vytisknout velikost písma Koupelna může být elegantní a funkční zároveň

Koupelna je místo v bytě, které slouží nejen pro vykonání základních hygienických potřeb, ale stále více a více pro relaxaci po náročném pracovním dni.

Řekněte sami – kdo z nás by, byť jednou začas, nerad zrelaxoval ve vaně plné pěny, či  bylinkové lázni? 

Nejspíš právě z těchto důvodů klademe stále větší důraz na design koupelen. Řešíme nejen barevnost – obklady, dlažba, ale rovněž interiér koupelny – od koupelnového nábytku, sanitu, až po vodovodní baterie. Pěkná a útulná koupelna však sama o sobě nestačí

Výzkumy z poslední doby poukazují na to, že stále více z nás přihlíží při zařizování koupelny nejen na krásu či eleganci, ale zároveň na funkčnost jednotlivých prvků.

Při vyhodnocení výzkumů bylo zjištěno, že za „krásnější“ považujeme totiž takový subjekt, u kterého předpokládáme, že bude zároveň dobře pracovat. Výrobky, které byly označeny jako „krásné“ byly vnímány jako „méně krásné“, pokud jejich funkčnost nebyla dostatečná.

Elegance a funkčnost koupelny  lze to tedy vůbec skloubit?

Ano, lze. V současné době stále více společnosti vyrábějících koupelnový nábytek a sanitu spolupracuje s designéry. Díky tomu můžete na trhu najít vybavení koupelen s něžnými čistými liniemi a módními odstíny koupelnového nábytku, které působí harmonicky v jakémkoli prostředí a dotvářejí ideální atmosféru vaší koupelny a jsou zároveň plně funkční. Vybírat můžete ze široké palety rozměrů a typů jednotlivých modelů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Foto: Ideal Standard

Vybavit tak můžete velkou, ale i velmi malou koupelnu. K dostání jsou i nábytková umyvadla či umyvadla na desku, jež jsou designově utvořena tak, aby elegantně doplnila celou kolekci koupelnového nábytku. Skříňky pod umyvadla jsou v dnešní době již běžnou součástí každé koupelny, ale nebývají příliš praktické kvůli sifonu, který výrazně zmenšuje úložný prostor v zásuvkách. Novinkou na trhu jsou speciální nábytkové prostorově úsporné sifony, jež umí významně úložný prostor ve všech zásuvkách nábytku zvětšit.

Nejen koupelnového nábytku je při vybavování nové koupelny třeba…

Nedílnou součástí každé koupelny je sanita – umyvadlo, vana, vodovodní baterie, toaleta (pokud je součástí koupelny). I zde vývoj pokročil a i zde je možné skloubit funkčnost a design tak, aby celkově ladil a dotvářel interiér celé koupelny. Vodovodní baterie se vyrábějí v současné době nejen v moderním designu, ale zároveň využívají nejnovější technologie k úspoře vody a energie. Novinkou jsou umyvadlové a bidetové  baterie s teplotním omezovačem a perlátorem s možným nastavením proudu vody s průtokem pouhých 5 l/min.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Foto: Ideal Standard

Pokud je součástí koupelny toaleta i v tomto případě je možné vsadit na design, eleganci a funkčnost. A to především díky nové technologii AquaBlade TM, jež určuje nové standardy jak pro design toalety tak pro optimální splachování. Díky hladkému a mírně zakřivenému povrchu bez klasického převislého splachovacího kruhu jsou toalety s „AquaBlade“ technologií mnohem hygieničtější a čistí se snáze než jakékoli jiné WC. Další výhodou je pak překvapivě tiché splachování.

Autor článku: Ideal Standard

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá hezky po celý rok?

Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá he…

Už zítra jsou tu Dušičky. Svátek, kdy vzpomínáme na naše zemřelé blízké a zdobíme místo jejich posledního odpočinku. Jaké květiny ale vybrat, aby vydržely nejhezčí co nejdéle? Poradíme vám.

1.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |