vytisknout velikost písma Jaké si vybrat nářadí na zahradu?

Máte před domem krásnou zahrádku? Už se vidíte, jak na ní kopete, ryjete, stavíte zahradní domek? Pak vám nesmí chybět ani zahradní nářadí. Jaké musíte mít, a bez kterého se obejdete?
Jaké si vybrat nářadí na zahradu?

Mít dům se zahrádkou, to je sen mnohých z nás. Ne každému se ten sen splní. Když ale máte to štěstí, usnadněte si práci, které je na zahrádce po celý rok dost a dost, díky dobře vybranému zahradnímu nářadí. Některé je naprosto nezbytné, bez jiného se obejdete.

Jak si vybrat zahradní nářadí?

Nabídka je široká, vybírejte si takové nářadí, které vám ulehčí práci a opravdu ho využijete. Řiďte se při tom následujícími zásadami.

Klepněte pro větší obrázek

Základem jsou hrábě, motyčka, kolečko, nůžky a rýč

Co by nemělo žádnému zahrádkáři chybět? Motyčka, kolečko, nůžky, hrábě a možná i rýč. Bez toho se prostě neobejdete.

Náš tip: Pouvažujte také o konvi na zalévání. Ne všechny rostlinky totiž snesou zalévání zahradní hadicí.

Jak si vybrat nůžky?

Zatímco u lopaty budete řešit jen ergonomii a cenu, u zahradnických nůžek to tak jednoduché není. Záleží na tom, na co je budete používat.

Postačí vám klasické zahradnické nůžky, nebo budete potřebovat elektrické, případně teleskopické nůžky?

Víte, že nůžky se liší velikostí, navíc se vám musí dobře držet? U nůžek platí nutnost vyzkoušení dvojnásob. Přeci nechcete mít ruce plné mozolů.

Zahradní náčiní nesmí být těžké

Přeci nechcete v ruce držet závaží? Když si vybíráte nářadí, sledujte jeho hmotnost. Platí, že čím je lehčí, tím to pro vás bude lepší. Bude se vám s ním lépe pracovat, nenamůžete si svaly jen tím, že ho vezmete do ruky.

Náš tip: Ideální je nářadí z lehkého a odolného plastu s ocelovou čepelí.

Klepněte pro větší obrázek

Musí vám padnout do ruky

Hledejte ergonomickou lopatu, rýč, nůžky, … Zahradní náčiní vám prostě musí padnout do ruky. Nestyďte se zajít do obchodu a vzít si nářadí do ruky.

Na nářadí nešetřete, za kvalitu se vyplatí připlatit

Nářadí různých výrobců se liší nejen provedením, barvou a cenou, ale také kvalitou. Když sáhnete po levném provedení, může se stát, že za pár dnů poběžíte koupit nové.

Víte, že pokud potřebujete jednou zrýt zahradu, je lepší si půjčit kvalitní rýč od známého, než si koupit ten nekvalitní? Když pak zjistíte, že ho budete potřebovat častěji, koupíte si vlastní. A hlavně – pořádný.

Tip na závěr: Pokud na zahradě často děláte nebezpečné činnosti jako sekání a řezání dříví, nezapomínejte na svou bezpečnost a pořiďte si i ochranné pomůcky.

Sledujte náš facebook

Nejčtenější články

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si na něm můžete už za měsíc

Jak správně naložit kysané zelí: Pochutnat si…

Také tak milujete kysané zelí? Kromě toho, že je chutné, je doslova nabité vitamíny a minerály. A i když se dá koupit v každém obchodě, nad to domácí není. Naložte si ho podle našeho návodu a už nikdy nebudete chtít jiné.

6.  10.  2020 |
Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se na tipy z celé ČR

Kam na houby: Víme, kde rostou! Podívejte se …

Za dvě hodiny 700 křemenáčů osikových. Takový úlovek se povedl tento týden dvěma kamarádům na Benešovsku. Je jasné, že houby už zase rostou jak o život, i když samozřejmě ne úplně všude. Kam tedy v Česku vyrazit na houby, kde vás čekají nejlepší úlovky?

10.  9.  2020 |
Jak sušit šípky v sušičce, troubě a na slunci. Plus tipy na správné skladování

Jak sušit šípky v sušičce, troubě a na slunci…

Pokud se poohlížíte po nějakém přírodním produktu na podporu imunity, je šípek tou pravou trefou do černého, protože obsahuje obrovské množství blahodárných látek. Poradíme vám, jak šípky správně sušit, ať už v sušičce, v troubě nebo na slunci, a jak je uchovávat, aby vydržely co nejdéle.

10.  10.  2020 |
Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i na dveře

Nejkrásnější podzimní dekorace do interiéru i…

Nenechte si zkazit náladu sychravým počasím. Raději využijte dary, které nám podzimní příroda nabízí, a pusťte se do výroby nějaké krásné dekorace. Inspiraci najdete v galerii.

14.  10.  2020 |
Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na zahradě a co na terase?

Všechno o pěstování hortenzií. Co řešit na za…

Pro hortenzie jsou charakteristické velké nádherné květy nejrůznějších barev a typů. Jedna z nejoblíbenějších rostlin vám bude přinášet pouze radost, dokážete-li si s ní poradit. Jak na to?

29.  7.  2020 |