vytisknout velikost písma Jarní péče o trávník aneb vertikutace

Během roku se zbytky posekané trávy, plevele a mechu spojí v nepropustnou krustu – travní plsť. Ta zabraňuje vašemu trávníku růst!
Jarní péče o trávník aneb vertikutace

Travní plsť brání pronikání vody a živin do půdy a kořenovému systému trávníku - travní koberec tak přichází o podstatný přísun živin a vody. Travní plsť vytváří také příznivé podmínky pro vznik nebezpečných plísňových a houbových onemocnění trávníku.

Trávník se na jaře potřebuje nadechnout!

Nečekejte, až se jaro projeví v plné síle. Právě teď je ten správný čas na provzdušnění vašeho trávníku - vertikutaci. Vertikutace znamená prořezávání trávníku. Zbaví trávník travní plsti a mechu, umožní vodě a živinám přístup ke kořenovému systému trávníku.

Váš trávník pak mnohem lépe prospívá, je sytě zelený a hustší!

Sytě zeleného trávníku můžete dosáhnout lety prověřeným klasickým způsobem - vertikutací hráběmi.  Je to však způsob nejen fyzicky náročný, ale také zdaleka ne tak účinný. Opravdu účinného provzdušnění trávníku nejlépe dosáhnete pomocí vertikutátoru.

S vertikutátorem je provzdušnění trávníku opravdu snadné!

My vám nabízíme vertikutátory renomovaného švédského výrobce STIGA.

Elektrický vertikutátor STIGA SV 415 E, který je uzpůsoben pro menší travnaté plochy. Součástí balení jsou vertikutační nože a hřídel s pery, která poslouží k vyčesání plsti z vašeho trávníku stejně tak dobře jako mechu.

Klepněte pro větší obrázek 
Vertikutátor STIGA SV 415 E

Náš benzinový vertikutátor STIGA SVP 40 B ocení především majitelé rozsáhlejších travních ploch či firemní zákazníci.

Nebaví vás sbírat vyčesanou plsť ručně? Máme pro vás dobrý tip. Doplňte svůj vozový park zahradních strojů o některou z našich zahradních sekaček Stiga. Sekačku využijete nejen na sečení trávníku, ale skvěle posbírá vyčesanou plsť z trávníku po provzdušnění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vertikutátor STIGA SVP 40 B

Pokud se vás někdo zeptá, kde pořídit kvalitní vertikutátor či sekačku, správná odpověď zní: Dvořák, sekačky-pily.cz.

Opíráme se o letité zkušenosti s prodejem této zahradní techniky. Jako autorizovaný prodejce STIGA, poskytujeme rovněž odborný servis. Dopřejte svému stroji to nejlepší, jen tak bude moci dlouhodobě splňovat ty nejvyšší požadavky.

Jen ještě pro zajímavost: zdánlivě jednoduchá slovní hříčka… vertikulátor však není vertikutátor! Název vertikulátor vznikl pravděpodobně zkomolením správného názvu. Tak jen pozor, aby jste to při vyhledávání nepopletli…

 

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak vypěstovat mangovník z pecky manga z obchodu

Jak vypěstovat mangovník z pecky manga z obch…

Plody manga, které jsou právě nyní na trhu, u nás zdomácněly velmi rychle. Mangovník sice mezi běžně pěstované pokojové květiny nepatří, ale z pecky jej vypěstujeme celkem snadno. Jen vědět, jak na to.

7.  1.  2018 |
5 tipů, jak v domácnosti využít slupky z pomeranče

5 tipů, jak v domácnosti využít slupky z pome…

Šťavnaté, chutné a plné vitamínů. Pomeranče jsou nejoblíbenějším jižním ovocem. Konzumujeme je jen tak, lisujeme z nich čerstvý džus, přidáváme je do dezertů a koláčů. Slupky z nich ale vždycky skončí v koši, v lepším případě v kompostu. Přitom existuje spousta praktických způsobů jejich využití.

6.  1.  2018 |
Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Pět chyb, kterými ničíte vánoční hvězdu

Rok co rok si pořizujete vánoční hvězdu, ale její konec bývá neslavný? Na vině je jedna či hned několik pěstitelských chyb, jichž se dopouštíte. Zjistěte, co děláte špatně, a řiďte se našimi radami.

6.  12.  2017 |
Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí

Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, …

Nové trendy vládnou nejen módě, ale i interiérovému designu. Přední světoví výrobci nábytku každoročně vyhlašují styly, prvky a barvy, které budou aktuálně módní. Zajímá vás, jaké to jsou pro ten letošní rok? Podívejte se do naší fotogalerie a inspirujte se!

16.  1.  2018 |
Zahradní přístřešky aneb Vtipné tipy, jak na zahradě uložit zahradní náčiní

Zahradní přístřešky aneb Vtipné tipy, jak na …

Každý z nás jistě někdy řešil otázku "kam s ním". Připravili jsme pro vás několik tipů, kam uklidit sekačku, kolečko, hrábě, tyčky k rajčatům nebo skládací pařeniště.

11.  1.  2018 |