vytisknout velikost písma Jarní dekorace nejen na stůl. 45 tipů, kde koupit ty nejkrásnější

Než jaro venku udeří v plné síle, pozvěte ho k sobě domů v podobě nádherných dekorací, které ve vás probudí tu pravou jarní náladu.

Astronomické jaro už je tady, ale než příroda rozkvete do plného květu, bude to trvat ještě pár dní. Pokud se ale jara plného slunce nemůžete dočkat, pozvěte ho k sobě domů v podobě různých dekorací. Inspirujte se naším výběrem těch nejkrásnějších, uvidíte, že kromě exkluzivních kousků můžete pořídit efektní ozdoby i za pár korun.

Vyrobte si jarní věnec a ozdobte tak váš domov! Návod najdete ve videu:

Začněte stolem

Stůl v jídelně nebo konferenční stolek v obývacím pokoji rozzáří čerstvé květiny, které jsou symbolem jara. Sáhněte po nových, designových vázách, které i z obyčejné kytičky udělají slavnostní kytici. Květiny lépe vyniknou, když váz bude víc nebo když je doprovodí třeba barevně sladěné svíčky. Nezapomeňte na krásné nádobí, na němž budete servírovat ty pravé jarní pochoutky. Na stůl můžete umístit i různé sošky, na výběr máte z nejrůznějších zajíčků, ptáčků a dalších mláďátek, kterých je na jaře plná příroda.

Pusťte jaro domů: Inspirujte se, jak si krásně vyzdobit byt i zahradu jarními květinami

Pusťte jaro domů: Inspirujte se, jak si krásně vyzdobit byt i zahradu jarními květinami

Bytový textil

K oblíbeným dekoracím patří i textil. Můžete vyměnit závěsy za světlé a vzdušné, ozdobit pohovku novými polštáři či na stůl položit nový ubrus s jarním motivem. Hodit se budou ptáčci, zajíčci nebo rozkvetlé jarní květiny. Jaru sluší pastelové barvy, jako je žlutá, modrá, zelená, oranžová nebo růžová.

Nejkrásnější velikonoční dekorace do dvou stovek. Inspirujte se!

Nejkrásnější velikonoční dekorace do dvou stovek. Inspirujte se!

50 způsobů, jak rychle a efektně naaranžovat jarní květiny

50 způsobů, jak rychle a efektně naaranžovat jarní květiny

Sledujte náš facebook


Nejčtenější články

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspirovat útulným bydlením v cottage stylu

Na výlet do Velké Británie: Nechte se inspiro…

Také vás při sledování filmů z anglického venkova vždy zaujme styl bydlení nazývaný English cottage? Útulné, kamenné domky s doškovými střechami, elegantní interiéry s klasickým nábytkem z tmavého masivu, dělená okna, kvalitní textilie často s rostlinnými či vzorovanými motivy, husté koberce a v neposlední řadě krb. Pokochejte se fotkami takovýchto britských stavení a nechte se jimi inspirovat.

15.  9.  2023 |
Kateřina Hradová
Bydlení
Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkuste tyto tipy z Pinterestu!

Jak ochránit úrodu před ptáky a hmyzem? Zkust…

Bobulovité plody, jako je aronie, réva, zimolez, borůvky či muchovník, ale třeba i sladké hrušky a obyčejná rajčata, je potřeba při dozrávání ochránit před ptáky i hmyzem, kteří si na plodech také rádi pochutnají. Škodí i včely a vosy: naruší slupku plodů a ty pak začnou hnít. Jak tedy ochránit úrodu, aby pro pěstitele něco zbylo?

29.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Ochrana před škůdci
Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě nebo v truhlíku na balkoně?

Víte, jak úspěšně pěstovat vřes na zahradě ne…

Vřesy rozkvétají mezi posledními rostlinami od konce léta do pozdního podzimu. Ozdobí truhlíky, zahradu a doplní i podzimní aranžmá. Co všechno potřebuje vřes na zahradě i v truhlíku a jak založit nové vřesoviště?

19.  9.  2023 |
Irena Forejtová
Okrasná zahrada
Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se, který se hodí k vám domů

Němý sluha může vypadat různě: Inspirujte se,…

Němý sluha je označení, které dostal jednoduchý a praktický odkládací stojan, který využijete na odkládání různého oblečení, bot, klobouků a dalších doplňků. Může ale vypadat různě.

13.  8.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
DIY
Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, jak tvarovat stálezelené keře

Chcete ovládnout umění topiari? Naučíme vás, …

Topiari, tedy umělecky tvarované keře, mohou mít tvar koule, kužele, spirály, nebo dokonce roztomilých zvířat či postav. Ač na první pohled vypadají velkolepě, se základními triky se můžete do tvarování dřevin pustit i vy. Jak na to? Ukážeme vám postupy, které dříve znali jen zámečtí zahradníci.

17.  9.  2023 |
Lucie Kořistová hrk
Topiari