vytisknout velikost písma Jarní péče o trávník aneb vertikutace

Během roku se zbytky posekané trávy, plevele a mechu spojí v nepropustnou krustu – travní plsť. Ta zabraňuje vašemu trávníku růst!

Travní plsť brání pronikání vody a živin do půdy a kořenovému systému trávníku - travní koberec tak přichází o podstatný přísun živin a vody. Travní plsť vytváří také příznivé podmínky pro vznik nebezpečných plísňových a houbových onemocnění trávníku.

Trávník se na jaře potřebuje nadechnout!

Nečekejte, až se jaro projeví v plné síle. Právě teď je ten správný čas na provzdušnění vašeho trávníku - vertikutaci. Vertikutace znamená prořezávání trávníku. Zbaví trávník travní plsti a mechu, umožní vodě a živinám přístup ke kořenovému systému trávníku.

Váš trávník pak mnohem lépe prospívá, je sytě zelený a hustší!

Sytě zeleného trávníku můžete dosáhnout lety prověřeným klasickým způsobem - vertikutací hráběmi.  Je to však způsob nejen fyzicky náročný, ale také zdaleka ne tak účinný. Opravdu účinného provzdušnění trávníku nejlépe dosáhnete pomocí vertikutátoru.

S vertikutátorem je provzdušnění trávníku opravdu snadné!

My vám nabízíme vertikutátory renomovaného švédského výrobce STIGA.

Elektrický vertikutátor STIGA SV 415 E, který je uzpůsoben pro menší travnaté plochy. Součástí balení jsou vertikutační nože a hřídel s pery, která poslouží k vyčesání plsti z vašeho trávníku stejně tak dobře jako mechu.

Klepněte pro větší obrázek 
Vertikutátor STIGA SV 415 E

Náš benzinový vertikutátor STIGA SVP 40 B ocení především majitelé rozsáhlejších travních ploch či firemní zákazníci.

Nebaví vás sbírat vyčesanou plsť ručně? Máme pro vás dobrý tip. Doplňte svůj vozový park zahradních strojů o některou z našich zahradních sekaček Stiga. Sekačku využijete nejen na sečení trávníku, ale skvěle posbírá vyčesanou plsť z trávníku po provzdušnění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Vertikutátor STIGA SVP 40 B

Pokud se vás někdo zeptá, kde pořídit kvalitní vertikutátor či sekačku, správná odpověď zní: Dvořák, sekačky-pily.cz.

Opíráme se o letité zkušenosti s prodejem této zahradní techniky. Jako autorizovaný prodejce STIGA, poskytujeme rovněž odborný servis. Dopřejte svému stroji to nejlepší, jen tak bude moci dlouhodobě splňovat ty nejvyšší požadavky.

Jen ještě pro zajímavost: zdánlivě jednoduchá slovní hříčka… vertikulátor však není vertikutátor! Název vertikulátor vznikl pravděpodobně zkomolením správného názvu. Tak jen pozor, aby jste to při vyhledávání nepopletli…

 

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Videonávod: Jak se plete pomlázka

Videonávod: Jak se plete pomlázka

Chcete na Velikonoce překvapit ženy vlastoručně upletenou pomlázkou, ale nemůžete si vybavit správný postup?

14.  4.  2017 | | 3 N/A
Vyrobte si mramorované kraslice pomocí pěny na holení

Vyrobte si mramorované kraslice pomocí pěny n…

K Velikonocům neodmyslitelně patří zdobení vajíček. Pokud vás ale už omrzely obyčejné barvy, obtisky i barvení v cibulových šlupkách, buďte kreativní a vyzkoušejte tuhle originální metodu.

15.  4.  2017 |
Kvetoucí skalka po celý rok: Čím ji osázet, aby kvetla a nedala moc práce

Kvetoucí skalka po celý rok: Čím ji osázet, a…

Pěkně založená skalka je jako diamant. Čím bude starší, tím více na zahradě vynikne. Poradíme vám, jak ji osázet, aby kvetla po celý rok, dala co nejméně práce a rostlinám se co nejlépe dařilo.

28.  3.  2017 |
Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstování

Rajčata sázejte teď: Vše o výsadbě a pěstován…

Že je moc brzo? Kdepak, ve fóliáku rajčata porostou jak z vody a na výsev tyčkových rajčat pro výsadbu po zmrzlých není nač čekat.

11.  4.  2017 |
Návštěva v Keukenhofu: Takhle vypadá největší květinový park v Evropě

Návštěva v Keukenhofu: Takhle vypadá největší…

Jen kousek od mořského pobřeží se uprostřed nekonečných barevných květinových polí a větrných mlýnů nachází u půvabné holandské vesničky Lisse místo, které se vyplatí alespoň jednou za život navštívit - květinový park Keukenhof.

16.  4.  2017 |