vytisknout velikost písma Jaro na zahradě

Jaro na zahradě

(Inzerce) Blíží se doba, kdy zima definitivně předá vládu jaru a Vy určitě přemýšlíte nad tím, kdy a jak začít vysazovat první rostlinky. Doma za oknem Vám možná už ze semínek vyklíčily první saláty či papriky. Za oknem je rostlinkám dobře, ale co až nastane čas je přesadit do záhonu?

Protože i počasí na jaře dokáže být nevyzpytatelné a případné chladné počasí nebo jarní mrazíky mohou jakoukoliv snahu o vlastní výpěstky zničit, je namístě se zamyslet nad tím, jak rostliny ochránit před výkyvy teplot a jak zabezpečit jejich růst až do vysněné sklizně. Jednou z možností je pařeniště nebo fóliový kryt od společnosti Limes.

Klepněte pro větší obrázek

Výhodou dnešních pařenišť, na rozdíl od jejich starších předchůdců, je podstatně nižší váha a s tím spojená snadná manipulace, kterou zvládne i jedna osoba. Moderní pařeniště se dnes nezasypávají hlínou tak, jako to bylo dříve, ale slouží spíše jako „miniskleník“, který použijete i později v sezóně na ochranu mladých okurek nebo teplomilnějších rostlin.

Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce takového pařeniště je tvořena žárově zinkovanými profily (vysoká odolnost vůči korozi) s polykarbonátovými plastovými výplněmi, které dobře odolávají vnějším vlivům. Díky tomu bude pařeniště sloužit po velmi dlouhou dobu. V závislosti na tom, kolik chceme vypěstovat zeleniny, volíme velikost pařeniště. Regulaci teploty a cirkulaci vzduchu v pařeništi zajistíme jednoduchým pootevřením oken.

Klepněte pro větší obrázek

Fóliový kryt FKA slouží podobně jako pařeniště k rychlení zeleniny. Jeho konstrukce je vyrobena z žárově pozinkovaných profilů a stříška z netkané PE fólie, a je vhodný k pěstování i vyšší zeleniny. V případě vysokých teplot jednoduchým vyklopením pařeniště odvětráme a tím dodáme rostlinám čerstvý vzduch.

Pařeniště i fóliový kryt jsou pomocníci, bez kterých se na jaře při pěstování těžko obejdeme. Jde tedy jen o to vybrat si takový výrobek, který nám bude vyhovovat jak svými vlastnostmi, tak i užitnou hodnotou.

Další informace o sortimentu najdete na www.limes.cz.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami. Názornou ukázku najdete i ve videu v úvodu článku.

7.  12.  2019 |
Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly, a co vlastně symbolizují?

Čas na barborky! Jak to udělat, aby vykvetly,…

Se svátkem Barbory, který připadá na čtvrtý prosinec, je spojen starý lidový zvyk. Pokud si svobodná dívka v tento den natrhá větvičky třešní nebo višní a ty jí na Štědrý den rozkvetou, dotyčná se do roka vdá.

2.  12.  2019 |
Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na stromeček ze škrobu a jedlé sody

Studený porcelán: Jak vyrobit ozdoby na strom…

Hmota, které se říká studený porcelán, je lehká, tvárná, skvěle vypadá, a co je nejdůležitější, připravíte ji doma za pár korun. Vyzkoušejte to! Vyrobte si z ní třeba nové vánoční ozdoby. Našli jsme pro vás návod na jejich výrobu.

27.  11.  2019 |
Jak pěstovat vánoční kaktus, aby za rok opět vykvetl?

Jak pěstovat vánoční kaktus, aby za rok opět …

Kvetoucí vánoční kaktus je právě teď ozdobou mnoha domácností. Co myslíte, přežije u vás do příštích Vánoc? Nemáte-li s jeho pěstováním zkušenosti, přečtěte si, jak o něj pečovat tak, aby za rok opět vykvetl.

10.  12.  2019 |
Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svátků. Jak se vám líbí?

Vánoční skřítkové jsou trendem letošních svát…

Jsou roztomilí, vousatí, s obrovským bambulatým nosem a čepicí naraženou přes oči. Kdo alespoň jednoho nemá letos doma, jako by snad ani nebyl. Tyhle malé roztomilé vánoční postavičky, které si oblíbily nejen děti, ale i dospělí, totiž rozzáří vaše Vánoce! Inspiraci najdete ve fotogalerii.

21.  11.  2019 |