vytisknout velikost písma Jaro na zahradě

Jaro na zahradě

(Inzerce) Začíná se nám pomalu, ale jistě, opět blížit jaro, nejvhodnější doba pro oživování našich zahrad. Právě nyní je nejlepší čas pro výstavbu nebo renovaci skleníků, fóliovníků, pařenišť, zahradních domů a pergol, krbů a udíren a tak dále. Při té příležitosti se vyplatí nakoupit i menší věci, jako například nářadí. 

Zahrada není jen místo, kam chodíme relaxovat. Chceme, aby vypadala krásně, co nejdelší období v roce kvetla, a abychom se v ní cítili vždy dobře. Je to také - a pro někoho především - místo účelové, na kterém je pěstováno mnoho druhů ovoce, zeleniny, stromů, květin a dalších rostlin. A proto jsou potřebné různé věci, nářadí a stavby v zahradě. 

Při koupi zahradních potřeb, nebo jejich příslušenství, je třeba dbát nejen na přijatelnou cenu, ale také na kvalitu materiálů, ze kterých je dané zboží vyráběno. Firmu, u které tyto potřeby pořizujeme, je dobré si nejprve ověřit. Například tím, že se informujeme u známých nebo na internetových portálech, kde uživatelé diskutují o všem možném, včetně zahrad a věcí okolo ní. 

Klepněte pro větší obrázek

Zahradu je třeba udržovat v chodu a pořádku po celý rok, pokud chceme, aby nám plodila velké zdravé plody a vypadala k světu. Například skleníky jsou jednou z nejdůležitějších částí zahrady, chceme-li pěstovat cizokrajné - tropické - rostliny nebo takové druhy zeleniny a ovoce, které vyžadují teplejší klima a vyšší teplotu.

Existuje nepřeberné množství tvarů a materiálů, ze kterých jsou skleníky vyrobeny. Podle toho, co potřebujeme v daném skleníku pěstovat, je třeba si vybrat správný materiál a dokonce i tvar. 

Podobný účel mají pařeniště, ta ale často bývají přenosná a obecně jsou jejich rozměry o dost menší než rozměry klasických skleníků. K pařeništi je také často potřeba dokoupit speciální podsadu, které se také vyrábějí v různých velikostech. 

Klepněte pro větší obrázek

Vyplatí se dát si trochu práce a informovat se o kvalitních produktech pro zahradu. Nekvalitní materiály a výrobky bývají sice levné, ale vydrží jen několik let nebo dokonce měsíců, musí se často opravovat nebo vyměňovat a finančně tak nakonec často vyjdou dráž než kvalitní výrobek, který na vaši zahradě bude v pořádku sloužit dlouhá léta. 

Výrobky z kvalitního materiálu a za rozumné ceny nabízí například firma Limes. Její produkty si můžete jednoduše objednat i z pohodlí domova na v e-shopu na www.limes.cz.

Autor: František Kladiva, LIMES Litomyšl s.r.o.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Mysleli jste si, že letos už houby možná vůbec neporostou? Pak budete překvapeni. V posledních dnech z některých lokalit konečně nosí houbaři domů plné košíky. Zjistili jsme pro vás, kde aktuálně houby rostou a jaké. Mrkněte se v galerii nejen na poslední úlovky ze srpna 2019.

16.  8.  2019 |
Kuchyňské linky 2019: Co je aktuálně in při zařizování nové kuchyně?

Kuchyňské linky 2019: Co je aktuálně in při z…

Bílé barvě v kuchyni odzvonilo, nahradila ji šedá. Na skříňky se vrátily úchytky a prosklené skříňky už nejsou jen v horní části linky. Moderní kuchyně se navíc stále častěji propojují s obývákem.

1.  9.  2019 |
Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typické pro satan, hořčák a další houby?

Jak poznat jedovaté a hořké hřiby: Co je typi…

V lese se na vás smějí hřiby jak z učebnice, verdikt zkušeného houbaře však vzápětí vaše nadšení pošle pod bod mrazu. Jsou to hořčáky. Stačí jeden kousek a máte zkaženou celou smaženici. V tom lepším případě. Po konzumaci jedovatých hřibů si můžete způsobit zdravotní potíže. Jak tyto hřiby rozeznat od praváků?

13.  8.  2019 |
Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování. Za pár korun, bez chemie

Recept na rychlý domácí kečup bez zavařování.…

Nejen děti, ale ani mnozí dospělí nedají bez kečupu ani ránu. Tak proč si ho nevyrobit z vlastní úrody, alespoň máte jistotu, že je ze zralých, zdravých rajčátek.

26.  8.  2019 |
Co dát do truhlíku na podzim? Inspirace pro podzimní balkón

Co dát do truhlíku na podzim? Inspirace pro p…

Balkón může být i na podzim plný květů, pokud nahradíme dožívající letničky výsadbou rostlin, které odolají plískanicím a prvním mrazíkům. Poradíme vám, jak prázdné truhlíky rozzářit, aby byl balkón hřejivý a útulný.

3.  9.  2019 |