Kam uložit sezonní zimní výbavu, lyže i snowboard

Kam uložit sezonní zimní výbavu, lyže i snowboard

Stejně jako před Vánocemi i před Velikonocemi uklízíme, myjeme okna, odkládáme zimní potřeby i oblečení. Jak to všechno zvládnout rychle a přitom efektivně, se dozvíte v našem článku.

Udělejte si plán

Pokud při úklidu pobíháte po celém bytě od jedné práce ke druhé, nedivte se, že vám to příliš nejde od ruky. Buďte tentokrát chytřejší, vezměte si večer do ruky tužku a papír a vše si předem důkladně rozplánujte. Postupujte místnost po místnosti. Dopředu si také na každý den stanovte jasné cíle a ty pak dodržte. Uvidíte, že vaše domácnost bude brzy zářit čistotou.

Pokračování 2 / 6

Lyže uložte k „ledu“

Sluníčko už nám ukazuje svoji sílu, rtuť teploměru stoupá, takže pokud neplánujete výjezd do některého z vysokohorských středisek, lyže a snowboardy zazimujte. Před tím s nimi zajděte do odborného servisu, nechte opravit případné rýhy na skluznici, vyčistit ji a napustit základovým voskem. Skluznice bude až do příští sezóny dobře vyživená, hydratovaná a zachová si pružnost. Skladujte je v obalu. Snowboard nejlépe položený, sjezdové lyže a běžky můžete klidně nechat stát na patkách. Nezapomeňte také na brusle, boby a sáňky.

Pokračování 3 / 6

Vyleštěte okna

První jarní sluneční paprsky nemilosrdně odhalí všechny ty šmouhy, prach a cákance na oknech. Na mytí si ale vyberte den, kdy bude pod mrakem. Na sluníčku totiž mokrá okna příliš rychle schnou a na skle pak kvůli tomu zůstávají šmouhy. Začněte tím, že očistíte okno, rám i parapet smetáčkem, abyste se zbavili prachu a jiných nečistot.

S mytím začněte u okenních rámů a teprve pak se věnujte sklu. V opačném případě byste si následným mytím rámů čisté tabulky opět zašpinili. Použijte čisticí prostředek s obsahem alkoholu, který rychle vyprchá. Okna tak zůstanou nádherně lesklá. Aby byl výsledný efekt dokonalý, vyperte také záclony a závěsy a otřete žaluzie.

Pokračování 4 / 6

Uvolněte místo v šatníku

Až dlouhodobá předpověď ukáže, že zimní péřové bundy a teplé kabáty už nebudete potřebovat, vyndejte je ze skříní a udělejte místo pro jarní oblečení. Předtím je ale nejdříve nechte vyčistit, až pak je uložte tak, aby byly chráněny před škůdci i prachem. Využít můžete třeba vakuové pytle.

Pokračování 5 / 6

Nezapomeňte na zimní obuv

Proberte také botník. Vytřiďte z něj kozačky a další teplé boty. Pečlivě je vyčistěte od veškerých nečistot a zbytků soli. Nepěkných bílých solných map se zbavíte tak, že je setřete měkkým hadříkem namočeným ve vlažné vodě s trochou octa. Nezapomeňte ani na vnitřek obuvi, vystříkejte ho antibakteriálním sprejem. Nakonec boty nakrémujte a vycpěte nejlépe novinami, aby se na nich nevytvořily sklady. Teprve pak je uložte do krabic.

Pokračování 6 / 6

Udělejte průvan v ložnici

Průvanem nemáme na mysli důkladné větrání. I když na to také nezapomínejte. Čerstvý jarní vzduch nádherně provoní celý byt. Mluvíme teď o lůžkovinách. Teplé zimní peřiny a polštáře vyměňte za jejich odlehčené verze. Než je na příštích pár měsíců uložíte, vyperte je a dobře usušte. Nakonec je zabalte do pytlů, které je ochrání před špínou a všudypřítomným prachem.

Doporučujeme

Články odjinud