vytisknout velikost písma Kosmetický kufřík a další doplňky k dámskému toaletnímu stolku

Každá moderní žena si zaslouží svůj kvalitní kosmetický kufřík. Jaký ale vybrat, aby vyhovoval našim potřebám a vlezly do něj všechny naše nezbytnosti? Tak o tom si povíme na následujících řádcích. Čtěte a inspirujte se s námi!
Kosmetický kufřík a další doplňky k dámskému toaletnímu stolku

Jakou velikost kosmetického kufříku bude dobré zvolit?

Kosmetický kufřík pro ženy můžeme volit také podle velikosti. Záleží vždy na tom, jakou kosmetiku používáme a zda chceme mít kufřík doma na toaletním stolku nebo s ním budeme cestovat. Kosmetický kufřík do naší domácnosti může mít i větší velikost. Nejčastěji se tak setkáme s modely o velikostech s označením M nebo L. Na cestování se pak budou lépe hodit modely o velikosti S. Většinou si s sebou na cesty totiž balíme jen menší flakonky a drobnější vzorky kosmetiky. Často pak bývá i různá kosmetika přímo na místě v cílové destinaci a díky tomu si nemusíme brát všechny kosmetické potřeby s sebou. K našemu domácími toaletnímu stolku pak oceníme zmíněný větší model dámského kufříku. Dobré bude, když bude mít váš domácí kufr na kosmetiku více kapes a přihrádek. Pro inspiraci můžete kouknout např. zde: www.eobuv.cz/doplnky/kufry.html. Velmi praktické je pak i zabudované zrcátko uvnitř kosmetického kufru. To však lze i dokoupit zvlášť.

Klepněte pro větší obrázek

Jaké další parametry zvážit při výběru dámského kosmetického kufříku?

Velikost je pouze jedno kritérium. Mezi další parametry můžeme zařadit nejen cenu kufříku, ale také rozmístění kapes, zpracování jednotlivých detailů a v neposlední řadě i materiál, z kterého je dámský kosmetický kufr vyrobený. Co se týče ceny, neměly bychom na kufříku pro ženy šetřit. Přeci jen musí něco vydržet a za kvalitu je dobré si připlatit. Může se však stát, že najdete dámské kosmetické kufříky v akcích za zvýhodněné ceny. Líbit by se vám mohly i kvalitní kousky na oblíbeném e-shopu Eobuv.cz. Najdete zde takové značky, jako jsou Tommy Jeans, Tommy Hilfiger či Samsonite. Typicky ženskou podobu pak mají i kosmetické kufříky od značek Desigual či Wittchen. Nadchnout by vás mohly trendy květinové kousky a pestrobarevné modely. Zaměříme-li se na detaily, měly by mít dámské kufříky kvalitně zarovnané švy. Nikde se nesmí nic třepit ani odlepovat. Barva kufříku by se neměla v žádném případě odírat. Kvalitní jsou zejména voděodolné modely, na které nevadí, když spadne i nějaká ta kapka vody či kosmetického výrobku. Líbit by se vám mohly kožené modely dámských kufříků. Ty jsou velmi odolné a praktické. Dále jsou i snadné na údržbu.

Jak pečovat o dámský kosmetický kufřík, aby nám vydržel sloužit delší časové období?

Nechceme-li nás kosmetický kufřík často měnit, měly bychom o něj i vhodně pečovat. Jednou za čas ho tak bude dobré umýt pomocí čistící pěny či gelu. Máme-li látkovou kosmetickou taštičku, můžeme ji i vyprat. V ideálním případě vypereme kosmetickou tašku v rukou šetrným pracím prostředkem. Při větším znečištění lze dát kosmetickou taštičku i do pračky. Rozhodně však vynechte sušičku. Ta by totiž mohla narušit strukturu vláken vaší taštičky a ta by pak mohla ztratit svůj původní tvar. Na kožené modely kosmetických kufříků pak můžete použít i ochranný krém v neutrální barvě. Ten zabrání nevzhledným oděrkám a drobnější rýhy dokáže i zamaskovat.

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku. Inspirujte se!

15 nejhezčích balkonových rostlin do truhlíku…

Zahradnictví tradičně nabízejí muškáty, petúnie, surfinie, verbeny, lobelky a spoustu jiných letniček. Které vybrat? Samozřejmě rozhodující je orientace balkonu vůči světovým stranám, ale i tak si můžete vybírat z velkého množství rostlin. Pro inspiraci vám nabízíme výběr těch nejkrásnějších.

11.  5.  2022 |
Irena Forejtová
Balkon
Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstování

Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstován…

Že je moc brzy? Kdepak, ve fóliovníku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat určených k výsadbě po zmrzlých není nač čekat.

19.  4.  2022 |
Irena Forejtová
RajčataUžitková zahradaZeleninaPěstování
Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Co s šeříky, aby za rok bohatě kvetly

Květy šeříků jsou právě ve stadiu, kdy nezbývá mnoho a vykvetou naplno. Jejich omamná vůně patří ke květnu jako máloco jiného. Už nyní byste měli vědět, jak šeříky podpořit, aby vytvořily bohatá květenství i napřesrok.

10.  5.  2022 |
Kateřina Hradová
Okrasná zahradaZahradní rostlinyZahrádkářův diářOkrasné rostlinyOchrana a péčeListnáče
Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstovat?

Rozmarýn není rozmarný: Jak ho správně pěstov…

Ač jeho název napovídá, že jde o rostlinku, se kterou nebude snadné vyjít, opak je pravdou a ve skutečnosti jde o nenáročnou bylinku. Jak ji správně pěstovat, co nutně potřebuje a co jí nejvíce škodí?

24.  8.  2021 |
Zuzana Ottová
Okrasná zahradaUžitková zahradaZahradní rostlinyPokojové rostlinyPěstováníOkrasné rostlinyBylinkyBalkonové rostliny
Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které nesmíte dělat

Jak pěstovat kanadské borůvky: 7 chyb, které …

Kanadské borůvky patří k jedněm z nejoblíbenějších druhů drobného ovoce, které si můžete vypěstovat na zahradě, ale i v květináči na balkoně. Aby rostliny bohatě plodily, potřebují zajistit specifické pěstební podmínky a vhodnou péči.

24.  7.  2021 |
Kateřina Hradová
Pěstování