Klíšťata jsou nejaktivnější právě teď: Jak se bránit?

10 komentářů

Anonymizovaný
13. června 2012 • 16:02

Proč klíště po vytažení nemačkat? Naráží na ruce nebo vším?

Anonymizovaný
15. června 2012 • 16:37

Dobrý den,
klíště se nemá po vytažení mačkat (měla jsem asi napsat rozmačkávat) právě proto, že může být infikované a nákazu si můžete zanést drobnou oděrkou do krve. Navíc je to dost nechutné ho půlit nehty a pak z něj dělat kaši mezi prsty :-(.

Anonymizovaný
13. června 2012 • 15:48

mat neobmedzenu moc, kliestata su prve co vyhubim. absolutne zbytocny hmyz sposobujuci iba problemy

Anonymizovaný
22. března 2013 • 1:57

Zdravím,
Nabízím řešení jak pomoci té vaší lokalitě od klíšťat.
Pro rok 2013 máme několik projektů na lokální likvidaci určitých škůdců, včetně klíštěte.
Když to funguje jinde, mohlo by to pomoci i vám. Stačí se přihlásit do projektu.
http://dco.phorum.cz/...
Načítá se to velmi pomalu, ale dá se to vydržet.
Za ten boj s klíšťaty to stojí za to.

Anonymizovaný
4. června 2012 • 12:22

jsou to mrchy

Anonymizovaný
29. května 2012 • 20:01

Je to letos fakt nějak klíšťaty promořeno. Na nás se zatím nechytají (to už máme za sebou brzy zjara asi dvakrát), ale pes i přes nasazený protihmyzí obojek má dnes a denně pár klíšťat v kožichu. Jiné roky se objevilo výjimečně, ale letos naříkají všichni pejskaři, co chodí procházkou přes louky do lesa.

Anonymizovaný
29. května 2012 • 14:29

Nevím jakou máte zkušenost z posledních dnů vy, já jsem ale obsypaná klíšťaty jen co vyjdu do přírody nebo na zahrádku. Přijde mi že je to v posledních týdnech venku úplně zamořené klíšťaty, psovi denně nějaké taháme z kožichu.
Raději jsem se loni nechala očkovat proti klíšťové encefalitidě a jsem mnohem klidnější. Zbytek rodiny využil nabídku zdrav. pojišťovny na příspěvek a také se nechali naočkovat, cítíme se mnohem lépe, protože máme pocit že jsme proti své ochraně udělali maximum.

Anonymizovaný
28. května 2012 • 23:12

Lidičky neodceňijte kousnutí klíštětem, abyste nedopadli jako já. Myslela jsem, že to nic není i když jsem už věděla že mám boreliozu a dělala jsem vše jako oobvykle. Dopadla jsem tak, že jsem na invalidním vozíku, protože mám boreliozu 3. stupně, čili jsem ochrnutá.
Buďte opatrní, zdravím vás

Anonymizovaný
23. října 2012 • 0:19

Irena soucítí s Irenou. I já jsem ochrnutá a tudíž upoutaná na invalidní vozík. Neumíte si lidi představit jak je člověk omezený. Nepodceňujte tuto hnusnou nemoc a nehrajte si na hrdiny. Já jsem neposlechla radu mé vynikající doktorky a dělala jsem jako že nic a takto se mi to vymstilo. Každý rok / již 10 let / jsem v emocici na několik měsíců na rehabilitaci, ale už mi ochrnují i ruce. Píšu jedním prstem, o prostě hrůza od jednoho jediného hnusného brouka, kterého ani nikdo nežere. Zdravím všchny.:-(:-(

Anonymizovaný
28. května 2012 • 20:34

Zajímavý článek díky! Snad toto léto všichni přežijí ve zdraví!

Doporučujeme

Články odjinud