vytisknout velikost písma Jaro na zahradě

Jaro na zahradě

(Inzerce) Začíná se nám pomalu, ale jistě, opět blížit jaro, nejvhodnější doba pro oživování našich zahrad. Právě nyní je nejlepší čas pro výstavbu nebo renovaci skleníků, fóliovníků, pařenišť, zahradních domů a pergol, krbů a udíren a tak dále. Při té příležitosti se vyplatí nakoupit i menší věci, jako například nářadí. 

Zahrada není jen místo, kam chodíme relaxovat. Chceme, aby vypadala krásně, co nejdelší období v roce kvetla, a abychom se v ní cítili vždy dobře. Je to také - a pro někoho především - místo účelové, na kterém je pěstováno mnoho druhů ovoce, zeleniny, stromů, květin a dalších rostlin. A proto jsou potřebné různé věci, nářadí a stavby v zahradě. 

Při koupi zahradních potřeb, nebo jejich příslušenství, je třeba dbát nejen na přijatelnou cenu, ale také na kvalitu materiálů, ze kterých je dané zboží vyráběno. Firmu, u které tyto potřeby pořizujeme, je dobré si nejprve ověřit. Například tím, že se informujeme u známých nebo na internetových portálech, kde uživatelé diskutují o všem možném, včetně zahrad a věcí okolo ní. 

Klepněte pro větší obrázek

Zahradu je třeba udržovat v chodu a pořádku po celý rok, pokud chceme, aby nám plodila velké zdravé plody a vypadala k světu. Například skleníky jsou jednou z nejdůležitějších částí zahrady, chceme-li pěstovat cizokrajné - tropické - rostliny nebo takové druhy zeleniny a ovoce, které vyžadují teplejší klima a vyšší teplotu.

Existuje nepřeberné množství tvarů a materiálů, ze kterých jsou skleníky vyrobeny. Podle toho, co potřebujeme v daném skleníku pěstovat, je třeba si vybrat správný materiál a dokonce i tvar. 

Podobný účel mají pařeniště, ta ale často bývají přenosná a obecně jsou jejich rozměry o dost menší než rozměry klasických skleníků. K pařeništi je také často potřeba dokoupit speciální podsadu, které se také vyrábějí v různých velikostech. 

Klepněte pro větší obrázek

Vyplatí se dát si trochu práce a informovat se o kvalitních produktech pro zahradu. Nekvalitní materiály a výrobky bývají sice levné, ale vydrží jen několik let nebo dokonce měsíců, musí se často opravovat nebo vyměňovat a finančně tak nakonec často vyjdou dráž než kvalitní výrobek, který na vaši zahradě bude v pořádku sloužit dlouhá léta. 

Výrobky z kvalitního materiálu a za rozumné ceny nabízí například firma Limes. Její produkty si můžete jednoduše objednat i z pohodlí domova na v e-shopu na www.limes.cz.

Autor: František Kladiva, LIMES Litomyšl s.r.o.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Za dvě hodiny 700 křemenáčů osikových. Takový úlovek se povedl tento týden dvěma kamarádům na Benešovsku. Je jasné, že houby už zase rostou jak o život, i když samozřejmě ne úplně všude. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky?

10.  9.  2020 |
Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné.

6.  10.  2020 |
Dekorace na hrob: Vyrobte si dušičkovou výzdobu

Dekorace na hrob: Vyrobte si dušičkovou výzdo…

Zavzpomínejte na své zesnulé blízké, navštivte jejich hrob, ozdobte ho a zapalte svíčku. Dekorace na hrob nemusí být drahá. Dušičkovou výzdobu můžete snadno vyrobit doma. Nápady najdete v naší galerii.

23.  10.  2020 |
Tohle je dům roku 2020: Podívejte se, jak je krásně propojený se zahradou

Tohle je dům roku 2020: Podívejte se, jak je …

Uprostřed obce Kojetín, nedaleko Nového Jičína vznikla betonová přístavba domu, která se aktuálně pyšní titulem Stavba roku 2020. Dům plynule navazuje na zahradu, skýtá netušené výhledy, střechu má pokrytou zelení a nemá vnitřní příčky.

25.  10.  2020 |
Nejkrásnější podzimní věnce na dveře. Který byste si vybrali?

Nejkrásnější podzimní věnce na dveře. Který b…

Nemusíte čekat až na předvánoční čas. Právě teď si můžete ozdobit dveře věncem s podzimní tématikou, který vás potěší při každém příchodu domů. Inspiraci najdete v galerii.

21.  10.  2020 |