vytisknout velikost písma Jarní péče o trávník aneb vertikutace

Během roku se zbytky posekané trávy, plevele a mechu spojí v nepropustnou krustu – travní plsť. Ta zabraňuje vašemu trávníku růst!
Jarní péče o trávník aneb vertikutace

Travní plsť brání pronikání vody a živin do půdy a kořenovému systému trávníku - travní koberec tak přichází o podstatný přísun živin a vody. Travní plsť vytváří také příznivé podmínky pro vznik nebezpečných plísňových a houbových onemocnění trávníku.

Trávník se na jaře potřebuje nadechnout!

Nečekejte, až se jaro projeví v plné síle. Právě teď je ten správný čas na provzdušnění vašeho trávníku - vertikutaci. Vertikutace znamená prořezávání trávníku. Zbaví trávník travní plsti a mechu, umožní vodě a živinám přístup ke kořenovému systému trávníku.

Váš trávník pak mnohem lépe prospívá, je sytě zelený a hustší!

Sytě zeleného trávníku můžete dosáhnout lety prověřeným klasickým způsobem - vertikutací hráběmi.  Je to však způsob nejen fyzicky náročný, ale také zdaleka ne tak účinný. Opravdu účinného provzdušnění trávníku nejlépe dosáhnete pomocí vertikutátoru.

S vertikutátorem je provzdušnění trávníku opravdu snadné!

My vám nabízíme vertikutátory renomovaného švédského výrobce STIGA.

Elektrický vertikutátor STIGA SV 415 E, který je uzpůsoben pro menší travnaté plochy. Součástí balení jsou vertikutační nože a hřídel s pery, která poslouží k vyčesání plsti z vašeho trávníku stejně tak dobře jako mechu.

Klepněte pro větší obrázek 
Vertikutátor STIGA SV 415 E

Náš benzinový vertikutátor STIGA SVP 40 B ocení především majitelé rozsáhlejších travních ploch či firemní zákazníci.

Nebaví vás sbírat vyčesanou plsť ručně? Máme pro vás dobrý tip. Doplňte svůj vozový park zahradních strojů o některou z našich zahradních sekaček Stiga. Sekačku využijete nejen na sečení trávníku, ale skvěle posbírá vyčesanou plsť z trávníku po provzdušnění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vertikutátor STIGA SVP 40 B

Pokud se vás někdo zeptá, kde pořídit kvalitní vertikutátor či sekačku, správná odpověď zní: Dvořák, sekačky-pily.cz.

Opíráme se o letité zkušenosti s prodejem této zahradní techniky. Jako autorizovaný prodejce STIGA, poskytujeme rovněž odborný servis. Dopřejte svému stroji to nejlepší, jen tak bude moci dlouhodobě splňovat ty nejvyšší požadavky.

Jen ještě pro zajímavost: zdánlivě jednoduchá slovní hříčka… vertikulátor však není vertikutátor! Název vertikulátor vznikl pravděpodobně zkomolením správného názvu. Tak jen pozor, aby jste to při vyhledávání nepopletli…

 

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Kalízie vonná. Kde roste, tam léčí

Kalízie vonná. Kde roste, tam léčí

Léčitelé kalízii považují za téměř zázračnou bylinu a světové výzkumy jim dávají za pravdu. Téměř obyčejnou pokojovou rostlinu s neobyčejnými účinky může mít doma každý. Chcete ji vyzkoušet?

23.  7.  2017 |
Jak si vybudovat miniskalku a minijezírko na balkóně

Jak si vybudovat miniskalku a minijezírko na …

Ne každý má zahradu, kde lze relaxovat u šplouchajícího jezírka a obdivovat krásu květin. I na malém balkoně, střešní zahradě či terase si takový luxus můžete dopřát.

16.  7.  2017 |
Pěstování rajčat pro začátečníky: Jak se vyhnout plísni a mít bohatou úrodu

Pěstování rajčat pro začátečníky: Jak se vyhn…

Už jste sklidili první vlastní rajčátka a pravý vrchol sezóny je před vámi? Co udělat pro to, aby vám je nezničily choroby a jak pak bohatou úrodu zpracovat.

21.  7.  2017 |
O úrodě malin rozhoduje řez ve správný čas

O úrodě malin rozhoduje řez ve správný čas

Nádherně voní a ještě lépe chutnají. Kam je zasadit, kdy sklízet a řezat, bývá pro zahrádkáře mnohdy neřešitelným rébusem. Pár rad vám pomůže hádanku rozluštit.

18.  7.  2017 |
Poslední šance pro fazole aneb Co v létě ještě zasadit

Poslední šance pro fazole aneb Co v létě ješt…

S příchodem léta jsme se v zahrádkách přehoupli do druhé poloviny vegetace. Správný zahrádkář však nenechá ležet ladem ani kousek půdy a věnuje se založení druhé úrody na těch plochách, kde dozrála první.

11.  7.  2017 |