vytisknout velikost písma Jaro na zahradě

Jaro na zahradě

(Inzerce) Začíná se nám pomalu, ale jistě, opět blížit jaro, nejvhodnější doba pro oživování našich zahrad. Právě nyní je nejlepší čas pro výstavbu nebo renovaci skleníků, fóliovníků, pařenišť, zahradních domů a pergol, krbů a udíren a tak dále. Při té příležitosti se vyplatí nakoupit i menší věci, jako například nářadí. 

Zahrada není jen místo, kam chodíme relaxovat. Chceme, aby vypadala krásně, co nejdelší období v roce kvetla, a abychom se v ní cítili vždy dobře. Je to také - a pro někoho především - místo účelové, na kterém je pěstováno mnoho druhů ovoce, zeleniny, stromů, květin a dalších rostlin. A proto jsou potřebné různé věci, nářadí a stavby v zahradě. 

Při koupi zahradních potřeb, nebo jejich příslušenství, je třeba dbát nejen na přijatelnou cenu, ale také na kvalitu materiálů, ze kterých je dané zboží vyráběno. Firmu, u které tyto potřeby pořizujeme, je dobré si nejprve ověřit. Například tím, že se informujeme u známých nebo na internetových portálech, kde uživatelé diskutují o všem možném, včetně zahrad a věcí okolo ní. 

Klepněte pro větší obrázek

Zahradu je třeba udržovat v chodu a pořádku po celý rok, pokud chceme, aby nám plodila velké zdravé plody a vypadala k světu. Například skleníky jsou jednou z nejdůležitějších částí zahrady, chceme-li pěstovat cizokrajné - tropické - rostliny nebo takové druhy zeleniny a ovoce, které vyžadují teplejší klima a vyšší teplotu.

Existuje nepřeberné množství tvarů a materiálů, ze kterých jsou skleníky vyrobeny. Podle toho, co potřebujeme v daném skleníku pěstovat, je třeba si vybrat správný materiál a dokonce i tvar. 

Podobný účel mají pařeniště, ta ale často bývají přenosná a obecně jsou jejich rozměry o dost menší než rozměry klasických skleníků. K pařeništi je také často potřeba dokoupit speciální podsadu, které se také vyrábějí v různých velikostech. 

Klepněte pro větší obrázek

Vyplatí se dát si trochu práce a informovat se o kvalitních produktech pro zahradu. Nekvalitní materiály a výrobky bývají sice levné, ale vydrží jen několik let nebo dokonce měsíců, musí se často opravovat nebo vyměňovat a finančně tak nakonec často vyjdou dráž než kvalitní výrobek, který na vaši zahradě bude v pořádku sloužit dlouhá léta. 

Výrobky z kvalitního materiálu a za rozumné ceny nabízí například firma Limes. Její produkty si můžete jednoduše objednat i z pohodlí domova na v e-shopu na www.limes.cz.

Autor: František Kladiva, LIMES Litomyšl s.r.o.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Připravte si domácí pickles, je to dobrota plná vitaminů. Recept pro začátečníky

Připravte si domácí pickles, je to dobrota pl…

Jestli vám zbylo pár posledních vlastnoručně vypěstovaných kousků zeleniny a vy už nevíte, jak je zpracovat, vyzkoušejte pickles. Kvašená zelenina vám během zimních dnů dodá pořádnou dávku vitaminů. Využít můžete květák, zelí, mrkev, červenou řepu, prostě cokoliv.

5.  11.  2019 |
Dekorace na hrob: Vyrobte si dušičkovou výzdobu

Dekorace na hrob: Vyrobte si dušičkovou výzdo…

Zavzpomínejte na své zesnulé blízké, navštivte jejich hrob, ozdobte ho a zapalte svíčku. Dekorace na hrob nemusí být drahá. Dušičkovou výzdobu můžete snadno vyrobit doma. Nápady najdete v naší galerii.

29.  10.  2019 |
Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá hezky po celý rok?

Květiny na hrob: Čím ho osázet a co vypadá he…

Už zítra jsou tu Dušičky. Svátek, kdy vzpomínáme na naše zemřelé blízké a zdobíme místo jejich posledního odpočinku. Jaké květiny ale vybrat, aby vydržely nejhezčí co nejdéle? Poradíme vám.

1.  11.  2019 |
Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: Nadvládu šedé rozbíjí mozaika i patchwork

Trendy v obkladech do koupelny i do kuchyně: …

Obklady se v domácnosti nemění příliš často, jejich vzhled je tak třeba vybírat skutečně důkladně. Co nás v obchodech aktuálně zaujalo?

6.  11.  2019 |
Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vydrží vám až do další sklizně

Jak skladovat vlašské ořechy ve skořápce: Vyd…

Máte doma sklizené ořechy a přemýšlíte, co s nimi udělat? Uložte je způsobem, jakým to dělaly naše babičky. Jen tak budete mít jistotu, že vám nežluknou ani nezplesniví. Prozradíme vám, jak zajistit, aby stále chutnaly jako čerstvé.

9.  11.  2019 |