během celé doby růstu je třeba udržovat půdu vlhkou. V červenci pak může nastat sklizeň. Hnědé oválné "mrkvičky" lze uchovávat v suchém, chladném a temném místě.

Pokud chcete vypěstovat vlastní semena, nejmohutnější kořeny před příchodem zimy znovu vysaďte. Za rok z nich vyrostou lodyhy a rostliny nasadí květy, z nichž se urodí semena. Semena vydrží klíčivá jen krátce, proto je třeba je na podzim opět zasadit. Semena můžete i koupit, 100 kusů semen asi za 40 korun. 

Krabilice v kuchyni

Jak už jsme řekli, hlízy krabilice chutnají po krátkém dušení moučnatě a nasládle jako jedlé kaštany nebo batáty. V tradičním receptu ze západní Evropy se používá například na sladkokyselém červeném zelí.

Hlízy můžete blanšírovat a poté oloupat jako vařené brambory a dále s nimi pracovat: péct jd či použít k přípravě pyré. 

Doporučujeme

Články odjinud