vytisknout velikost písma Jaro na zahradě

Jaro na zahradě

(Inzerce) Blíží se doba, kdy zima definitivně předá vládu jaru a Vy určitě přemýšlíte nad tím, kdy a jak začít vysazovat první rostlinky. Doma za oknem Vám možná už ze semínek vyklíčily první saláty či papriky. Za oknem je rostlinkám dobře, ale co až nastane čas je přesadit do záhonu?

Protože i počasí na jaře dokáže být nevyzpytatelné a případné chladné počasí nebo jarní mrazíky mohou jakoukoliv snahu o vlastní výpěstky zničit, je namístě se zamyslet nad tím, jak rostliny ochránit před výkyvy teplot a jak zabezpečit jejich růst až do vysněné sklizně. Jednou z možností je pařeniště nebo fóliový kryt od společnosti Limes.

Klepněte pro větší obrázek

Výhodou dnešních pařenišť, na rozdíl od jejich starších předchůdců, je podstatně nižší váha a s tím spojená snadná manipulace, kterou zvládne i jedna osoba. Moderní pařeniště se dnes nezasypávají hlínou tak, jako to bylo dříve, ale slouží spíše jako „miniskleník“, který použijete i později v sezóně na ochranu mladých okurek nebo teplomilnějších rostlin.

Klepněte pro větší obrázek

Konstrukce takového pařeniště je tvořena žárově zinkovanými profily (vysoká odolnost vůči korozi) s polykarbonátovými plastovými výplněmi, které dobře odolávají vnějším vlivům. Díky tomu bude pařeniště sloužit po velmi dlouhou dobu. V závislosti na tom, kolik chceme vypěstovat zeleniny, volíme velikost pařeniště. Regulaci teploty a cirkulaci vzduchu v pařeništi zajistíme jednoduchým pootevřením oken.

Klepněte pro větší obrázek

Fóliový kryt FKA slouží podobně jako pařeniště k rychlení zeleniny. Jeho konstrukce je vyrobena z žárově pozinkovaných profilů a stříška z netkané PE fólie, a je vhodný k pěstování i vyšší zeleniny. V případě vysokých teplot jednoduchým vyklopením pařeniště odvětráme a tím dodáme rostlinám čerstvý vzduch.

Pařeniště i fóliový kryt jsou pomocníci, bez kterých se na jaře při pěstování těžko obejdeme. Jde tedy jen o to vybrat si takový výrobek, který nám bude vyhovovat jak svými vlastnostmi, tak i užitnou hodnotou.

Další informace o sortimentu najdete na www.limes.cz.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá hezky po celý rok?

Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá he…

Už zítra jsou tu Dušičky. Svátek, kdy vzpomínáme na naše zemřelé blízké a zdobíme místo jejich posledního odpočinku. Jaké květiny ale vybrat, aby vydržely nejhezčí co nejdéle? Poradíme vám.

1.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |
Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Jak vyrobit léčivý sirup a mast z rýmovníku

Sezóna chřipek a nachlazení je v plném proudu. Rýmě a kašli unikne jen málokdo z nás. Není ale nutné vše řešit jen prášky a předraženými přípravky z lékárny. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit třeba rýmovník. Máme pro vás návod, jak si z něj doma vyrobit sirup a mast.

22.  1.  2019 |